$
שווקי חו"ל

תחזית ההכנסות השנתית ציננה את ההתלהבות מדוחות eBay

דוחות eBay התעלו על ציפיות האנליסטים אך צפי ההכנסות ל-2019 לא עמד בתחזיות; החברה הודיעה לראשונה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות; המנכ"ל ווניג: "השנה נמשיך לשפר את חוויית המשתמש ולאתר הזדמנויות צמיחה"

שירות כלכליסט 08:4830.01.19

חברת eBay התעלתה על תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות והרווח בסיכום הרבעון הרביעי, אך תחזית החברה המעודכנת לקראת 2019 ציננה את התלהבות המשקיעים - מניית החברה בנאסד"ק, שעלתה בשלב ראשון במסחר במאוחר ב-3%, איבדה לאחר זמן קצר מכוחה וסגרה בסופו של דבר את שלב המסחר המאוחר ביציבות.

 

eBay רשמה ברבעון הרביעי רווח של 763 מיליון דולר או 80 סנט למניה, לעומת הפסד של 2.6 מיליארד דולר או 2.51 דולר למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 71 סנט למניה, בהשוואה ל-59 סנט ברבעון המקביל, ומעל צפי האנליסטים שעמד על 68 סנט למניה.

 

הכנסות eBay צמחו ל-2.88 מיליארד דולר, בהשוואה ל-2.71 מיליארד דולר ברבעון המקביל, וגם במקרה זה מעל הצפי שעמד על 2.86 מיליארד דולר.

 

החברה הודיעה במקביל לפרסום הדוחות כי היא תחלק בפעם הראשונה אי פעם דיבידנד רבעוני למשקיעים, בסכום של 14 סנט למניה. במקביל הודיעה EBay על רכישה עצמית של מניות בהיקף של 5 מיליארד דולר במהלך 2019. 

 

"ב-2019 המוקד שלנו יהיה על המשך שיפור בחוויית המשתמש, וזאת במקביל לניסיון לאתר הזדמנויות לצמיחה בטווח הארוך, בתחומי השיווק והתשלומים", אמר מנכ"ל החברה דווין ווניג (Devin Wenig). "אנו בטוחים בעוצמה של העסק שלנו ובהמשך הצמיחה, והדבר בא לידי ביטוי בהחלטה לחלק בפעם הראשונה דיבידנד ולהגדיל את תוכנית הרכישה העצמית שלנו", אמר עוד המנכ"ל.

 

לרבעון הנוכחי צופה eBay רווח מתואם של 64-62 סנט למניה והכנסות של 2.6-2.55 מיליארד דולר למניה. צפי האנליסטים עומד על רווח של 61 סנט והכנסות של 2.66 מיליארד דולר. לשנה כולה צופה החברה רווח מתואם של 2.68-2.62 דולר למניה והכנסות של 10.7 מיליארד דולר – הצפי בשוק עומד על רווח של 2.59 דולר והכנסות של 11.17 מיליארד דולר.

 

לפני שבוע הודיעה קרן ההשקעות האקטיביסטית אליוט (Elliott Management) כי היא רכשה 1.4 מיליארד דולר מניות של החברה - והיא מחזיקה עתה בנתח של מעל 4%. בהודעת הקרן נאמר: "ההשקעה המשמעותית הזו משקפת את הביטחון שלנו בהזדמנות הטמונה ב-eBay". אליוט ציינה בהודעה כי לשיטתה החברה צריכה להתמקד ב"להחיות מחדש את הפעילות", לנקות את "המבנה הארגוני הלא יעיל" ולייצב את הנהגת החברה. בעניין האחרון ציינה הקרן שההנהגה של eBay "סבלה מרמה מדאיגה של שינויים בעת האחרונה".

 

 

 צילום: בולמברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x