$
שווקי חו"ל

דיווח: סורוס עוזב את הונגריה, מעביר פעילות הקרן לברלין

ברקע, חקיקה שיזם ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן נגד ארגונים לא ממשלתיים, שאותה כינה "לעצור את סורוס"

שירות כלכליסט 09:0220.04.18

קרן אופן ססייטי פאונדיישנס (Open Society Foundations) של ג'ורג' סורוס תסגור את משרדיה בבודפשט ותעביר את פעילות מזרח אירופה לברלין. כך מדווח אתר CNBC.

 

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אוֹרְבָּן, האשים את סורוס, שבעצמו ממוצא הונגרי, בשורה של מחדלים, ויזם חקיקה נגד ארגונים בלתי-ממשלתיים, שאותה כינה "לעצור את סורוס". החוקים זוכים לביקורת בין-לאומית.

 

על פי אתר החדשות הונגרי 444.hu, משרדי אופן סוסייטי פאונדיישנס ייסגרו ב-31 באוגוסט ויועברו ראשית לווינה ולאחר מכן לברלין.

 

לא ניתן היה לקבל תגובה ממשרדי הקרן בבודפשט או בניו יורק.

 

 

ג'ורג' סורוס ג'ורג' סורוס צילום: איי אף פי

 

 

באוקטובר אשתקד פתחה ממשלת הונגריה חזית נגד המשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס והפיצה בקרב אזרחיה שאלון שבו התבקשו לחוות דעתם על התנהלותו בסוגיית הפליטים באירופה - על כך דיווח "הפייננשל טיימס".

 

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן הפך את סורוס לשק החבטות שלו וחזר והאשימו בקשירת קשר להציף את הונגריה בפליטים. השאלון, סוג של משאל עם לא מחייב, הוצג בפני 8 מיליון אזרחי הונגריה. עותק של המסמך שהגיע לידי הפייננשל טיימס מונה שבע האשמות נגד סורוס ומציין כראיות הצהרות שהשמיע המשקיע בפני התקשורת הבינלאומיות, כולל הפייננשל טיימס. בין השאר הואשם סורוס, יליד הונגריה ניצול שואה, בקשירת קשר להציף את אירופה ביותר ממיליון פליטים בשנה. כן נטען שם כי הורה לנציבות האירופית להוציא לפועל את התוכנית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x