שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה חיובית בבורסת ת"א: פרטנר קפצה ביותר מ-5%

ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.6%; פרטנר דיווחה על קבלת הקצאה זמנית של פסי תדרים, אל על התחזקה ב-4.9% אחרי צניחה של 5% במחירי הנפט; אופקו השלימה זינוק שבועי של 29.9%

כתבי שוק ההון 17:2712.07.18

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

 

17:25 - הבורסה בתל אביב נעלה את היום האחרון של שבוע המסחר במגמה חיובית - ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.6%; מניית לאומי ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה ונחלשה ב-0.1%, אופקו התחזקה ב-7.2% בפסגת ת"א 35, פרטנר קפצה ב-5.2% אחרי שדיווחה על קבלת הקצאה זמנית של פסי תדרים בתחום ה-700 מה"צ, אל על הוסיפה לערכה 4.9% על רקע ירידת מחירי הנפט.

בסיכום שבועי - ת"א 35 התחזק ב-1.7%, ת"א 125 הוסיף לערכו 1.6%; אופקו הובילה את ת"א 35 עם זינוק שבועי של 29.9%, בזק סגרה את המדד ואיבדה השבוע 5.5% מערכה.


 

פיליפ פרוסט, מנכ"ל אופקו פיליפ פרוסט, מנכ"ל אופקו צילום: בלומברג16:35 - יציגים: הדולר התחזק היום ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.652 שקלים, היורו נחלש ב-0.03% ושערו היציג נקבע על 4.256 שקלים.

בולטות במסחר: בצד החיובי - אופקו קופצת ב-5.8%, ביוטיים עולה ב-5.8%, פרטנר מתחזקת ב-4.1%, מזור רובוטיקה מוסיפה לערכה 2.6%; בצד השלילי - פריגו מאבדת 2.2%, טאואר נסוגה ב-2%, איסתא נחלשת ב-1.5%.

15:50 - מניית הקנאביס טוגדר עברה מירידות של 11.6% לקפיצה של 9.2% לאחר שדיווחה כי "לנוכח תנאי השוק החליטה החברה לבטל את המכרז הציבורי שנקבע להיום". בהודעה ציינה טוגדר כי בעלי השליטה יעמידו לחברה מימון של עד 6 מיליון שקל נוספים לצורך הרחבת פעילות החברה והשלמת הקמת החוות בישראל ובחו"ל.

14:10 - חברת הפארמה נייס מטפסת ב-0.8% אחרי שהודיעה למשקיעיה שקיבלה את הציון הגבוה ביותר בדו"ח של ענקית המחקר האמריקאית גרטנר, בתחומי ניהול טריטוריה ותכנון.

12:00 - אל על בולטת לחיוב עם קפיצה של 6% לאחר הצניחה במחירי הנפט שמסמנת ירידה עתידית בהוצאות חברת התעופה. הנפט מסוג WTI למסירה בחודש אוגוסט נחלש אתמול ב-5% בבורסת הסחורות של ניו יורק למחיר של 70.38 דולר לחבית - המחיר הנמוך ביותר מאז ה-25 ביוני. ברקע, נתונים בארה"ב לפיהם עתודות הנפט הגולמי ירדו ל-12.6 מיליון חביות בשבוע שעבר, דיווחים שלפיהם לוב תחדש בקרוב את יצוא הנפט והשפעות מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

11:15 - מניית די פארם מטפסת ב-5.7% אחרי שהודיעה כי חברת יו.אן.וי, שבהליכי מיזוג עם די פארם, חתמה על מזכר הבנות עם חברה הולנדית לבחינת שיתוף פעולה רחב הכולל אספקת זנים שונים של קנאביס רפואי, שירותי ייעוץ, שיתופי פעולה במחקר ופיתוח ובחינת שיתוף פעולה בשיווק וההפצה באירופה ובקנדה של מוצרי קנאביס רפואי שתייצר יו.אן.וי. 

חממת גידול קנאביס חממת גידול קנאביס צילום: בלומברג
9:50 - הבורסה פותחת את היום במגמה חיובית - ת"א 35 מטפס ב-0.4%, ת"א 125 עולה ב-0.3%; אופקו קופצת ב-5.1% בפסגת ת"א 35, טאואר מאבדת 1.6% בתחתית המדד.

עם פתיחת המסחר פקעו האופציות השבועיות על מדד ת"א 35 ברמה של 1,545.94 נקודות.

