• תפריט
שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דיווח שוטף

וול סטריט: מניית אפל ירדה ב-4.1% - ונחתכה ב-36 מיליארד דולר

נאסד"ק איבד מערכו 1.3%, S&P 500 ירד ב-0.9% ומחק את העליות מתחילת השנה, דאו ג'ונס הפחית מערכו 0.8%. האג"ח ל-10 שנים של ממשלת ארה"ב בשיא של 4 שנים. ענקית הטכנולוגיה אפל איבדה גובה, לאחר שאחת מיצרניות השבבים המרכזיות שלה הפחיתה את תחזית ההכנסות שלה להמשך השנה. אחרי הדו"חות: ג'נרל אלקטריק עלתה ב-4%, יצרנית הנעליים סקצ'רס צללה ב-27.1%

שירות כלכליסט 23:0020.04.18

ניקיי שנגחאי האנג סנג פוטסי דאקס קאק דאו ג'ונס S&P500 נאסד"ק

 

23:00 - המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו בירידות בהובלת מניית אפל שירדה ב-4.1% ונחתכה ב-36 מיליארד דולר, לאחר שאחת מספקיות השבבים המרכזיות שלה הפחיתה את תחזית ההכנסות שלה להמשך השנה. נאסד"ק איבד מערכו 1.3%, S&P 500 ירד ב-0.9% ומחק את העליות מתחילת השנה, ודאו ג'ונס הפחית מערכו 0.8%. האג"ח ל-10 שנים של ממשלת ארה"ב טיפס ב-4.4 נקודות בסיס ל-2.956% - הרמה הגבוהה ביותר מאז ינואר 2014. לאחר הדו"חות: ג'נרל אלקטריק עלתה ב-4%, יצרנית הנעליים סקצ'רס צללה ב-27.1%. בסיכום שבועי, דאו ג'ונס עלה ב-0.4%, S&P 500 עלה ב-0.5%, ונאסד"ק הוסיף לערכו 0.6%.

 

22:45 - תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים מתקדמת הערב ב-4.4 נקודות בסיס ל-2.956% - רמתה הגבוהה ביותר מאז ינואר 2014. תשואת האג"ח ל-30 שנה הוסיפה לערכה 3.9 נקודות בסיס ל-3.144%.

 

21:30 - מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג WTI למסירה בחודש מאי עלה היום ב-0.1% ונקבע על 68.4 דולר לחבית. בסיכום שבועי, עלה מחיר הנפט ב-1.5%.

 

מחיר הזהב ירד היום ב-0.8% ונקבע על 1,338.3 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי, ירד מחיר המתכת היקרה ב-0.7% - הירידה השבועית הראשונה זה 3 שבועות.

 

19:30 - בורסות אירופה ננעלו הערב בירידות והתרחקו משיא של 7 שבועות. מנגד בורסת בריטניה רשמה עליות, על רקע הירידות בליש"ט לאחר הודעת נגיד הבנק המרכזי הבריטי מארק קארני, שלפיה הוא שוקל שלא לבצע העלאת ריבית במאי. מדד הבנצ'מארק הפן-אירופי Europe Stoxx 600 ירד ב-0.3% בהובלת סקטור הגז והנפט וסקטור הטובין. בסיכום שבועי עלה המדד ב-0.5%, ורשם עלייה שבועית רביעית רצופה. בפרנקפורט ירד מדד הדאקס ב-0.1%, אך עלה בסיכום שבועי ב-0.9%. הפוטסי הבריטי הוסיף לערכו 0.3%, ובסיכום שבועי עלה ב-1.4%. בלטה במסחר היום: מניית אריקסון השבדית שזינקה ב-15% לאחר שדיווחה על הפסדים קטנים מהצפוי ברבעון הראשון.

 

19:15 - מניית ענקית הטכנולוגיה אפל יורדת בשעה זו ב-3.7% בוול סטריט, על רקע קשיים שעליהם מדווחת אחת מיצרניות השבבים המרכזיות שלה, TSM, שמעמידות בספק את המשך ייצורו של האייפון X. על רקע הודעת הספקית על הנמכת התחזית שלה להמשך השנה, אנליסטים צופים כי עד סוף השנה "האייפון X ימות". בעקבות הירידות, מניית אפל נחתכת ביותר מ-30 מיליארד דולר.

 

17:00 - בולטת במסחר בשעה זו: מניית יצרנית הנעליים סקצ'רס שצוללת ב-27%. אתמול פרסמה החברה את הדו"חות שלה לרבעון הראשון, שהצביעו על קצב צמיחה מאכזב. מניית וולס פארגו עולה היום ב-1.7%, לאחר שממשל טראמפ קנס אותה במיליארד דולר.

 

נעלי ספורט של סקצ'רס נעלי ספורט של סקצ'רס צילום: בלומברג

 

16:30 - המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את המסחר היום ביציבות, כאשר נאסד"ק איבד מערכו 0.2%. במוקד המסחר: מניית ג'נרל אלקטריק שמזנקת ב-7%, על רקע תוצאות רבעוניות שעלו על הציפיות המוקדמות. מניית אפל מאבדת כעת בניו יורק 2.3%.

