שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כצמן: "אין שום אירוע חריג שיכול לגרום לירידות"

אג"ח י"ג של גזית גלוב צנחו ב־4% במחזור של 30 מיליון שקל, האג"ח של החברה־האם ירדו ב־5.1%

יניב רחימי 08:1617.12.18

אחרי שהתרגלנו לראות את האג"ח של החברות האמריקאיות צונחות, אתמול כיכבו ניירות הערך של החברות שבשליטת חיים כצמן. אג"ח י"ג הארוכות של גזית גלוב צנחו ב־4.1% במחזור גבוה של 30 מיליון שקל, ומניית החברה ירדה בשיעור דומה של 4.4%. החברה־האם (52.4%) נורסטאר ספגה ירידות חדות יותר: האג"ח ירדו ב־5.1% והמניה ב־7.5%. 

בעל השליטה ומנכ"ל גזית גלוב, חיים כצמן, אמר ל"כלכליסט" ביחס לנפילות: "אנחנו לא רואים סיבה לירידות וממשיכים במהלך העסקים הרגיל. אין שום אירוע חריג בקבוצה שיכול לגרום לירידות האלה".

 

גזית גלוב היא אחת הלווים הגדולים בשוק החוב בישראל. חובה למחזיקים נושק ל־10 מיליארד שקל. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הספיקה החברה למחזר חוב של כ־2 מיליארד שקל בריביות נמוכות, אבל עומס הפירעונות בשנים הבאות נותר גבוה ועד 2022 עליה למחזר חוב של 3.6 מיליארד שקל. בקבוצה קיוו לנצל את מיחזורי החוב כדי להפחית את הריבית הממוצעת על החוב, אולם עליית התשואות באג"ח שלה עלולה לגרום לתקוות להתבדות.

 

בשבועיים האחרונים ניצבת החברה בראש טבלת האג"ח שיתרות השורט (מכירה בחסר) עליהן הן הגבוהות ביותר. בדיווח האחרון באתר הבורסה, יתרת השורט של אג"ח י"ב עמדה על 77.5 מיליון שקל.

 

הלהט של גזית גלוב לנצל את הריבית הנמוכות ניכר בהנפקת אג"ח י"ג. אחרי שבפברואר גויסו 860 מיליון שקל בהנפקתה הראשונה, בספטמבר ובאוקטובר ביצעה גייסה החברה 970 מיליון שקל בשתי הרחבות נוספות.

 

 

חיים כצמן חיים כצמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x