שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה שלילית בבורסה בת"א; כלל ביטוח נסוגה ב-2.7%

ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.1%; האחים נוימן הגישו הצעה לרכישת בי-קום, הבנקים הנושים מתנגדים - בזק הובילה את ת"א 35 ועלתה ב-2.2%, בי-קום קפצה ב-6%, אינטרנט זהב התחזקה ב-1.8%; יורם נוה נבחר למנכ"ל כלל ביטוח

כתבי שוק ההון 16:3117.06.18
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן  

 

לחצו כאן לעמוד הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

16:25 - הבורסה סגרה את יום המסחר בירידות קלות - ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.1%; מניית פועלים ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה והתחזקה ב-0.4%; בזק הובילה את ת"א 35 עם קפיצה של 2.2%, אופקו סגרה את המדד ונסוגה ב-3.2%; עוד בפירמידת בזק - בי-קום הוסיפה לערכה 6%, אינטרנט זהב עלתה ב-1.8%.

 

כלל ביטוח נסוגה ב-2.7% אחרי הבחירה ביורם נוה למנכ"ל החברה החדש. דירקטוריון החברה העדיף את נוה על ענת לוין, שניהם מועמדים של הרגע האחרון.

 

יורם נוה יורם נוה צילום: עמית שעל

 

 

15:00 - רצפים מהותיים: אף מניה בת"א 35 לא עומדת על רצף חיובי משמעותי. בצד השלילי לעומת זאת בולטים מזרחי טפחות עם 6 ימי ירידות רצופים ובינלאומי עם 5 ימי ירידות ברצף. בת"א 90 בצד החיובי בולטות מניות אבגול ומיטב דש, שתיהן עם חמישה ימי עליות רצופים, ומנגד הרצף השלילי הארוך ביותר נרשם במניית מלם תים, שקרובה לסגירה של 8 ימי ירידות.

 

14:00 - הבנקים הנושים של יורוקום והמנהלים המיוחדים שפועלים מטעמם, דורשים מאינטרנט זהב לעצור מיד את הליך מכירת השליטה בבי-קום, בעלת השליטה בבזק, לאחים חן וצחי נוימן (ראו עדכונים מוקדמים).

 

13:00 - מחצית היום, וכמקובל בימי א' דל המחזורים, מחזור המסחר עומד על כ-212 מיליון שקל. בזק מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה, 13 מיליון שקל.

 

12:50 - המ-לט הודיעה כי התקשרה בהסכם לרכישת מלוא הון המניות של החברה הקוריאנית S&S VALVE תמורת 5 מיליון דולר. סכום נוסף של עד 1 מיליון דולר ישולם כתלות בתוצאות הכספיות.

 

12:15 - מניות בולטות בת"א 90: בי-קום בראש, מטפסת ב-6.7%, לייבפרסון עם עלייה חדה של 4.3% במקום השני. את המדד סוגרת כלל ביטוח שיורדת ב-2% לקראת החלטה על מינוי מנכ"ל חדש (ראו עדכון מוקדם), הכשרת היישוביורדת ב-1.7%.

 

11:30 - דודי רזניק מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, עם המלצות מעודכנות באג"ח הממשלתיות: "למרות שינוי הצפי לתוואי הריבית על ידי הפד לשנה הנוכחית, נראה שבנק ישראל צפוי להעלות את הריבית עוד השנה רק בתסריט שבו נראה עלייה משמעותית נוספת בציפיות האינפלציה - לצד מהלך משמעותי של היחלשות השקל.

 

"בציפיות האינפלציה הנוכחיות יש מקום לאחזקה עודפת באפיק השקלי הלא צמוד. אנו ממליצים על השקעה במח"מ אחזקות של 5-4 שנים. האפיק צמוד המדד מומלץ לאחזקה על ידי אג"ח בינוני-ארוך לטווח של 7-6 שנים ומעלה". 

 

10:45 - לאחר שעה של מסחר, תמונת המדדים לא משתנה מהותית: ת"א 35 יורד ב-0.2%, ת"א 125 נסוג עתה ב-0.1%.

 

10:20 - פוקסמדווחת כי היא בוחנת אפשרות לקבלת זיכיון בלעדי בישראל להפעלת חנויות חדשות של מותגי חברת הקוסמטיקה הבינלאומית אסתי לאודר - מאק, בובי בראון, קליניק, סמאשבוקס ועוד. 

