$
שווקי חו"ל

שובו של הביטקוין: קופץ לשיא של 4 חודשים

מחירו של המטבע הווירטואלי זינק ב-17% תוך 30 דקות, ועמד מוקדם יותר הבוקר על 4,715 דולר; עלייה משמעותית של 5.1 מיליארד דולר נרשמה גם בשווי השוק של הביטקוין, שהגיע ל-78.8 מיליארד דולר - שוויו הגבוה ביותר מאז נובמבר 2018

שירות כלכליסט 11:3302.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מחיר הביטקוין - המטבע הווירטואלי הגדול בעולם במונחים של שווי שוק - זינק היום (ג') ב-17% תוך 30 דקות, והגיע לרמתו הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים.

 

על פי נתונים שנאספו בחברת CoinDesk, מחיר הביטקוין עלה מוקדם יותר הבוקר ל-4,715 דולר - עלייה של 668 דולר בתוך שעה. בשלב זה נסחר הביטקוין במחיר של 4,926 דולר, הגבוה ב-19.7% ממחירו אמש.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: Dan Kitwood

 

 

עלייה יומית משמעותית - של 5.1 מיליארד דולר - נרשמה גם בשווי השוק של הביטקוין, שהגיע ל-78.8 מיליארד דולר. זהו השווי הגבוה ביותר של המטבע הוירטואלי מאז ה-22 בנובמבר 2018.

 

 

 

 

אף שתנודות פתאומיות במחיר הביטקוין הן לא דבר חדש, עד כה השנה המחיר נותר נמוך יחסית, לאחר שבשנה שעברה צנח ב-74% - ירידה שגרמה למשקיעים לשקול חזרה להשקעות מסורתיות יותר.

 

 

 צילום: MasterTux/Pixabay

 

לפי המומחים, רכישות או מכירות גדולות של המטבע עלולות להוביל לשינויים חדים במחיר. "שוק הביטקוין בפרט ושוק הקריפטו בכלל ממשיכים להיות קטנים ביחס לשאר השוק, ואמוציונליים יותר", אמר ג'נאן צ'ו, שותף בחברת ההשקעות והייעוץ לבלוקצ'יין קנטיק קפיטל (Kenetic Capital). "המטבע ממשיך להיות תלוי בגלים של התלהבות. אני לא חושב שהעלייה היום היא משהו מיוחד, אלא שמדובר בהתרגשות רגעית".

 

ג'ורג' הארפ, מנכ"ל חברת המטבעות הווירטואלים ביטספארק (Bitspark), הוסיף כי בכוונתו להשעות את רוב ההשקעות שלו עד שהשוק יירגע. לדבריו, אנשי הקשר שלו בקהילת הביטקוין עדיין לא הצליחו למצוא הסבר לעלייה הפתאומית היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x