$
שווקי חו"ל

שוב התנהלות בלתי הולמת: טקסס אינסטרומנטס פיטרה את המנכ"ל

בריאן קראצ'ר פוטר לאחר שישה שבועות בלבד בתפקיד - הוא המנכ"ל הרביעי בוול סטריט שהולך הביתה תוך חודש בשל התנהלות פסולה, השלישי בענף השבבים; יו"ר טקסס אינסטרומנטס ריץ' טמפלטון יחזור לתפקיד המנכ"ל

מיקי גרינפלד 09:0118.07.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אפשר להתחיל לדבר על תופעה - מנכ"ל נוסף בוול סטריט הולך הביתה לאחר התנהלות לא הולמת, הרביעי בתוך פחות מחודש והשלישי במגזר השבבים. חברת טקסס אינסטורמנטס מודיעה אתמול (ג') על התפטרותו של המנכ"ל הטרי בריאן קראצ'ר (Brian Crutcher), שישה שבועות בלבד לאחר שנכנס לתפקיד, בשל הפרת קוד ההתנהלות של החברה.  

קראצ'ר נכנס לתפקיד ב-1 ביוני, במקומו של ריץ' טמפלטון (Rich Templeton), שכיהן כמנכ"ל ב-14 השנים האחרונות. קראצ'ר קיבל את המשרה לאחר שכיהן במשך 8 שנים כסגן נשיא בחברה והחל מ-2017 כמנהל התפעול הבכיר שלה. עם כניסתו של קראצ'ר לתפקיד המנכ"ל נותר טמפלטון בתפקיד היו"ר - אתמול הודיעה טקסס אינסטרומנטס כי טמפלטון ישוב עתה לתפקיד המנכ"ל לזמן בלתי מוגבל במקביל להמשך כהונתו כיו"ר.

 

בריאן קראצ'ר. הולך הביתה בריאן קראצ'ר. הולך הביתה

 

 

בחודש שעבר (ב-21 ביוני), הודיעה אינטל במפתיע על עזיבתו של המנכ"ל המוערך בריאן קרזניץ', על רקע יחסים פסולים עם עובדת בחברה. "חקירה מתמשכת, שבוצעה בידי מועצה פנימית וחיצונית, אישרה שבוצעה הפרה של מדיניות מניעת היחסים הבין אישיים באינטל, אשר תקפה לכל מנהליה", מסרה החברה בהודעה לעיתונות. דירקטוריון אינטל מינה את סמנכ"ל הכספים של החברה, רוברט סוואן, למחליפו הזמני.

 

שבוע לאחר מכן, ב-28 ביוני, הודיעה חברת רמבוס (Ramcus - יצרנית רכיבים לענף השבבים) על פיטוריו של המנכ"ל רון בלאק (Ron Black) בשל מה שהוגדר כ"התנהלות שלא עמדה בסטנדרטים שלהחברה", גם כאן, הודגש שההפרות שבוצעו אינן קשורות לעסקי החברה.

 

בתחילת החודש הודיעה רשת ברנס אנד נובל על פיטורי המנכ"ל דמוס פרנרוס (Demos Parneros) בשל "הפרת מדיניות החברה". החברה לא חשפה מהם הכללים שהופרו אך הבהירה כי ההחלטה אינה קשורה למחלוקות על דיווחים פיננסיים או חשד לביצוע הונאה כלשהי. בהודעתה נאמר כי פרנרוס עזב גם ממועצת המנהלים שלה וכי הוא לא צפוי לקבל פיצויי פיטורים.

 

טקסס אינסטרומנטס ציינה בהודעה על הפיטורים של קראצ'ר כי "ההפרות נוגעות להתנהלות אישית שאינה תואמת את הערכים והאתיקה של החברה, אך הן אינן קשורות לאסטרטגיה של החברה, לענייני תפעול או דיווחים פיננסיים".

 

לפי הודעת הדוברת של טקסס אינסטרומנטס, החברה למדה על הפרות בשבוע שעבר ומייד נקטה בפעולות הנדרשות שהובילו להתפטרותו הכפויה של קראצ'ר. בהודעת וידאו לעובדים אתמול אמר טמפלטון כי "החברה לא תהיה סבלנית להפרות של קוד ההתנהגות שלה. אני חוזר, מושקע לחלוטין ונלהב לקראת ההזדמנויות שעומדות בפנינו וההזדמנות שלי לכהן כמנכ"ל שלכם".

 

ריץ' טמפלטון, חוזר לתפקיד המנכ"ל בטקסס אינסטרומנטס ריץ' טמפלטון, חוזר לתפקיד המנכ"ל בטקסס אינסטרומנטס צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x