$
בורסת ת"א

צבי צרפתי ויתר על שכר בעלות 1.2 מיליון שקל

כדי לקבל את אישור המוסדיים להסכם השכר החדש החליטו בעלי השליטה להפחית את עלות שכרו השנתית של צבי צרפתי ל־1.2 מיליון שקל ולחתוך גם את עלות שכרם של בני המשפחה האחרים ב־40%

אורן פרוינד 08:1423.05.18

רגע לפני כינוס אסיפה כללית לאישור תנאי העסקתם של בכירי חברת הנדל"ן צרפתי, משך אתמול היו"ר ובעל השליטה (55% יחד עם משפחתו) צבי צרפתי מסדר היום את ההצעה לאשר לו חבילת שכר בעלות של עד 1.2 מיליון שקל בשנה.  

הסכם השכר של צרפתי פג בנובמבר 2017 ומאז הוא אינו מושך שכר מהחברה. אסיפה לאישור הסכם חדש, שהיתה אמורה להתכנס עוד בפברואר, בוטלה בעקבות מאבק שניהלו הגופים המוסדיים ובראשם קרן אתו של ארז רוזנבוך ותומר חפץ.

 

המוסדיים התנגדו לפער שבין עלויות השכר הגבוהות של הבכירים מאז הנפקתה של חברת הנדל"ן ב־1996 לבין שווייה הנוכחי של החברה והביצועים שלה כיום.

 

צרפתי ושני בניו, רפי ומשה צרפתי, שמכהנים כמנכ"לים משותפים, משכו מהחברה יותר מ־150 מיליון שקל מאז הנפקתה, בעוד שווי החברה הנוכחי עומד על 212 מיליון שקל. כדי לקבל את אישור המוסדיים החליטו בעלי השליטה להפחית את עלות שכרו השנתית של צבי צרפתי ל־1.2 מיליון שקל לעומת 2.3 מיליון שקל שקיבל ב־2016, ולחתוך גם את עלות שכרם של בני המשפחה האחרים ב־40%.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: עטא עיווסאת

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x