$
בורסת ת"א

אליום מדיקל: בוטלה העסקה של החברה הבת עם בוסטון סיינטיפיק

ענקית המכשור הרפואי בוסטון סיינטיפיק לא תשווק את מוצרי גרדיה בשוק האמריקאי; מניית אליום מדיקל צונחת ביותר מ-14% בבורסה בתל אביב

דרור רייך 14:2902.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אליום מדיקל הודיעה היום (א') על ביטול ההסכם של החברה הבת עם ענקית המכשור הרפואי בוסטון סיינטיפיק. מניית אליום מדיקל מגיבה בצניחה של 14.4% בבורסה בתל אביב.


בספטמבר השנה דיווחה אליום כי חתמה על מזכר הבנות עם חברה בינלאומית לזכויות הפצה בלעדיות של מוצרי גרדיה - חברה בת של אליום מדיקל – בשוק האמריקאי לתקופה של שלוש שנים. בכלכליסט נחשף כי חברת הענק היא בוסטון סיינטיפיק, והיום דיווחה אליום שהחברה הבינלאומית נסוגה.

 

אליום המנוהלת על ידי אסף אלפרוביץ עמלה על העסקה קרוב לשנתיים, כאשר אליום הייתה אמורה לקבל 25 מיליון שקל במעמד החתימה, ועד 70 מיליון שקל עם השלמת העסקה במלואה.

 

מנכ"ל חברת אליום מדיקל אסף אלפרוביץ מנכ"ל חברת אליום מדיקל אסף אלפרוביץ צילום: ארז אוזיר

 

 

גרדיה מוזגה (100%) לתוך אליום ב־2012, כשקרן מדיקה שהחזיקה בה קיבלה מניות אליום בתמורה בהיקף לא מהותי. גרדיה מייצרת את ה־Wirion, פילטר למניעת תסחיפים בעת טיפול בחסימות כלי דם הן בעורקי הלב והן בעורקי הגפיים. חסימות אלו מלוות בכאבים ומגיעות עד כדי קטיעת גפיים. בעת פתיחת העורקים נוצרים תסחיפים שעלולים להגיע לעורקים אחרים ולסתום גם אותם.

 

מה דעתך על מניית אולמד סולושנס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הפילטרים של אליום עוצרים קרישי דם מהיסחפות לתוך כלי דם אחרים. בנוסף מייצרת אליום ומשווקת סטנטים לתחום האורולוגי וכן מוצר לטיפול ברצפת האגן לתחום הגינקולוגי, שמהם היא רושמת הכנסות של 10 מיליון שקל בשנה. החברה גם מפתחת סטנט לטיפול בהרחבה שפירה של הפרוסטטה. אליום מדיקל הפסידה 12.7 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018, בעיקר עקב ההשקעה במוצרי המו"פ שלה.

 

בוסטון סיינטיפיק היא יצרנית התקנים רפואיים שמוכרת ב־9 מיליארד בעולם בשנה, המטה שלה במרלבורו מסצ'וסטס שבארה"ב והיא נסחרת לפי שווי של 50 מיליארד דולר. ב־2016 רכשה בוסטון סיינטיפיק את אנדוצ'ויס, חברה שנוצרה ממיזוג של חברת שיווק אמריקאית עם טכנולוגיה ישראלית שפיתח אבי לוי, המייצרת מוצרים בתחום רפואת מערכת העיכול תמורת 210 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x