 

14:30 - שעתיים לפני פתיחת המסחר בוול סטריט, החוזים על דאו ג'ונס ונאסד"ק יציבים, החוזים על S&P 500 עולים ב-0.1%.

 

ג'נרל אלקטריק קופצת ב-5.4% בטרום המסחר אחרי שדיווחה על הכנסות שהיכו את התחזיות. קונגלומרט התעשייה מסכם את הרבעון הראשון של 2018 עם הפסד נקי של 1.18 מיליארד דולר או 14 סנט למניה - לעומת הפסד נקי של 239 מיליון דולר או סנט למניה ברבעון המקביל. בניכוי אירועים חד פעמיים, הרווח המתואם עמד על 16 סנט למניה - מעל צפי השוק שעמד על 12 סנט למניה וכן עלייה לעומת 14 סנט למניה ברבעון המקביל. ההכנסות הרבעוניות של התאגיד עלו ב-7% ועמדו על 28.66 מיליארד דולר - גבוהות מתחזית האנליסטים להכנסות של 2.58 מיליארד דולר ועלייה לעומת 26.88 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

בפילוח עסקי, הכנסות החברה מאנרגיה ירדו ב-9% ל-7.22 מיליארד דולר, אך היכו את התחזיות שעמדו על 6.7 מיליארד דולר, ההכנסות מענף התעופה עלו ב-7% ל-7.11 מיליארד דולר - מעל הצפי ל-77.03 מיליארד דולר. ההכנסות מנפט וגז זינקו ב-74% ל-5.39 מיליארד דולר, אך פספסו את התחזיות שעמדו על 5.45 מיליארד דולר. המנכ"ל ג'ון פלאנרי אמר כי "הרבעון הראשון הוא צעד קדימה במימוש התוכנית שלנו ל-2018, ואנו רואים סימני התקדמות בביצועים". עוד אמר פלאנרי כי בזמן שההתקדמות מתבצעת בזכות עסקי האנרגיה, התעשייה ממשיכה להיות מאתגרת מהצפוי.

 

סחורות בשעה זו: החוזים על שני סוגי הנפט נחלשים ב-0.3% - הברנט נסחר ב-3.6 דולר לחבית, ה-WTI נסחר ב-68.2 דולר לחבית. הזהב נסוג ב-0.4% ונסחר תמורת 1343.2 דולר לאונקיה.

 

באירופה - ענקית ציוד התקשורת השבדית אריקסון מזנקת ב-16.6% בבורסת שטוקהולם אחרי שפירסמה דוחות רבעוניים שהציגו הפסד נמוך מהתחזיות.

 

12:50 - שני גופים רגולטורים פדרליים עומדים לקנוס את בנק וולס פארגו במיליארד דולר בשל הונאות ביטוח ומשכנתאות. הודעה על הקנס תצא היום (ו') מאת הלשכה להגנה פיננסית לצרכן (CFPB) ומשרד המפקח על הכספים (OCC). זאת על פי גורם המקורב לעניין. זהו הצעד החמור ביותר מצד ממשלת טראמפ נגד בנק בוול סטריט. וולס פארגו התנצל בשנה שעברה בשל גבייה ללא הסכמה של דמי ביטוח רכב מכ-570 אלף לקוחותיו ללא ידיעתם והסכמתם. בשבוע שעבר התריע הבנק כי ייתכן שייאלץ לתקן את דוח הביצועים שלו לרבעון הראשון בשל הקנס.

וולס פארגו וולס פארגו צילום מסך: ABC

 

 

12:35 - החוזים העתידיים על המדדים בבורסות ניו יורק מאותתים על ירידות שערים עם פתיחת המסחר היום (ו'). עם זאת בסיכום שבועי הבורסות צפויות לרשום עלייה, כשעיני המשקיעים נשואות לסיבוב הבא בדוחות הכספיים ומה שהוא טומן בחובו. הדוחות הפיננסיים של החברות השבוע היו מעורבים, כשאחת האכזבות נרשמה מצדה של פיליפ מוריס. היום לפני פתיחת המסחר צפויה לפרסם את דוחותיה ג'נרל אלקטריק

 

מניות הטכנולוגיה צפויות לרכז עניין  לאחר שיצרניות השבבים האסייתיות איבדו גובה על רקע תחזית הכנסות פסימית של טייוואן סמיקונדוקטור שצללה ב-6.3% ביומה הגרוע מאז 2013. מניית אפל צפויה להמשיך לרכז עניין לאחר שאמש איבדה 2.8%. בשלב הטרום מסחר נחלשת המניה בשיעור של 0.3%.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
52% 11% 37%

 

היום לא צפויים להתפרסם נתוני מאקרו משמעותיים בארה"ב, אם כי יו"ר הפד בשיקגו, צ'ארלס אוונס, יישא דברים בנוגע לתנאים הכלכליים והמדיניות המוניטרית בוועידה שתתקיים בשעה 9:40 לפי שעון החוף המזרחי בארה"ב (16:40 שעון ישראל).

