$
שווקי חו"ל

קומקאסט לא מוותרת: צפויה להגיש הצעה חדשה על נכסי פוקס

ברויטרס מדווחים שענקית הכבלים האמריקאית פנתה לבנקים לצורך קבלת אשראי של 60 מיליארד דולר לטובת העסקה. בחודש דצמבר הודיעה פוקס כי הגיע להסכמות על מכירת הנכסים לדיסני תמורת 52 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 08:5308.05.18

מתחרה חדשה על נכסי פוקס - שמנסה להפיל את ההצעה של דיסני: ענקית שידורי הכבלים האמריקאית קומקאסט(Comcast) פנתה לבנקים בארה"ב בבקשה לקבלת אשראי של 60 מיליארד דולר, לצורך מימון הצעת רכישה חדשה ומעודכנת, בעסקת מזומן, לנכסי פוקס המאה ה-21. כך מדווחים ברויטרס, על סמך מקורות מעורבים.  

ההצעה של קומקאסט - הבעלים של NBC ואולפני יוניברסל - מכוונת לביטול ההסכמות שהושגו בסוף השנה שעברה בין פוקס לבין דיסני, על מכירת הנכסים תמורת 52 מיליארד דולר בעסקת מניות. התמורה שתציע קומקאסט, אם אכן תגיש הצעה, אינו ידוע בשלב זה. פוקס נסחרת כיום לפי שווי של 68.6 מיליארד דולר ובמחיר של 38.04 דולר למניה.

 

מה דעתך על מניית FOX CORPORATION A:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
בחודש דצמבר הודיעו דיסני ופוקס על עסקת מניות במסגרתה תרכוש דיסני שורה של נכסים מרכזיים של פוקס, ובהם עסקי הסרטים, הטלוויזיה והפעילות הבינ"ל. העסקה כוללת בין היתר את ערוצי A&E סטאר, נשיונל גיאוגרפיק, FX, והאחזקה בסקיי ובהולו. השלמת העסקה תותיר את פוקס רק עם נכסי החדשות והספורט שלה.

 

העסקה עם דיסני נעשתה במניות, ולפי שווי של 29.4 דולר למניית פוקס, ובסה"כ 52.4 מיליארד דולר. עסקה זו הועדפה על פני ההצעה שהגישה בשעתו קומקאסט, לפי שווי של 34.41 דולר למניה (בעסקת מניות). בשעתו ציינה פוקס כי העדיפה את הצעת דיסני בשל עניינים רגולטורים ואף שלא התייחסה ישירות לקומקאסט הכוונה היתה לחששות מאי אישור העסקה על ידי רשות ההגבלים.

 

קומקאסט מתחרה כיום מול פוקס על עסקת ענק אחרת, לרכישת מניות קבוצת סקיי הבריטית. פוקס מחזיקה ב-39% מסקיי והצעה שהגישה לרכישת ייתרת המניות נתקלה בהתנגדות מצד גורמים רבים בבריטניה – קומקאסט בינתיים הגישה בפברואר הצעה משלה, על הנתח הנותר של 61% בסקיי, תמורת 31 מיליארד דולר. ההצעה של קומסאסט נעשתה לפי שווי של 12.5 ליש"ט למניה, לעומת 10.75% ליש"ט בהצעה של פוקס.

 

לפי רויטרס, מנכ"ל קומקאסט בריאן רוברטס (Brian Roberts) מתכוון להגיש את ההצעה החדשה והמעודכנת לפוקס רק אם בית המשפט האמריקאי ייתן אישור לעסקה אחרת בסקטור - שבה רוכשת AT&T את טיים וורנר ב-85 מיליארד דולר. רשות ההגבלים האמריקאית הודיעה על התנגדותה לעסקה ובית המשפט הפדרלי יקבל החלטה סופית ב-12 ביוני.

 

בראיין רוברטס מנכ"ל ויו"ר קומקאסט בראיין רוברטס מנכ"ל ויו"ר קומקאסט צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x