שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קרן גידור סחירה ראשונה בישראל

בית ההשקעות פרנקלין טמפלטון משיק קרן גידור במתכונת של קרן נאמנות שתאפשר חשיפה לציבור הרחב לאסטרטגיות השקעה שכיום נחשפים אליהן רק בעלי הון ובשקיפות

רחלי בינדמן 12:0319.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

לראשונה בישראל – קרן נאמנות שתאפשר למשקיעים שלה חשיפה להשקעות אלטרנטיביות וספציפית חשיפה להשקעה בקרן גידור. בית ההשקעות פרנקלין טמפלטון הודיע היום על השקתה של קרן Franklin K2 Alternative Strategies Fund לשוק הישראלי, שתאפשר למשקיעים גישה להשקעות אלנטרנטיביות בפורמט של קרן נאמנות. מטרת הקרן לספק ביצועים מתואמי סיכון חזקים ולסייע בהפחתת הסיכון כאשר השווקים נמצאים בירידה. נכון לסוף מרץ 2019 מנהלת הקרן יותר מ-2.2 מיליארד דולר בנכסים.

 

כיום הדרך היחידה של משקיעים להיחשף להשקעות אלטרנטיביות וספציפית לתעשיית קרנות הגידור כרוכה ברף כניסה גבוה, חוסר נזילות, פיקוח רגולטורי רופף, שקיפות נמוכה, חוסר יכולת לבצע בדיקות נאותות מעמיקות ועמלות גבוהות. הקרן החדשה זמינה למשקיעים החל מעוד שבוע וניתנת לרכישה באמצעות כל הבנקים וגופי ההשקעה בישראל.

 

קרן ההשקעות מתאפיינת בתמהיל רחב של אסטרטגיות השקעה שונות ושל מנהלי השקעות. האסטרטגיות שעל בסיסן משקיעה הקרן כוללות אסטרטגיית קניה ומכירה בחסר של מניות, אסטרטגיית שווי יחסי – שמטרתן לייצר רווח מחוסר יעילות בתמחור נכסים, שילוב של ניתוח מקרו כלכלי במספר רב של שווקים. 

 

קרן ההשקעות של פרנקלין טמפלטון תנוהל על ידי ברוקס ריצ'י (Brooks Ritchey), מנהל השקעות בכיר וראש תחום בניית תיקי השקעה, רוב קריסטיאן (Rob Christian), מנהל השקעות בכיר וראש מחלקת מחקר, וגורדון ניקולסון (Gordon Nicholson), מנהל השקעות בכיר וסגן נשיא מערך היועצים בקרן 2K.

 

"כלכליסט" חשף לפני כחודש את התכנית של רשות ניירות ערך להכניס לראשונה פעילות של קרנות גידור במתכונת קרנות נאמנות - זוהי הסנונית הראשונה של המהלך. תעשיית קרנות הגידור נחלה הצלחה מרשימה בשלוש השנים האחרונות על רקע מיעוט ההשקעות האטרקטיביות בשוק הסחיר בשל סביבת הריבית הנמוכה במשך זמן כה ארוך, שדחפה משקיעים מתוחכמים לחפש אפיקי השקעה אלטרנטיביים ומניבים יותר. כעת תתאפשר החשיפה להשקעות כאלה גם לציבור הרחב.

 

ג'ני ג'ונסון נשיאת פרנקלין טמפלטון ג'ני ג'ונסון נשיאת פרנקלין טמפלטון צילום: סיון פרג'

בטל שלח
    לכל התגובות
    x