 

10:15 - המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר במגמה מעורבת, ובורסות אסיה ירדו לאחר יומיים של עליות, כאשר תחזיות עגומות מצד טאיוואן סמיקונדוקטור (Taiwan Semiconductor) הובילו לירידה בקרב חברות הטכנולוגיה. מדד ניקיי היפני נחלש ב-0.1%, מדד האנג סנג בהונג קונג נחלש ב-0.9% ומדד שנגחאי בסין נחלש ב-1.5%.

 

החברה, שהינה אחת מיצרניות השבבים הגדולות בעולם, צופה שמכירות הרבעון השני נמוכות בכ-10% מתחזיות האנליסטים. לדברי החברה, הסיבה לכך היא ירידה בביקוש לסמארטפונים יוקרתיים. התחזיות שלחו את מדד פילדלפיה סמיקונדוקטור (Philadelphia Semiconductor Index) לירידה של 4.3% ביום ה' בארה"ב.

ירידות בבורסות שנגחאי, סין. ארכיון ירידות בבורסות שנגחאי, סין. ארכיון צילום: בלומברג

 

מניות TSMC ירדו בכמעט 6% במהלך היום הגרוע ביותר שלהם מאז 2013. הירידה דחפה את מדד Taiex - הבנצ'מרק למניות טאייוואניות לירידה של 1.5% והפעילה לחצים על יצרניות רכיבי סמרטפון במקומות אחרים באסיה. AAC רשם ירידה של 6% בהונג קונג, והגיע לשפל של שמונה חודשים, ואילו יצרנית העדשות סאני אופטיקל (Sunny Optical) ירדה ב-3%. ביפן, טוקיו אלקטרון (Tokyo Electron) הפסידה 2.4% בבוקר יום המסחר ואילו סמסונג הקוריאנית ירדה ב-1.5%.

 

אזהרותיה של טאיוואן סמיקונדוקטור הביאו ל"התחזקות החששות בנוגע לביקוש הרך לאייפון", מה שמכביד על הספקיות של יצרנית האייפון. כך לדברי ג'ינגיי פאן (Jingyi Pan) אסטרטג שוק באיי. ג'י גרופ (IG Group). מניותיה של אפל רשמו ירידה של 2.8% אתמול (ה').

 

"השפעת מלחמת הסחר עדיין ניכרת בשוק"

 

עם זאת, משקיעים לא צריכים לחשוש יתר על המידה מתחזיותיה של החברה הטאיוואנית, אומר אוריאנו ליזה (Oriano Lizza) מסי. אמ. סי. מרקטס (CMC Markets). "אני לא רואה פה בעיה ארוכת טווח". מדדי מניות בסין, בסינגפור ובמלזיה נפלו בלפחות 0.5% לאחר יומיים של עליות איתנות, שדחפו את הבנצ'מרק של מלזיה לעליית שיא אתמול.

 

"השפעתה של מלחמת הסחר עדיין ניכרת בשוק והמשקיעים עדיין זהירים. עם אי הוודאות בהמשך, משקיעים ינסו לממש רווחים לפני סוף השבוע", אומר קסטור פאנג (Castor Pang) ראש מחקר בקור פסיפיק-ימייצ'י אינטרנשיונל (Core Pacific-Yamaichi International).

 

מדד הניקיי היפני, שהחל לטפס באמצע היום הודות להיחלשות בין, חזר לטריטוריה שלילית. היום בבוקר אמרה ממשלת יפן כי מדד מחירי הליבה לצרכן עלה ב-0.9% לעומת מרץ אשתקד, ולעומת הקריאה מפברואר של 1%.

 

אתמול - ירידות בוול סטריט

 

הבורסות בוול סטריט ננעלו אמש בירידות. דאו ג'ונס איבד 0.3%, נאסד"ק השיל 0.8% מערכו, ו-S&P 500 ירד ב-0.6% כאשר 9 מ-11 המגזרים במדד נמצאים בטריטוריה אדומה. מניית אמזון עלתה ב-1.9%, פיליפ מוריס צנחה ב-15.6%. מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI, שרשם עליות במרבית יום המסחר, סיים דווקא בירידה של 0.3%, לרמה של 68.3 דולר לחבית. מחיר הזהב ירד ב-0.4% ל-1,348.8 דולר לאונקיה.

 

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד, אמרה אתמול כי יש לשקם את האמון בין המדינות השותפות לסחר הגלובלי. היא אמרה את הדברים ל-CNBC, בתשובה לשאלה על "מלחמת המכסים" בין ארה"ב לסין. לדבריה, "מדיניות הפרוטקציוניזם נמצאת בעלייה בשלוש השנים האחרונות. יש בעיות הנוגעות להון אנושי, יש בעיות הנוגעות לסובסידיות שמדינות מעניקות לחברות - יש לדון בכל הסוגיות האלה, כדי להבטיח מסחר חופשי". היא הוסיפה כי "בסופו של יום, עבור חברות ותאגידים אין גבולות. אנחנו יודעים מהניסיון ההיסטורי, שהצבת מחסומים והטלת מכסים באופן חד צדדי אינן אפקטיביות".

 

כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית צילום: רויטרס

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x