$
מט"ח וסחורות

האקרים גנבו ביטקוין ביותר מ-40 מיליון דולר מבורסת קריפטו מובילה

פלטפורמת המסחר ביננס הודיעה שאתמול גנבו ממנה האקרים 7,000 מטבעות ביטקוין ב"מגוון של שיטות פריצה"; בביננס השביתו את המערכת מיד לאחר הפריצה, והזהירו שייתכן שההאקרים עדיין שולטים בחלק מחשבונות המשתמשים

שירות כלכליסט 11:5408.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

האקרים גנבו מטבעות ביטקוין בשווי של למעלה מ-40 מיליון דולר מביננס (Binance), אחת הפלטפורמות הגדולות בעולם למסחר במטבעות וירטואליים.

 

על פי הודעת החברה, השלל של ההאקרים כלל 7,000 ביטקוין והם השתמשו במגוון שיטות כדי "להוציא לפועל את פריצת האבטחה רחבת ההיקף" שהתרחשה אתמול (ג'). ההאקרים הצליחו גם להשיג מידע על המשתמשים כמו סיסמת הזיהוי שנדרשת כדי להיכנס לחשבון בביננס.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: MasterTux/Pixabayלפי החברה, הביטקוין הגנוב מאוחסן כולו בארנק אחד. "להאקרים הייתה סבלנות לחכות ולהוציא לפועל שורה של פעולות מתוזמנות היטב באמצעות כמה חשבונות עצמאיים בזמן המתאים ביותר", נמסר בהצהרה.

"העסקאות תוכננו בצורה כזו שהצליחו לעקוף את בדיקות האבטחה הקיימות שלנו. למרבה הצער לא הצלחנו לחסום את המשיכה לפני שהתרחשה. ברגע שקרתה, המשיכה הפעילה כמה נורות אזהרה במערכת שלנו. עצרנו את כל המשיכות מיד לאחר מכן".

 

בביננס טענו כי הגניבה התרחשה מתוך הארנק החם של החברה, שמייצג בסביבות 2% מכלל אחזקות הביטקוין שלה. במסחר במטבעות דיגיטליים, המושג "ארנק" מייצג את האמצעי הדיגיטלי שבו מאחסנים את המטבעות. ארנק חם מחובר לאינטרנט בעוד שארנק קר מאחסן את המטבעות הווירטואליים אופליין.

 

בזמן הקרוב לא ניתן יהיה לבצע הפקדות ומשיכות בפלטפורמה של ביננס, אך המסחר צפוי להתחדש בהקדם.

 

בביננס הזהירו עוד כי ייתכן שההאקרים עדיין שולטים בחלק מחשבונות המשתמשים, ועלולים להשתמש בהם כדי "להשפיע על המחירים". בכל מקרה, בחברה הבטיחו כי יממנו את ההוצאות כתוצאה מהתקרית וחשבונות המשמשים לא יושפעו מכך.

 

הדיווח על הפריצה מגיע לאחר תקופה של עליות בביטקוין, כשבשבוע האחרון מחירו עלה ב-9% והיום הוא נסחר במחיר של 5,831.60 דולר למטבע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x