$
בורסת ת"א

אלספק תיישר קו עם אנטרופי בדרך לאישור הבונוס למנכ"ל

חברת הייעוץ התנגדה לכך שהבונוס ליורם הררי ישולם באישור הדירקטוריון ובמזומן. מפתחת מוצרי החשמל תעביר את הנושא לאישור בעלי המניות

חזי שטרנליכט 08:5215.10.18

חברת אלספק הנדסה החליטה לדחות בשבוע את אסיפת בעלי המניות שהיתה מתוכננת להיום, זאת בגלל התנגדותה של אנטרופי שהבונוס ליורם הררי, בעל השליטה (55.2%) והמנכ"ל, יאושר על ידי הדירקטוריון וישולם לו במזומן.

 

כעת מציעים באלספק מודל חדש לתגמול של הררי, שיעבור את אישור אסיפת בעלי המניות. עלות השכר השנתית הכוללת שמשך הררי ב־2017 מאלספק עמדה על 1.24 מיליון שקל, מתוכם 1.05 מיליון שקל שכר בסיס ובונוס של 189 אלף שקל.

 

גל סטאל יו"ר אנטרופי גל סטאל יו"ר אנטרופי צילום: אוראל כהן

                   

 

על פי ההסכם מול אלספק, במקרה של הפסקת העסקתו של בעל השליטה כמנכ"ל הוא יהיה זכאי גם למענק הסתגלות בסכום השווה לשכרו השנתי. רעייתו של בעל השליטה, רונית, שהיא סמנכ"לית הכספים של אלספק, משכה מהחברה שכר בעלות שנתית של כמעט חצי מיליון שקל, ואילו בנם של בני הזוג, אורן הררי שהוא מנהל הטכנולוגיות הראשי (CTO) בחברה, משך שכר בעלות שנתית של 435 אלף שקל.

 

בעקבות ההתנגדות של אנטרופי לדרך אישור הבונוס על ידי הדירקטוריון שינתה אלספק את מדיניות התגמול שלה, ואישור הבונוס למנכ"ל ייעשה על ידי בעלי המניות. בנוסף, תתבקש האסיפה לאשר תשלום "מענק מיוחד על ביצועים יוצאי דופן של נושאי משרה", שאינם המנכ"ל.

 

אלספק, שמפתחת מוצרים חשמליים מדויקים לתעשייה, רשמה במחצית הראשונה של 2018 הפסד של 581 אלף שקל לעומת רווח של 968 אלף שקל בתקופה המקבילה. הירידה בביצועים משתקפת גם במניית החברה שירדה אתמול ב־1.2%, והשלימה ירידה של 30% משווייה ב־12 החודשים האחרונים, לשווי שוק של 39 מיליון שקל.

 

באלספק נמנעו מלהגיב לידיעה בטענה שהחברה מנועה מלהתייחס לנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x