שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

אקסטל תחלק דיבידנד שגדול פי 30 מהרווח הנקי

במרץ חילקה חברת הנדל"ן האמריקאית דיבידנד של 75 מיליון דולר, שהביא להתפטרות שני דירקטורים. מאז הגדיל בעל השליטה גארי ברנט את הנזילות

חזי שטרנליכט 07:0930.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן אקסטל, שבשליטת גארי ברנט, תחלק דיבידנד בהיקף של 50 מיליון דולר, אחרי שבמרץ חילקה דיבידנד של 75 מיליון דולר, ועוררה סערה גדולה. החברה בונה בעיקר מבני מסחר, מגורים ומלונאות במנהטן היא גייסה בתל אביב אג"ח בהיקף של 1.65 מיליארד שקל לפני כמה שנים.

עקב החלוקה בחודש מרץ התפטרו שני דירקטורים של אקסטל: דוד ברוך, ששימש דירקטור חיצוני; ויהלי שפי, שכיהן כדירקטור בלתי תלוי. אך הדיבידנד לבסוף אושר וחולק.

מנגד, בחברה ציינו כי ברנט תרם באחרונה נכסים לחברה בהיקף כספי לא מבוטל, כדי לשפר את מצבה הפיננסי ולסייע לבצע סגירות פיננסיות של הסכמי מימון משמעותיים. אקסטל דיווחה בשבועות האחרונים כי ענק הבנקאות האמריקאי ג'יי.פי מורגן היה אחד הגופים שהעמידו לה מימון.

 

ברנט אמר אתמול למשקיעים כי "החברה מתקדמת בכל הפרויקטים וחותמת על הסכמי מימון חדשים, המייצרים עודפים משמעותיים". הוא הוסף כי "תשלום האג"ח בסוף השנה מובטח, והחברה שומרת על נזילות גבוהה, שצפויה אף לצמוח".

 

              

"נזילות גבוהה שאף צפויה לצמוח"

 

ההכנסות של אקסטל ברבעון השני של 2018 הסתכמו ב־21.6 מיליון דולר - בדומה לרבעון המקביל אשתקד. החברה רשמה צניחה של 46.6% ברווח התפעולי, שהסתכם ב־2.76 מיליון דולר, לעומת 5.18 מיליון דולר ברבעון המקביל ב־2017.

 

הרווח הנקי היה 1.61 מיליון דולר, לעומת הפסד של 5.08 מיליון דולר ברבעון המקביל, כתוצאה מהפרשי שערי מטבע ועלייה בהכנסות המימון.

מלבד חלוקת הדיבידנד השנויה במחלוקת שבוצעה מוקדם יותר השנה, בתחילת יוני נאלצה החברה גם לתקן את דו"חותיה עקב דרישת רשות ני"ע.

 

החברה נדרשה לעדכן כי התמורה עבור חוזי המכירה של דירות בפרויקט one 57 במנהטן עמדה על כ־32 מיליון דולר, ולא 169 מיליון דולר כפי שדווח. החברה גם נדרשה להקטין את תחזית הרווח שלה מהפרויקט מ־972 מיליון דולר ל־882 מיליון דולר.

 

אתמול מסרה אקסטל כי נוצר לה תזרים מזומנים בהיקף של כ־18.75 מיליון דולר מפרויקט one 57, שהגיע כתוצאה מעדכון והארכה של הלוואה שניטלה עבורו.

 

מהלכי המימון שיפרו את מצב האג"ח

 

שתי סדרות האג"ח של אקסטל - א' ו־ב' - נסחרו אתמול ביציבות. עקב הפרשות שבהן נכרך שמה של החברה, הן נסחרו בעבר בתשואה דו־ספרתית, אך עקב מהלכי המימון, וההודעה על הבטחת תשלום הקרן הראשון של אג"ח א' לסוף השנה, הן שיפרו את מצבן. אג"ח א' נסחרה אתמול במהלך יום המסחר בתשואה לפדיון של כ־7.95%, ואג"ח ב' נסחרה סביב 11.57%.

 

באקסטל ציינו כי הם שוקלים להעמיד למכירה נכס בשם W Hotel בתחילת ספטמבר. בנוסף, חתמה החברה ברבעון השני על הסכם מימון לפרויקט ברוקלין פוינט. כתוצאה מהסכם המימון, יוזרמו לחברה מזומנים בהיקף של כ־74 מיליון דולר.

 

נוסף על כך חתמה אקסטל על הסכם מימון עם תאגיד הבנקאות ג'יי.פי מורגן, שכתוצאה ממנו יוזרמו לחברה מזומנים בהיקף של כ־65.7 מיליון דולר, זאת בנוסף להעמדת קו אשראי בסך של כ־98.5 מיליון דולר.

 

עוד דיווחה החברה, שמרכז פעילותה בניו יורק, על הסכם מימון מחדש מול גורם אחר, של הלוואה למימון הקמת מלון בבוסטון, שכתוצאה ממנו נוצר לחברה תזרים מזומנים בהיקף של כ־31 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x