$
שווקי חו"ל

ג'יי.פי מורגן: קנו מניות בשווקים מתעוררים שחטפו ממלחמת הסחר

בנק ההשקעות מעריך שמניות השווקים המתפתחים אטרקטיביות יותר ממקבילותיהן בשווקים המפותחים, אחרי שנפלו ב-8% מתחילת השנה; וההשפעות השליליות של מלחמת הסחר? "אמורות להתמעט ברבעון הרביעי"

שירות כלכליסט 14:1007.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הנה הימור ששווה לקחת בחשבון: קנו מניות בשווקים מתפתחים שחטפו מהלומה במחצית השנה הראשונה, מתוך ציפיות שמתיחות הסחר העולמית תירגע לקראת התקרבותה של ארה"ב לבחירות מחצית הכהונה.


זוהי העמדה שמבטא הבנק הגדול בארה"ב ג'יי.פי מורגן בדו"ח שפירסם לאחר שמדד MSCI של השווקים המתעוררים איבד 8% ב-2018. בסקירת הדוח שמובאת בבלומברג, טוען הבנק כי מניות השווקים המתעוררים אטרקטיביות יותר להשקעה ביחס לשווקים המפותחים, מציין כי השווקים נגררו מטה ע"י התחזקות הדולר, מתווה העלאת הריבית בארה"ב, ומעל לכל - החששות ממלחמת סחר. 

מימין: יו"ר הפד ג'רום פאואל ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ מימין: יו"ר הפד ג'רום פאואל ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: גטי


"מניות השווקים המתעוררים הן סוג נכסים זול יחסית, וההשפעות הגיאופוליטיות אמורות להתמעט במהלך הרבעון הרביעי של 2018", כך אמר ג'ון נורמנד, ראש המחלקה האסטרטגית של הבנק בלונדון, לאחר פרסום הדוח. "חוסר היציבות יימשך ככל הנראה בחודש אוגוסט, עד אשר ארה"ב תבהיר האם היא רצינית בכוונתה להטיל מכסים על סחורות סיניות מיובאות נוספות בהיקף של 200 מיליארד דולר".

 

מניות השווקים המתפתחים אמנם חוו ביולי את החודש החיובי הראשון שלהן מאז ינואר, אך באוגוסט הן מציגות עד כה ביצועים שליליים, מה שמעלה את השאלה האם לא מוקדם מדי לחזור לסוג הנכסים הזה. בדוח מסתמך הבנק האמריקאי על הערכות שווי חיוביות, צמיחה ברווחים ונתונים טכניים נוספים, לאחר שמניות השווקים המתעוררים הציגו ביצועים פחותים בכ-900 נקודות בסיס ממקבילותיהן בשווקים המפותחים עד כה השנה. הבנק מעריך שהדולר צפוי לרדת מרמתו הנוכחית, מה שייתן דחיפה נוספת לשווקים המתפתחים.

 

דחיפה חיובית נוספת יכולה לבוא מכיוונו של הבנק המרכזי של ארה"ב, הפדרל ריזרב. אם הפד יוותר על אחת מהעלאות הריבית הרבעוניות המתוכננות שלו, ג'יי.פי מורגן חוזה זרימה של 320 מיליארד דולר נוספים לשווקים מתפתחים לפני שקרנות נאמנות גלובליות ישובו לפוזיציות ממוצעות לטווח ארוך.

עם זאת, בכל הנוגע לעתיד המיידי ובהינתן האיומים האחרונים בנוגע למדיניות הסחר העולמית, הבנק נותר בררן. "הוודאות בנוגע למועד המדויק של היחלשות המתיחות הגיאופוליטית - מעכשיו ועד הבחירות בנובמבר - היא נמוכה. זאת כיוון ששיעורי התמיכה בנשיא ארה"ב טראמפ נותרים יציבים וכי הוא מאמין שגישתו מיטיבה עם ארה"ב", אמר נורמנד. "לכן המלצתנו היא להיות בררנים בכל הנוגע להשקעות בשווקים המתעוררים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x