$
ביטקוין

מייסד בורסת הביטקוין מת עם הסיסמה. כשפרצו אותה גילו שכל המיליונים נעלמו

ג'רלד קוטן, מייסד בורסת הביטקוין הקנדית קוואדריגה מת בדצמבר האחרון עם הסיסמה למערכת והותיר לקוחות ללא גישה ל-143 מיליון דולר השייכים להם. כעת, כך מתברר לפי בדיקה שערכה פירמת ראיית החשבון ארנסט אנד יאנג, החשבונות התרוקנו כבר כמה חודשים לפני מותו

שירות כלכליסט 20:2105.03.19

חקירה שערכה פירמית ראיית החשבון ארנסט אנד יאנג (EY) העלתה כי חשבונות פלטפורמת המסחר במטבעות וירטואליים QuadrigaCX, שהמייסד שלה ג'רלד קוטן (Gerald Cotten) מת בדצמבר האחרון במפתיע ביחד עם הסיסמה למערכת, ריקים.

 

 

 

עוד עולה מהחקירה כי החשבונות, שהכילו מטבעות וירטואליים וכסף פיאט (fiat money) בשווי של 190 מיליון דולר קנדיים (כ-143 מיליון דולר אמריקאי), התרוקנו כמה חודשים לפני מותו של קוטן.

 

באמצעות תיעוד שנמצא על רשת הבלוקצ'יין, החוקרים מצאו כי כל מטבעות הביטקוין שהיו ב-5 חשבונות של QuadrigaCX הועברו לארנקים לא מזוהים בתחילת אפריל 2018.  

ג'ראלד קוטן. הכסף נעלם כבר 8 חודשים לפני מותו ג'ראלד קוטן. הכסף נעלם כבר 8 חודשים לפני מותו צילום: טוויטר

 

 

בחברה הודיעו על מותו של קוטן רק באמצע ינואר, וטענו כי הוא מת כתוצאה מסיבוכים של מחלת הקרוהן ב-9 בדצמבר 2018 במהלך ביקור בהודו, שם פתח בית יתומים "כדי לספק בית ומקלט בטוח לילדים נזקקים". 

 

לפי הצהרה שהגישה אלמנתו של קוטן, ג'ניפר רוברטסון, הוא היה בעל "האחריות המלאה לניהול ההון והמטבעות", כך שלאף עובד אחר לא הייתה גישה להון שאוחסן. מומחה שגייסה החברה ניסה לפרוץ למחשב של קוטן אך ללא הצלחה, ולטענת רוברטסון קוטן לא השאיר אחריו מסמכים הקשורים לעסק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x