$
שווקי חו"ל

דיווח מעודד מאנטרה: הסכם אסטרטגי עם אמג'ן האמריקאית

ענקית הביוטק מארה"ב תממן ותקבל את האחריות על פיתוח פרה קליני של שלוש תוכניות ניסויים שונות בטיפולים של אנטרה - במקרה של הצלחה תהיה החברה הישראלית זכאית לתשלום של עד 270 מיליון דולר

דרור רייך 17:1311.12.18

הסכם חדש ומעודד לאנטרה (Entera Bio): חברת הביומד שהונפקה בנאסד"ק בחודש יולי חתמה על הסכם אסטרטגי לשיתוף פעולה במחקר בתחום מחלות דלקתיות ומחלות קשות אחרות עם ענקית הביוטק מארה"ב אמג'ן.  

אנטרה היא חברה בת של די.אן.איי ביומדיקל (27.5%) שנסחרת בבורסה בת"א. על פי ההסכם המדווח, אנטרה תקבל מאמג'ן תשלום ראשוני (שאינו משמעותי) עבור שימוש בטכנולוגיה שלה, תחליפים לתרופות בבליעה ולא בזריקה, ותהיה אחראית לפיתוח הפרה-קליני. אמג'ן תממן את הפיתוח – החברה האמריקאית מעוניינת לקדם 3 תכניות ניסויים שונות בהן היא תהיה אחראית לפיתוח הקליני, לייצור ולמסחור של הטיפול.

 

אם שלושת הניסויים יצליחו תהיה אנטרה זכאית לתשלום של עד 270 מיליון דולר במצטבר בתשלומים, ותמלוגים בשיעור חד ספרתי בהתאם להשגת אבני דרך מסחריות. לאמג'ן יינתן רישיון לשימוש בלעדי בטכנולוגיה בתוכניות שנבחרו.

 

אנטר

ה ביו הצליחה להשלים את ההנפקה בניו יורק בניסיון הרביעי שלה, לפי שווי של 91 מיליון דולר שהם 8 דולר למניה. טרם הדיווח היום נסחרת מניית אנטרה במחיר של 4.99 דולר לפי שווי של 57 מיליון דולר בלבד – אך בעקבותיו היא מטפסת בכ-5% בפתיחת המסחר.

 

אנטרה גם מפתחת בעצמה 2 תרופות הניתנות בבליעה, כתחליף להזרקה או עירוי. התרופה המובילה שלה היא מוצר למחלת היתום PHT - תת־פעילות של בלוטת יותרת התריס. התרופה השנייה מסייעת בהתמודדות עם המחלה המשפיעה על רמות הסידן בגוף, ואינה מאפשרת התאוששות ממחסור בסידן. הטיפולים המסורתיים בתופעה הם באמצעות מתן ויטמין D או סידן.

 

חברת הביומד הוקמה ב־2010 בידי פיליפ שוורץ, בשיתוף עם אורמד, חברה ישראלית נוספת העוסקת בפיתוח אינסולין בבליעה; ועם די.אן.איי ביומד. שוורץ כיהן גם כמנכ"ל החברה מיולי 2007 עד יוני 2011. בראש די.אן.איי ביומד עומד היו"ר זאב ברונפלד, שכיהן בעבר כיו"ר פרוטליקס. ברונפלד אף מחזיק ב־13% ממניות די.אן.איי. מנכ"ל די.אן.איי ביומד סולושינס הנוכחי הוא יונתן מלכה. בין המחזיקים במניות אנטרה ביו, מלבד די.אן.איי, נמצאים גם קרן סנטיליון, פיליפ שוורץ ומשקיעים פרטיים נוספים.

 

ענקית הביוטק מארה"ב אמג'ן (AMGN) נסחרת גם כן בנאסד"ק לפי שווי של 123 מיליארד דולר והיא מתחרה רצינית של חברה ישראלית נוספת, טבע, בעיקר בתחום החדש והחם של התרופה למיגרנה. אמג'ן שהוקמה ב־1980 נחשבת לחלוצת הביוטק בעולם. היא מעסיקה כ־18 אלף עובדים וביססה את מרבית פעילותה על גידול עצמי ועל מספר קטן של רכישות ושיתופי פעולה. בשנים האחרונות אמג'ן החליטה לפתוח את שעריה ולבצע רכישות גם אירופה וישראל, זאת לאחר שבעבר התמקדה בפעילותה בעיקר בארה"ב. הכנסות החברה ברבעון האחרון עמדו על כ־5.9 מיליארד דולר והיא צופה הכנסות של למעלה מ־22 מיליארד דולר ב־2018.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x