שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אדמה: הגנות המטבע מ־2017 ישחקו את הרווח ברבעון השני

חברת האגרוכימיה, שבשליטת כמצ'יינה הסינית, שלחה איתות שלילי והדגישה את "ההשלכות השליליות לפוזיציות הגידור על מטבע היורו"

חזי שטרנליכט 18:5714.07.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הגנות המטבע שרוכשת אדמה צפויות לשחוק את הרווח הנקי שלה ברבעון השני. חברת האגרוכימיה שבשליטת כמצ'יינה הסינית פרסמה ביום שישי תחזית רווח לסיכום הרבעון, שתפורסם לקראת סוף אוגוסט. אדמה, שנסחרת בבורסת שנזן, מעריכה כי הרווח הנקי ברבעון השני יהיה 390.1-360.4 מיליון דולר. ברבעון הקודם עמד הרווח הנקי על 85 מיליון דולר (בנטרול ההכנסות ממכירת מוצרי סינג'נטה, שנרכשו ממנה).

 

החברה מפרסמת את התחזית המקדימה מדי רבעון החל מהשנה, בעיקר בשל מיזוגה לתוך סנונדה הסינית, שהיקף פעילותה קטן משמעותית ביחס לאדמה. לפי התחזיות, החברה הממוזגת תרשום הכנסות חזקות במחצית הראשונה, למרות שהחורף הארוך באירופה קיצר את משך הזמן שבו חקלאים מטפלים בשדות שלהם נגד מזיקים. אדמה ציינה גורם שיפגע בתוצאות המחצית: "ההשלכות השליליות לפוזיציות הגידור על מטבע היורו, שבוצעו בשנה שעברה".

 

אדמה כבר דיווחה על ההשלכות של הגנות המטבע שרכשה ב־2017. בחברה פועלים לאזן את תיק ההכנסות מפני השפעה מטבעית, ומשתדלים לספוג אפשרויות של "אפסייד", כלומר לא להמר על עליות של מטבעות שונים ביחס לדולר.

 

מפעל של אדמה בנאות חובב מפעל של אדמה בנאות חובב

הצמד יורו־דולר הוא המשמעותי ביותר עבור אדמה. החברה מגנה על הרווח התפעולי החזוי שלה 12 חודשים קדימה. בשנה שעברה התנהג היורו באופן חריג: היורו נסחר בחולשה משמעותית במועד רכישת הגנות המטבע עליו כנגד הדולר, אך אז זינק לתקופה קצרה, בעיקר ברבעון הראשון של 2017. התוצאה: החברה ספגה הוצאות מטבע כבדות ללא כל אפסייד, כלומר רווח כנגדן. הוצאות מטבע אלה משפיעות שנה קדימה, וכך הן צפויות לשחוק את הרווח הנקי ברבעון השני של 2018.

 

המשך השפעת עלויות ההגנה המטבעית, לצד שחיקה ברווח הגולמי לאור התייקרות חומרי הגלם, צפויים לשחוק את הרווח הנקי של אדמה. בנטרול ההגנות, הרווחיות צפויה להיות דומה לזו של שנה שעברה - שנת השיא של אדמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x