שוק ההון

אנשי הסיגריות ממשיכים להתברג בצמרת יצרנית התרופות פריגו

לאחר המנכ"ל החדש מוריי קסלר שהגיע מחברת לורילארד טובאקו, החברה ממנה כמדען ראשי בכיר שעבד בין היתר ביצרנית סיגריות מרלבורו

חזי שטרנליכט 18:2314.01.19

חברת התרופות פריגו, שמניותיה נסחרות בבורסה התל אביבית, עברה טלטלה בשדרת הניהול בשנים האחרונות, כאשר המנכ"ל הנוכחי מוריי קסלר, הגיע לאחר גל של חילופים בכיסא המנכ"ל באוקטובר האחרון.

 

 

היום (ב') מודיעה החברה על מינוי חדש, לתפקיד המדען הראשי, שבעברו הקרוב נמצאת משרה בכירה בחברת סיגריות. לאחר המנכ"ל החדש שהגיע מחברת לורילארד טובאקו, מגיע מינוי בכיר מיצרנית סיגריות מרלבורו - אלטריה (Altria).

 

פריגו, יצרנית תרופות, מודיעה כי תמנה לתפקיד המדען הראשי שלה, שיוגדר גם כשסגן נשיא בכיר בחברה, את ג'יימס דילארד. לפי הודעת המינוי, דילארד יהיה אחראי על תחום המחקר והפיתוח של פריגו, כמו גם על נושאי האיכות, הרגולציה והחדשנות בחברה.

 

קסלר אמר עם מינויו "ג'ים ואני עבדנו בעבר שנים רבות ביחד. יש לו ניסיון מוכח של 31 שנים בתחום המוצרים המפוקחים (רגולטורית) לצרכן ובתחום המוצרים הרפואיים, בניהול קשרים עם רשות המזון והתרופות האמריקנית (FDA) ופיתוח מוצרים לצרכן".

 

 

מוריי קסלר מנכ"ל פריגו מוריי קסלר מנכ"ל פריגו צילום: בלומברג

 

באלטריה, שימש דילארד כסגן נשיא בכיר, בתחומי המו"פ ובתור גורם שהיה אחראי על החדשנות החברה ועל נושאים נוספים. בין השנים 1987 עד 2001 עבד דילארד עבור ה-FDA, שם שימש בין היתר כמנהל חטיבת הלב, כלי הדם והתקני הנשימה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית מאוניברסיטת טולנה בניו אורלינס.

 

אלטריה מחזיקה בפיליפ מוריס בארה"ב, היא יצרנית בין היתר של מותג הסיגריות מרלבורו ועוסקת גם בייצור של מוצרי טבק ללא עישון (smokeless tobacco). שווי השוק של החברה נאמד בכ-91.6 מיליארד דולרים. קסלר המנכ"ל הנוכחי, כיהן בתפקידו הקודם בתור מנכ"ל לורילארד טובאקו, יצרנית סיגריות ווינסטון.

 

מניית פריגו צלה בחודש דצמבר האחרון לאחר שהחברה "חטפה" שומת מס עצומה של כ-1.9 מיליארד דולר מהרשויות באירלנד. המניה צנחה לאחר מכן בכ-30% אך התאוששה בחודש שחלף מאז. מהשפל האחרון טיפסה המניה בכ-23%, והיא עדיין נמוכה בכ-20% מהרמה שבה נסחרה ערב ההודעה על שומת המס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x