$
שוק ההון

שלמה אליהו: "הסוכנים צריכים לקנוס חברות שישווקו ביטוחים עם הבנקים"

בעל השליטה במגדל, שמוטרד מהרפורמה הצפויה בשוק הביטוח, ניסה אתמול לגייס את הסוכנים למאבק: "חברה שרוצה לעבוד עם סוכנים לא צריכה לעבוד עם הבנקים שלא יכולים לפעול בתחום בלי שיתוף פעולה של חברת ביטוח. האיום עלינו הוא מבית"

גולן חזני 07:4604.09.18

בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל, שלמה אליהו, מוטרד מהאישור שצפוי להינתן לבנקים לשווק חבילות ביטוח. אליהו הביע את דאגתו מהנושא בכנס סוכנים של חברת מגדל במתחם לאגו בראשון לציון, שבו חזר על תמיכתו הגדולה בסוכנים אבל גם רמז להם כי מגדל לא תוכל להמשיך לתת להם את היחס המיוחד שהיא נותנת להם, אם לא תקבל יחס דומה בחזרה. "ביטלתי את שיווק ישיר לפני 6 שנים, הייתי נאיבי, עשיתי זאת מתוך הבנה שסוכן ביטוח ייצמד לחברה שלא גוזלת לו את הפרנסה ולא מתחרה בו". פתח אליהו את דבריו. זאת, לאחר שכזכור עם רכישת מגדל הוא עצר את הכניסה שלה לשוק הביטוח הישיר, מתוך אמונה שפעילות מול סוכנים היא הפעילות הנכונה לחברה.

 

 

 

"לצערי הרב כל שוק הביטוח משתנה", אמר אליהו. "הפיקוח על הבנקים יאפשר לבנקים לשווק ביטוח אלמנטרי. ומה יקרה למחרת? קבוצות הביטוח השונות, חוץ ממגדל, כבר נערכות להתחבר מיד לבנקים ולשכוח מענף שהוא בסיסי לתחום הביטוח. השוק ערוך למחוק ענף שלם מהמפה. מגדל היא החברה הכי גדולה שמבחינתה הסוכן לעולם יהיה. לא יהיה ביטוח בלי סוכן כמו שאין סוכן בלי חברת ביטוח. לי אין הרבה שנים ולא בטוח שלכם יש מספיק זמן לקבל החלטה, אבל חברה שרוצה להיות בשני העולמות, אתם צריכים לקנוס אותה", בכך רמז אליהו כי הסוכנים, לטעמו, צריכים להעניק למגדל יחס מועדף לעומת החברות המתחרות, לאור העובדה שהיא לא תחבור לבנקים בשיווק חבילות ביטוח.

 

"מגדל תמיד בעד הסוכנים ואני האיש שלכם בחברה", אמר אליהו לאלף הסוכנים שהגיעו לכנס, "אני לא בטוח שהמתכונת שאמרתי שבה הסוכן ישרת את מגדל ומגדל תשמור על הסוכן, עובדת. יש לכם אותי בתוך מגדל אבל אם לא תחזירו לי, יהיה לי קשה מאד כבעל שליטה, לשמור עליכם. מגדל היא חברה צמאת חיים שוויתרה על השיווק הישיר והחליטה לא להתחרות בכם. אם הסוכנים לא ישמרו על מגדל, מגדל לא תוכל לשמור על מעמד הסוכן.

 

"אנשים שואלים אותי כאן למה אני לא שמח. אני רוצה להיות שמח, אבל הסוכנים לא מחבקים את מגדל כמו שהיא מחבקת אותם". אליהו חזר ודיבר על הבנקים ואמר: "חברת ביטוח שרוצה לעבוד עם סוכנים לא צריכה לעבוד עם הבנקים. בנק לא יכול לעבוד בלי שתוף פעולה של חברת ביטוח, כך שהאיום עלינו הוא מבית ולא מחוץ", רמז לכיוון החברות המתחרות.

 

שלמה אליהו שלמה אליהו צילום: ריפליי הפקות צילום

 

"התקשורת עושה לנו עוול"

מגדל איבדה את המובילות שלה בתחום בתקופתו של אליהו, כששווי השוק שלה – 4.1 מיליארד שקל – הפך להיות השלישי בגודלו אחרי הראל (עם שווי שוק של 6.3 מיליארד שקל) והפניקס (עם שווי שוק של 5.4 מיליארד שקל) שעקפו אותה. "אנשי התקשורת עושים עוול כשהם נותנים דירוג לחברות לפי שווי שוק. זו טעות בבסיסה. שווי שוק לא מייצר תוכן ואני מציע ומבקש מאנשי תקשורת שלא יעשו עבודה קלה, אלא יתעמקו במה שהם כותבים. לא יכול להיות שחברה כל כך גדולה וכל כך חזקה תדורג רק לפי שווי השוק שלה".

 

ביטוח לאופניים חשמליים

בכנס הציגה מגדל שני מוצרי ביטוח חדשים שהמעניין בהם הוא ביטוח ראשון מסוגו לבעלי אופניים חשמליים שחשופים לתביעות בגין התנגשויות בהולכי רגל. החברה השיקה פוליסה ייעודית לרוכבי האופניים החשמליים בפרמיה של כאלף שקל לשנה. הפוליסה כוללת כיסוי לנזק פיזי לאופניים, כיסוי בגובה של עד 2 מיליון שקל לחבות הרוכב בגין נזקי גוף ורכוש לצד שלישי וכן כיסוי לנזקי מוות או נכות של הרוכב.

 

בנוסף השיקה החברה מוצרי ביטוח להגנה מפני נזקי מתקפות סייבר למשתמשים פרטיים ולבתי עסק. הביטוח נועד להגנה ממפני נזקים שייגרמו מחדירת האקרים לרשת המחשבים. הביטוח לדירה יכלול כיסוי מפני סחיטת סייבר, שיחזור מידע שנמחק ושובש ותמיכה טכנית באירוע סייבר ויכלול גם ביטוח למחשבים ניידים וטלפונים סלולריים. הביטוח לעסק יכלול גם הוא כיסוי למתקפת סייבר ונזק בעטיו גם לצד שלישי וגם לעסק עצמו.

 

דורון ספיר, המנכ"ל הנכנס של מגדל, אמר בכנס כי הוא "בטוח שמגדל היא חברת הביטוח המתקדמת בישראל, וחלק מהאחריות שלי ושלנו הוא לשמור אותה ככזאת. עלינו להשתמש נכון בנכסים שלנו, לרתום טכנולוגיות וכלים דיגיטליים כדי שבסופו של דבר נוכל להעניק ערך נוסף ומשמעותי ללקוחות שלנו. השימוש בטכנולוגיות לא מחליף את סוכן הביטוח, אלא מעשיר את הכלים העומדים לרשותו בבואו להעניק שירות הגון ומקצועי ללקוחותיו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x