 

אודם של מותג קליניק מבית אסתי לאודר אודם של מותג קליניק מבית אסתי לאודר צילום: יח"צ חו"ל

 

 

9:50 - המסחר נפתח: המדדים ת"א 35 ו-125 יורדים ב-0.2%; בזק עולה ב-1.8% ופריגו עולה ב-0.9%, ומנגד סלקום מאבדת 1.7% וסודהסטרים יורדת ב-1.5%.

 

9:40 - אינטרנט זהב אישרה בדיווח לבורסה את הפרסום ב"כלכליסט" (ראו עדכון מוקדם) על מו"מ למכירת מניותיה בבי-קום לקבוצת האחים נוימן, לפי מחיר של -48-46 שקלים למניה. מחיר הבסיס של בי-קום עומד היום על 34.82 שקלים למניה.

 

9:10 - פרשן "כלכליסט" אורי טל טנא, על עדכון המשקולות הקרוב: "הנעילה של יום חמישי האחרון היתה המועד הקובע לעדכון המשקל של המניות במדדים, שיכנס לתוקף בשלב הנעילה של ה-5 ביולי. חישבנו את המשקל של כל מניה בכל מדד לפי כללי המדדים של הבורסה ובאמצעות חישוב זה גזרנו את הביקושים וההיצעים שתעודות הסל יזרימו למניות באותו מועד:

 

לחצו כאן לטבלת הביקושים וההיצעים הצפויה ב-5 ביולי

 

בעניין עדכון הרכב המדדים של אוגוסט ב-(2 באוגוסט): המועד הקובע לעדכון הרכב המדדים של אוגוסט יהיה ב 12 ביולי (המועד הקובע עבור שיעור החזקות ציבור בעדכון זה יהיה ה-30 ביוני). אנו מרכזים את השינויים הצפוים במדדים, שיובילו להתאמות האחזקה של תעודות הסל במניות בשלב הנעילה של ה-2 באוגוסט. 

 

ממדד ת"א 35 צפויות לצאת פרטנר וסלקום ולמדד צפויה להיכנס לייבפרסון. שינויים אלו כמעט ודאיים. ממדד ת"א 125 יצאו כמעט בודאות אקויטל (בגלל שיעור החזקות ציבור נמוך) ואל על (ערך שוק נמוך). מנגד, קמטק תיכנס למדד כמעט בודאות. בעקבות הנפקת המניות קומפיוג'ן מועמדת גם היא להכנס למדד ת"א 125. כעת היא מדורגת 79 מבחינת הדרוג למדד ת"א 90 (שמוביל גם לכניסה לת"א 125). מקום 80 ומעלה יבטיח לה את הכניסה - שתלויה בביצועי המניה בחודש הקרוב. אם קומפיוג'ן תכנס למדד, אטראו שוקי הון צפויה לצאת מהמדד. אטראו שוקי הון מדורגת כרגע במקום ה-97 מבחינת חישוב המדד. אם תרד למקום ה 100 ומטה ואז המניה תצא מהמדד בלי קשר לדרוג של קומפיוג'ן וקומפיוג'ן תכנס במקומה.

 

מניית גלוברנדס תכנס למדדים במסגרת המסלול המהיר. כניסה למדדי ת"א 90 ות"א 125 דורשת דרוג 85 לפחות מבין מניות המדד לאחר שמחושב העדכון (ולא במדד המצבו הנוכחי). ערך השוק הנוכחי של המניה הוא 714 מיליון שקל וערך השוק של המניה במקום ה-85 הוא 706 מיליון שקל ולכן כניסתה למדד תלויה בשינוי במחיר המניה עד המועד הקובע. אם גלוברנדס תצליח להכנס למדד היא תהיה המניה ה 126 בתא-125. אם תיכשל היא תסתפק בכניסה למדד sme60.

 

מדד sme60 יקבל את אל על שתצא ממדד 125 ומנגד קמטק תצא ממנו אל מדד ת"א 125 (יתכן שגם קומפויג'ן תצא ואטראו שוקי הון תכנס). בנוסף, מניית אינטק פארמה תצא מהמדד לקראת מחיקתה מהמסחר בתל אביב. נאוויטס פטרוליום תכנס בסבירות גבוהה למדד (מדורגת כעת 40 מבחינת ערך שוק של החזקות ציבור כאשר דרוג 45 מספיק לכניסה). מניית ננו דימנשיין גבולית מבחינת הכניסה למדד (מדורגת כעת 45). מהמדד תצא מניית מטומי, ואם ננו דימנשיין תצליח להיכנס למדד תצא ממנו גם אחת מהשתיים – אוריין או טלרד.