09:30 - פרשן "כלכליסט" אורי טל טנא מתייחס למסחר:

 

היום בנעילה יהיה היום הקובע מבחינת עדכון הרכב המדדים שיכנס לתוקף בשלב הנעילה של ה-2.8. כיוון שערך השוק הקובע מתבסס על מחיר ממוצע של מניות בעשרת ימי המסחר שמסתיימים היום ועל כמות המניות הרשומה בסוף המסחר היום ניתן לקבוע ברמת ודאות גבוהה את כל השינויים הצפויים בעדכון הרכב המדדים.


 

למדד ת"א 35 תכנס לייבפרסון ומהמדד יצאו פרטנר וסלקום.

 

למדד ת"א 90 יכנסו: פרטנר, סלקום, קמטק וגלוברנדס. מהמדד יצאו לייבפרסון, אקויטל ואל על. למדד ת"א 125 יכנסו: קמטק וגלוברנדס. מהמדד יצאו אקויטל ואל על.

 

למדד SME60 יכנסו: אל על, נאוויטס פטרוליום, מגוריט, קרן איביאי טכנולוגיה עילית ודלק תמלוגים. מהמדד יצאו קמטק, אינטק פארמה ומטומי.למדד צמיחה יכנסו: אקויטל, ביוקנסל ומטומי. מהמדד יצאו אלספק, דיאןאיי ביומד, לודזיה, קסניה, שפע ימים, תדיר גן, נאוויטס פטרוליום ומגוריט. למדד נפט וגז תכנס דלק תמלוגים. ממדד נדל"ן תצא לודזיה.

 

למדד גלובל בלוטק יכנסו: קרן איי.בי.איי טכנולוגיה עילית וביוקנסל. מהמדד יצאו קסניה, די.אן.איי ביומד ואינטק פארמה. למדד ביומד תכנס ביוקנסל. מהמדד יצאו די.אן.איי ביומד ואינטק פארמה.

 

עליית מדרגת החזקות ציבור תוביל את תעודות הסל להזרים ביקושים למניות: שופרסל, סיירן, נאוויטס פטרוליום, מגוריט, חג'ג', ויקטורי ואוברסיז. מנגד, ירידת מדרגת החזקות ציבור תוביל להיצע לאינטרנט זהב. עלייה בכמות המניות הרשומה צפויה להוביל לביקושים למניות: סלקום, אמות, קומפיוגן, חמת ופורסייט.

 

התאמת פקטור משקל צפויה להוביל לביקושים למניות נייס, לאומי, רציו, אינרום, יואל, שיכון ובינוי, קומפיוג'ן ואורמד. מנגד ההתאמה צפויה להוביל להיצעים למניות: פריגו, פועלים, כלכלית ירושליים, מטריקס ורדהיל. היצעים מצרפיים מהותיים צפויים למניות שאין להן פקטור משקל מקסימאלי במדדי ת"א 90, SME60 ונפט וגז.

 

בורסה בורסה צילום: שאטרסטוק

 

7:30 - בורסת תל אביב תפתח את היום האחרון של שבוע המסחר על רקע הירידות שנרשמו אמש בוול סטריט אחרי ארבעה ימי עליות, כשברקע החרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין עם ההודעה של טראמפ על מכסים נוספים בהיקף של 200 מיליארד דולר על מוצרים סיניים. מדד דאו ג'ונס איבד 0.9%, מדד S&P 500 נחלש ב-0.7% ומדד נאסד"ק נחלש ב-0.6%.

 

"איננו מאמינים בתרחיש מתמשך של ירידות חדות בשווקים", אומר שמואל קצביאן, אסטרטג שווקים, בבנק דיסקונט. "כשתהיה רגיעה בנושא החששות ממלחמת סחר יתכן בהחלט תיקון חיובי בשווקים", הוסיף.

 

בכל זאת, מציין קצביאן, נראה כי על רקע התנאים בכלכלה הגלובלית והקטנת הנזילות מצד הבנקים המרכזיים השווקים יתקשו לרשום מהלכים ממושכים של עליות, אלא אם כן נופתע על ידי שפן "חדש וגדול" שישלפו הבנקים המרכזיים או הממשלות.

 

אתמול הבורסה בת"א ננעלה בירידות בהובלת מניות הבנקים. המדדים ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.3%; מדד ת"א בנקים נסוג ב-0.9%; בנק לאומיאיבד 1.3% מערכו על רקע הדיווח כי משרד האוצר מתכוון לצאת מאחזקת המיעוט בבנק.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x