שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

שוק המט"ח: היורו יורד ונסחר תמורת 4 שקלים

המטבע האירופי נסוג ב-0.1% מול השקל. הדולר עולה ב-0.1% ונסחר ב-3.60 שקלים; אקסלנס: "העלאת ריבית על ידי בנק ישראל תטיס את השקל כלפי מעלה ותחנוק את הכלכלה המקומית"

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שוק המט"ח המקומי מתנהל היום (ה') במגמה מעורבת כאשר בצד החיובי של המסחר בולט הדולר שעולה ב-0.1% מול השקל ונסחר תמורת 3.60 שקלים, ובצד השלילי בולט היורו שנסוג ב-0.1% ונסחר בין הבנקים תמורת 4.04 שקלים.

 

"עליית מחיר הדלק באפריל בישראל משכה את ציפיות האינפלציה לעלייה והלהיבה מספר נכבד של כלכלנים לצפות להעלאת ריבית נוספת של בנק ישראל כבר באחד החודשים הקרובים", אומר הכלכלן אמיר כהנוביץ' מאקסלנס. עם זאת, לדבריו, תרחיש כזה לא סביר ויותר חשוב מיותר ומסוכן.

 

בישראל יש לאחרונה "אחיתופלים" שדוחקים בבנק ישראל להעלות ריבית ומנופפים לשם כך באינפלציה שמגרדת באופן מקרי את גבול היעד התחתון, מסביר כהנוביץ'.

 

"במידה ובנק ישראל לא נכווה מספיק מהעלאת ריבית דצמבר, שתמכה בהפיכת השקל למטבע המתחזק בעולם מתחילת השנה, אז העלאה נוספת, אם תתבצע, לא רק שתטיס כנראה את השקל כלפי מעלה אלא תהדק את התנאים הפיננסים היחסיים בישראל לעולם באופן שיהווה טבעת חנק לכלכלה המקומית, שנמצאת בין כה וכה בדרך להתקררות", הוסיף.

 

 

יורו יורו צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x