 

דלק תמלוגים תכנס גם היא למדד sme60 במסגרת המסלול המהיר אם תדורג 55 לפחות מבחינת ערך השוק של החזקות הציבור לאחר עדכון המדד. כעת היא מדורגת במקום ה 53 ולכן הכניסה למדד תלויה במחיר המניה לקראת המועד הקובע. אם המניה לא תצליח להיכנס למדד sme60 היא תסתפק במדד צמיחה. בכל מקרה המניה תכנס גם למדד נפט וגז.

 

 צילום: shutterstock

 

8:45 - חברת הביומד אקסלנז ביוסיינס(מפתחת ומשווקת מכשור רפואי לאבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד) מעדכנת כי הגישה טיוטת תשקיף חסויה לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) לצורך ביצוע גיוס הון בארה"ב בבורסת נאסד"ק.

 

7:40 - דירקטוריון כלל ביטוח יתכנס היום לישיבה שצפויה לקבל החלטה על מינוי מנכ"ל חדש לחברה. "כלכליסט" מדווח כי ענת לוין, משנה למנכ"ל וראש חטיבת ההשקעות כנף, שהתפטרה לפני שבוע וחצי, לא תהיה המועמדת היחידה. מולה יתייצב יורם נוה, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת משאבים. 

 

7:35 - ענייני בזק: "כלכליסט" מדווח כי האחים צחי וחן נוימן קרובים לסיכום עם דירקטוריון אינטרנט זהב על רכישת השליטה בחברה־הבתבי־קום, בעלת השליטה בבזק. מנכ"ל אינטרנט זהב ובי־קום דורון תורג'מן העביר בסוף השבוע האחרון את ההצעה המחייבת של נוימן לשלושת הבנקים הנושים של יורוקום תקשורת - הפועלים, דיסקונט והבינלאומי - שכיום מחזיקים בשליטה באינטרנט זהב, ואלה יידרשו להחליט האם להיענות להצעה.

 

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עוד מדווח "כלכליסט": סמנכ"ל הכספים והמשנה למנכ"ל בתנובה, דודו מזרחי, קרוב להתמנות לתפקיד מנכ"ל חברת בזק, במקומה של סטלה הנדלר (שתעזוב בסוף החודש בעקבות החשדות נגדה בתיק 4000) מזרחי, שכבר כיהן בתפקידים שונים בבזק בשנים 2001-2016 וכמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים מאז 2012 הוא המועמד המועדף על ועדת האיתור.

 

7:30 - בורסת ת"א נכנסת לשבוע מסחר חדש, בתקווה להמשיך את המגמה החיובית של השבועות האחרונים: מדד ת"א 35 שעלה בשבוע שחלף ב-0.7% טיפס בכ-7% מתחילת הרבעון (ועומד על פלוס 2.1% מתחילת השנה). ת"א 125 שעלה בשבוע שעבר ב-0.3% סגר עלייה של 5.8% מתחילת הרבעון (ועומד גם הוא על פלוס 2.1% מתחילת השנה).

 

ברקע למסחר, הירידות הקלות שנרשמו בשישי בניו יורק - מדאו ג'ונס ירד ב-0.4%, S&P 500 איבד מערכו 0.1%, ונאסד"ק ירד ב-0.2%. מרבית הדואליות הבכירות של הבורסה חוזרות הבוקר לת"א עם פער ארביטראז' שלילי ומציבות לחץ קל של 0.3% על מדד ת"א 35. אלה הפערים:

 

טבע 0.1%-, כיל 0.6%-, נייס 0.7%-, אלביט מערכות 1.1%-, טאואר 1.6%-, אורמת טכנ' 0.6%-, גזית גלוב 1.2%-, מזור רובוטיקה 0.2%-, פרטנר 0.8%-, סלקום 0.7%-, סודהסטרים 2%-, אופקו 2.9%-; פריגו היחידה ששבה לבורסה המקומית עם פער חיובי, בשיעור של 1%

 

 

 צילום: בלומברג

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x