שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

רווחי אדמה צפויים לרדת בעקבות התארכות החורף האירופאי

לפי צפי החברה שהתמזגה עם סנונדה הסינית, היא תרשום ברבעון הראשון רווח נקי שינוע בין 295 מיליון דולר ל-326 מיליון דולר; התארכות החורף באירופה שהאטה את המכירות ביבשת פגעה בשורת הרווח, שתקוזז בשל אירועים חד פעמיים

חזי שטרנליכט 15:5114.04.18

התארכותו של החורף האירופאי צפויה להוביל לרבעון ראשון חלש יותר עבור ענקית חומרי ההדברה הישראלית-סינית אדמה.

 

החברה פרסמה בסוף השבוע תחזית רווח נקי לרבעון הראשון של 2018 כחלק מהשלכות המיזוג שלה בקיץ האחרון עם חברת סנונדה הסינית, וזו העלתה כי ברבעון זה תרשום החברה רווח נקי שינוע בין 295 ל-326.3 מיליון דולר. בתקופה המקבילה אשתקד רשמה שתי החברות, טרם המיזוג, רווח נקי שמוערך בין 110 ל-120 מיליון דולר.

 

 

 

עם זאת, בנטרול רווחים חד פעמיים שהתרחשו ברבעון הראשון של 2018, עולה עולה כי אדמה רשמה קיטון מסוים ברווח הנקי ביחס לרבעון המקביל. אם כי המספרים הרשמיים לא ידועים כי טרם דווחו פורמלית. הדיווח המלא צפוי לקראת סוף חודש אפריל. הסיבה לרבעון הראשון האיטי יותר היתה האטה במכירות מוצרי ההדברה לחקלאים באירופה, עקב התארכות החורף שהיא אירוע נקודתי.

מנכ"ל אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה חן ליכטנשטיין צילום: אוראל כהן

 

אדמה הישראלית, המוכרת לציבור בארץ גם בשמה הקודם "מכתשים אגן", וחברת סנונדה הסינית, מדווחת בבייג'ינג ומניותיה נסחרות בבורסת שנזן. אדמה, טרם המיזוג, רשמה ברבעון הראשון של 2017 רווח נקי של 114 מיליון דולר וסנונדה הסינית חתמה את פרק הזמן המדובר ברווח נקי של 8.5 מיליון דולר. האיחוד של הרווחים בניכוי פעילויות שלא קשורות למיזוג מוביל כאמור להערכה כי באותו רבעון רשמו שתי החברות ביחד רווח נקי שנע בין 110 ל-120 מיליון דולר.

 

 

 

ברבעון הראשון של 2018 הכירה אדמה (הממוזגת) באירוע חשבונאי שנבע מהתחשבנות עם פעילויות של חברת סינג'נטה השוויצרית באירופה. כמצ'יינה, חברת האם של סינונדה, רכשה את סינג'נטה וכחלק מהרכישה ביצעה התקזזות בין סינג'נטה לאדמה. כאשר בפועל מדובר בהעברת קווי מוצרים מסינג'נטה לאדמה בתמורה לתשלום במזומן. לעסקה יש ערך חשבונאי של יצירת רווחי הון חד פעמיים, אבל מבחינה מעשית מדובר בהחלפת פעילויות שמשמעותה העסקית תיוודע רק בהמשך.

 

מניות אדמה ירדו בכ-11.5% בשלושת החודשים האחרונים בבורסה הסינית. הן נסחרו בשווי של כ-35.17 מיליארד יואן, נכון ליום שישי האחרון, שהם כ-5.6 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x