$
בורסת ת"א

שוב צרות בטליט – יוסי פייט עוזב את תפקיד המנכ"ל

שנה לאחר הדחתו של המנכ"ל הקודם עוזי כץ, על רקע הסתבכות משפטית בארה"ב, בעלי המניות של החברה לא היו מרוצים מהתנהלותו של מחליפו פייט בתפקיד וביקשו להחליפו אותו עם מי שהצטרף לאחרונה לחברה, פאולו דאל פינו; גיל שרון, לשעבר מנכ"ל פלאפון, מועמד להצטרף לדירקטוריון טליט

דרור רייך 11:0421.09.18

שערוריה רודפת שערוריה בחברת התקשורת טליט: לאחר הדחתו של המנכ"ל הקודם עוזי כץ, על רקע הסתבכות משפטית והאשמות בהונאה בארה"ב,  הגיעה החברה להסכם עם המנכ"ל בשנה החולפת יוסי פייט על הפסקת העסקתו באופן מיידי. פייט גם יפסיק את תפקידו כדירקטור בטליט. פאולו דאל פינו, שהיה בעבר מנכ"ל של טלקום איטליה, ומונה לתפקיד יו"ר הדירקטוריון של טליט לפני שבועיים, יהפוך באופן זמני למנכ"ל, וכעת יתחיל בתהליך של גיוס מנכ"ל חדש.

 

 

 

בתוך כך, מבקשת טליט לעבות את הדירקטוריון ולמנות ארבעה חברי דריקטריון חדשים, כאשר המוכר שבהם הוא גיל שרון, יו"ר ומנכ"ל גולן טלקום, ששימש כ-10 שנים בתפקיד נשיא ומנכ"ל פלאפון.

 

מנכ"ל טליט לשעבר עוזי כץ מנכ"ל טליט לשעבר עוזי כץ

 

 

טליט פרסמה לאחרונה את תוצאות המחצית הראשונה של 2018, שניכר בהם שיפור רב. הכנסות החברה צמחו ל־202 מיליון דולר, שיפור של 13.6% לעומת 177.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה. ההכנסות מפעילות השירותים, הקישוריות ופלטפורמת ה־IoT (אינטרנט של הדברים) עלו ב־16.2% לעומת התקופה המקבילה ל־16.5 מיליון דולר.

 

 

 

במסגרת תוכניות התייעלות טליט צמצמה את עלויות התפעול שלה ב־4.6 מיליון דולר, ובשורה התחתונה היא רשמה הפסד של 5.7 מיליון דולר לעומת הפסד של 9.8 מיליון דולר במחצית המקבילה.

 

 

 

מדצמבר האחרון הקרן הסינית Xue Jian החלה לאסוף מניות של טליט בשוק, והגיעה לאחזקה של 15.2%, והיו מי שסברו כי היא מעוניינת להשתלט על טליט. "למעט זכות בחירה בחברי הדירקטוריון באסיפה הכללית, זכות המוקנית לכל בעל מניות, אין להם שום השפעה", התייחס פייט לפני שבועיים בראיון לכלכליסט לקרן הסינית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x