$
בורסת ת"א

קבוצת דלק סיימה את הרבעון בירידה של 5.5% ברווח הנקי

החברה בשליטת יצחק תשובה חתמה את הרבעון השני של 2018 עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 170 מיליון שקל; דלק: "הזרמת הגז ממאגר לוויתן צפויה להתבצע כבר במהלך 2019"

ליאור גוטמן 15:0430.08.18

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, סיימה את הרבעון השני של 2018 ברווח נקי המיוחס לבעלי המניות של כ-170 מיליון שקל. מדובר בירידה של ב-5.5% בהשוואה לרבעון המקביל, שבו הסתכם הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות בכ-180 מיליון שקל.

בחינת התוצאות לחציון מגלה רווח נקי שמיוחס לבעלי המניות בשיעור של 413 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 400 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד.

 

הכנסות הקבוצה, שקרוב ל-75% מפעילותה מבוססים על סקטור הגז, הסתכמו בכ-2.1 מיליארד שקל - עלייה של כ-28% ביחס לרבעון המקביל אשתקד שבו ההכנסות הסתכמו ב-1.61 מיליארד שקל.

 

                   

מאגר לוויתן מאגר לוויתן צילום: אלבטוס


    

 

מחיר הגז הממוצע ממשיך להיות גבוה עם כ-5.5 דולר ליחידת חום, ללא שינוי מרבעון קודם, וזאת הודות לחוזה הגז העקום של חברת החשמל (שמחזיקה לדלק כ-54% מהמכירות) עם הצמדה אוטומטית למדד המחירים לצרכן האמריקאי (CPI) ועליו תוספת אוטומטית של אחוז בכל שנה עד ליולי 2021.

 

בדלק טוענים כי "הושלמו למעלה מ-60% מהעבודות לפיתוח לוויתן, והזרמת הגז מהמאגר צפויה להתבצע כבר במהלך 2019. במסגרת זו, הסתיימה בשבועות האחרונים השלמת קידוח ההפקה לוויתן 4, וספינת הקידוח ממשיכה בדרכה להשלים את קידוחי ההפקה לוויתן 3, 5 ו-7".

 

הרווח התפעולי של החברה ירד מעט והסתכם ברבעון השני בכ-459 מיליון שקל, עלייה של כ-7.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הוצאות המימון של הקבוצה גדלו מכ-330 לכ-477 מיליון שקל. במהלך הרבעון התקשרה קבוצת דלק עם פורטיסימו למכירת 60% מאחזקות חברת דלק תשתיות, חברת בת בבעלות מלאה שמחזיק בבעלות במתקני התפלה, עבור כ-206 מיליון דולר. עוד דיווחה הקבוצה על רכישת כלל זכויות הנפט בים הצפוני באמצעות חברת קידוחי הגז אית'קה שבשליטתה.

    

יצחק תשובה בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה בעל השליטה בקבוצת דלק צילום: עמית שעל

      

סמוך לפרסום התוצאות הכספיות דיווחה דלק על עסקת מכר של כ-4.9% ממניות הפניקס לתאגיד בנקאי לפי שווי של קצת מעל ל-5 מיליארד שקל. על פי ההערכות מדובר בבנק מזרחי טפחות.

 

מנכל הקבוצה אסי ברטפלד סיכם באומרו ש"המשכנו בקידום האסטרטגיה של הקבוצה, ומיקדנו את המשאבים בהרחבת הפעילות העסקית בתחומי האנרגיה בארץ ובחו"ל. המשא ומתן עם שותפינו המצריים מתקדם ואנו מקווים לחתום בזמן הקרוב על עסקה לרכישת הזכויות בצינור EMG דבר שיאפשר את הוצאתם לפועל של הסכמי מכירת הגז למצרים בהיקף של 64BCM".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x