בורסת ת"א

עלייה של 17% ברווחי אלוני חץ; נתן חץ: "קנינו בלונדון 2 נכסים חסיני ברקזיט"

החברה מתכוונת להרוס את אחד מהנכסים, הממוקם בסיטי של לונדון, ולהקים במקומו מגדל של 40,000 מ"ר; "אם קורבין יעלה או כל תרחיש שלילי אחר, אנחנו לא חייבים להרוס, יהיה לנו עדיין נכס מניב תשואה"

חזי שטרנליכט 16:0619.03.19

אלוני חץ סוגרת את 2018 עם רווח נקי מתואם (FFO) של 493 מיליון שקל, לעומת 423 מיליון שקל ב-2017 - עלייה של 17%.  

אלוני חץ פועלת בתחום הנדל"ן המניב, בדרך כלל של משרדים בארץ ובמדינות נוספות בחו"ל, בהן ארה"ב, בריטניה ושוויץ. בישראל מחזיקה החברה ב-58% מחברת המשרדים אמות; בשוויץ ב-10%מחברת המשרדים PSP; בארה"ב בנתח מ-CARR; בבריטניה בקרנות ברוקטון - קרנות פרטיות שעוסקות בנדל"ן מניב בתחום המשרדים.

 

לאחר תאריך המאזן, חתמה חברת הבת שלה בבריטניה, ברוקטון אוורלסט, על הסכמים לרכישת שני בנייני משרדים במרכז לונדון בשטח כולל של כ-23 אלף מ"ר תמורת 195 מיליון ליש"ט (לפני עלויות עיסקה). דמי השכירות השנתיים המתואמים (NOI) משני המבנים יחד צפויים לעמוד על כ- 10 מיליון ליש"ט.

 

המנכ"ל נתן חץ, המחזיק ב-14.47% ממניות החברה, אמר לאחר פרסום הדוחות: "קנינו שני נכסים בבריטניה שהתייחסנו אליהם כאלה נכסים שהם חסיני ברקזיט. אחד מהנכסים מושכר לרשות הכבאות הבריטית, כלומר לממשלה, לתקופה של 8 שנים בדמי שכירות שהם 30% מתחת למחיר השוק. אז בין אם יהיה או לא יהיה ברקזיט, אנחנו בטוחים שהנכס ממוקם במיקום מצויין ובסיכון נמוך".

 

"הנכס השני נמצא במרכז הסיטי של לונדון. הוא מושכר לעוד 4 שנים למספר שוכרים. אלה הם כמה בניינים בני 25 שנה שאנחנו מתכננים להרוס. הם מהווים 10,000 מ"ר ואנחנו נקים מגדל של 40,000 מ"ר בליבה של לונדון. אם נראה שקורבין עולה או תרחיש שלילי אחר, אנחנו לא חייבים להרוס ועדיין יהיה לנו נכס מניב תשואה. בתרחיש אחר שבו היינו קונים מגרש, הוא לא היה מניב לנו כלום".

 

מניית אלוני חץ נסחרת נסחרת ב-40 שקלים, לטענת נתן חץ בדיסקאונט מול השווי הנכסי. "חברות אחזקה בדרךכלל נסחרות שקשור בשיעור המס. אני אומר שהמס זה תיאורטי לחלוטין, כי אף אחד לא מממש את כל החזקותיו. אני מעריך שאנחנו נסחרים בדיסקאונט משמעות".

 

 

נתן חץ נתן חץ צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x