שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה חיובית בבורסת ת"א: שיכון ובינוי קפצה ב-3%

המדדים ת"א 35 ות"א 125 עלו בעד 0.5%; מבטח שמיר בוחנת את רכישת השליטה בשיכון ובינוי; עוד בלטו במסחר: פועלים ולאומי שעלו ביותר מ-1%

כתבי שוק ההון 17:2716.04.18
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לעמוד הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות שערים של עד 0.5% במדדים המובילים - ת"א 35 ות"א 125. שיכון ובינוי עלתה ב-3% במחזור פי 6 מהממוצע (26 מיליון שקל) לאחר חשיפת "כלכליסט" (ראו הרחבה מטה) כי מבטח שמיר בוחנת את רכישתה. עוד בלטו במסחר: פועלים ולאומי שעלו ביותר מ-1%.

 

 צילום: בלומברג

 

15:00 - סיסנת מקבוצת אמנת זכתה במכרז להפעלת פרויקט "אוריינות דיגיטלית" של משרד המדע והטכנולוגיה בהיקף של כ-100 מיליון שקל.

 

13:40 - "הגירעון בישראל צפוי השנה להגיע ליעד ואף לעבור אותו - בגלל ההאטה הצפויה בהכנסות ממסים". כך אומר אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי בבית ההשקעות מיטב דש. לפי זבז'ינסקי, צפוי גידול משמעותי בהנפקות נטו של האג"ח הסחירות לעומת השנה האחרונה והסיכוי להורדת מסים משמעותית נוספת די נמוך. "אנו חושבים שהחשיפה הבינונית לשוק המניות מתאימה לרמת הסיכונים הנוכחית, וממליצים על מח"מ של כ-4 שנים בתיק האג"ח".

 

מניות הסלולר מובילות את ת"א 35 - סלקום קופצת ב-3.5% ופרטנר מוסיפה לערכה 3.3%.

 

מימין: מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי ומנכ"ל סלקום ניר שטרן מימין: מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי ומנכ"ל סלקום ניר שטרן צילומים: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי

 

 

11:40 - לאומי שוקי הון מותירים את ההמלצה על מניית כיל על "משקל שוק" ומעדכנים את מחיר היעד ל-16.5 שקל למניה מ-15.4 שקל למניה. אלה פריד, אנליסטית גז ואנרגיה בלאומי שוקי הון כותבת כי "כיל מתומחרת בדיסקאונט של כ-7%, וביצועי המניה יהיו להערכתנו צמודים מאוד לביצועי הסקטור. חלק ניכר מהלחץ המסחרי הוסר עם הפצת ה-13% שהחזיקה פוטאש קורפ לפני המיזוג. האופטימיות שלנו ביחס לשנה הקרובה עלתה, והחשש מפני התארכות המשא ומתן עם סין ירד משמעותית"

 

9:45 - הבורסה נפתחה ביציבות במדדים המובילים, בזן מטפסת ב-1% בפסגת ת"א 35, גזית גלוב בתחתית המדד מאבדת 1.4%; שיכון ובינוי עולה ב-1.6% על רקע בחינת רכישתה על ידי מבטח שמיר - שמתחזקת ב-1.1%.

 

9:00 - שתי חברות פרסמו תשקיף לקראת לקראת הנפקה ראשונית בבורסה: חברת נמלי ישראל וחברת ACE קפיטל קמעונאות.

7:40 - מבטח שמירשבשליטת מאיר שמיר בוחנת את רכישת השליטה בשיכון ובינוי (47%) מידיה של אריסון השקעות שבבעלות שרי אריסון. כך מדווח הבוקר "כלכליסט". שמיר טרם הגיש הצעה, אולם באריסון השקעות מודעים לכוונותיו וככל הנראה מתכוונים לפתוח במגעים בשבועות ואף בימים הקרובים. 

מימין: שרי אריסון ומאיר שמיר מימין: שרי אריסון ומאיר שמיר צילום: יובל חן

 

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:30 - השווקים הבינ"ל נכנסים לתמונה: המשקיעים המקומיים יעקבו בשעות הקרובות אחר המגמה המתפתחת בבורסות העולמיות שפותחות במהלך היום שבוע מסחר חדש - אסיה אינה מבשרת טובות עם ירידות של 1.5% בהונג קונג ובשנגחאי מול יציבות בטוקיו.

 

אתמול נרשמה בת"א נעילה חיובית, עם עלייה של 0.7% בת"א 35 ושל 0.6% בת"א 125; סלקום ופרטנר הובילו את ת"א 35 עם עליות של 4.2% ו-3.9% בהתאמה. בלוקצ'יין כרייה בלטה עם נסיקה של 49% במחזור גבוה (מעל 10 מיליון שקל לעומת ממוצע של פחות ממיליון שקל בחודש האחרון) אחרי שהודיעה על השלמת המיזוג עם חברת כריית המטבעות הווירטואליים מקנדה.

 

בחזית המאקרו: אתמול אחה"צ דיווחה הלמ"ס כי מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ עלה ב-0.3% - לאחר עלייה של 0.1% שנרשמה בפברואר. ב-12 החודשים האחרונים (אפריל 2017- מרץ 2018) עלה מדד המחירים לצרכן ב-0.2% (ומתחילת 2018 הוא ירד ב-0.1%); בנק ישראל יפרסם אחה"צ את החלטת הריבית, שתישאר ככל הנראה ללא שינוי, על 0.1% - וכן את תחזית האינפלציה-ריבית-תוצר המעודכנת שלו.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x