$
בורסת ת"א

זינוק במחירי השכירות בגרמניה העלה את רווחי סאמיט והקפיץ את המניה

חברת הנדל"ן המסחרי הציגה עלייה של 63.6% ברווח הנקי המתואם (FFO) ברבעון השני; ההכנסות מדמי שכירות (NOI) זינקו ב-30%

חזי שטרנליכט 21:3729.08.18

עלייה חדה במחירי דמי השכירות בגרמניה, אחד משני השווקים המרכזיים לפעילות חברת הנדל"ן המסחרי סאמיטשבשליטת זוהר לוי, הובילה לעלייה חדה של 33% ברווח הנקי המתואם (FFO) של החברה ברבעון השני. סאמיט רשמה FFO של 53 מיליון שקל מול 40 מיליון שקל ברבעון המקביל. אם בודקים את ה-FFO המיוחס לבעלי המניות מגלים שעלה בשיעור חד יותר, מ-22 מיליון שקל ל-36 מיליון שקל ברבעון השני שחלף - עלייה של 63.6%. מניית החברה הגיבה היום (ד') בעליה של 6%, שווי השוק של החברה נאמד ב-2.36 מיליארד שקל, עליה של 130 מיליון שקל במונחי שווי שוק ביממת מסחר.

 

ההכנסות של סאמיט מדמי שכירות בנכסים שלה נטו (NOI) הסתכמו ברבעון בכ-82 מיליון שקל, עליה של 30% לעומת כ-63 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בחברה הסבירו את העליה בעיקר מרכישת נכסים, שיפור בתפעול הנכסים בתקופה והתחזקות מטבע היורו מול השקל. גם בניכוי הנכסים החדשים שנרכשו ממצבת ההכנסות, כלומר ה- NOI שהושג מנכסים זהים בשתי התקופות, נרשמה עליה של כ-11.6% לכ-67 מיליון שקל, לעומת כ-60 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, שהוסברה משערי מטבע עדיפים השנה ושיפור בתפעול הנכסים.

 

זוהר לוי זוהר לוי

באוגוסט הנוכחי הודיעה סאמיט גרמניה כי רכשה כ-72% ממניותיה של חברה גרמנית, אשר מניותיה נסחרות בבורסת פרנקפורט, תמורת כ-45 מיליון אירו. החברה הנרכשת הינה הבעלים של פורטפוליו מבני משרדים בהיקף של 166 מיליון אירו. עוד נודע כי סאמיט חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים ואחסנה בפארק התעשייה ביקנעם תמורת כ-35 מיליון שקל.

 

סאמיט אחזקות, בשליטת זוהר לוי (45.79%), מנוהלת על ידי אמיר שגיא שמסר כי בחברה "עדים לעלייה ניכרת בדמי השכירות בגרמניה. מגמה זו, לצד פעולות השבחה שאנו מבצעים בנכסי הקבוצה צפויה להביא לעליית ערך נוספת ברבעונים הבאים." ליום המאזן, סאמיט מאחדת 110 נכסים מניבים בגרמניה ובישראל בשווי של כ- 6 מיליארדי שקל ובשטח להשכרה של כ-1.1 מיליון מ"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x