$
שוק ההון

אחרי מלאנוקס: קרן סטארבורד מנסה להשתלט על רשת החנויות דולר טרי

הקרן האקטיביסטית רכשה 1.7% מהרשת האמריקאית תמורת 340 מיליון דולר, ומפעילה עליה לחץ להתחיל ולמכור מוצרים גם במחיר גבוה מעט מדולר אחד

שירות כלכליסט 08:5007.01.19
קרן סטארבורד (Starboard Value) רכשה אחזקה ברשת החנויות המוזלות דולר טרי (Dollar Tree) ומפעילה עליה לחץ למכור את רשת פמילי דולר שבבעלותה ולשנות את מדיניות המחירים שלה, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל המתבסס על אנשים המקורבים לנושא.

 

 

הקרן האקטיביסטית, שרכשה בשנה שעברה אחזקה ב מלאנוקס הישראלית, מחזיקה ב-1.7% בדולר טרי בשווי של 370 מיליון דולר ודורשת לקבל שליטה על הדירקטוריון המונה 12 חברים, כך לדברי המקורבים.

 

המהלך מגיע בעקבות התסכול שחשים רבים מבעלי המניות של הרשת המוערכת ב-22 מיליארד דולר, זאת לאחר שהמניה שלה נחלשה ביותר מ-15% בשנה האחרונה ומשתרכת מאחורי היריבות שלה, ביניהן דולר ג'נרל שהמניה שלה עלתה ב-15% לאורך אותה התקופה. הביקורת מתמקדת בשילוב האיטי של פמילי דולר בעסק. פמילי דולר נרכשה ב-2015 עבור 9 מיליארד דולר.

 

מנכ"ל קרן סטארבורד ג'ף סמית' מנכ"ל קרן סטארבורד ג'ף סמית' צילום: בלומברג

 

משקיעים רבים התנגדו מראש לעסקה. פמילי דולר מוכרת מצרכים וגאדג'טים למשפחות מעוטות יכולות בטווח של מחירים, זאת בעוד שדולר טרי מוכרת רק מוצרים בדולר אחד ופונה לרוב למעמד הביניים. ביחד יש לשתי הרשתות כ-15 אלף סניפים. לפיכך, בסטארברד רוצים שדולר טרי ישקלו מכירה של הרשת המקרטעת, אפילו במחיר הפסד. 

 

כמו כן, בקרן דורשים מהחברה להתחיל ולמכור מוצרים גם במחיר גבוה מעט מדולר אחד. מדולר טרי נמסר בתגובה כי החברה בטוחה באסטרטגיה שלה ומאמינה שלחברי הדירקטוריון הנוכחי יש את השילוב הנכון של ניסיון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x