בורסת ת"א

טדי שגיא רכש מניות של בנק דקסיה

שגיא רכש 3.36% ממניות בנק דקסיה תמורת כ-20 מיליון שקל באמצעות חברת נורישה שהתאגדה באיי הבתולה. לצידו של שגיא מחזיקים נוספים במניות דקסיה הם קרן נוקד של רועי ורמוס ושלומי ברכה

רעות שפיגלמן 08:2511.04.18

טדי שגיא רכש בחודש שעבר 3.36% ממניות בנק דקסיה תמורת כ-20 מיליון שקל. כך עולה מדיווח לבורסה שפרסם אמש (ג') הבנק. בבנקים ללא גרעין שליטה יש לדווח על אחזקותיו של מי שמחזיק מעל 1%, זאת בניגוד לבנקים שיש בהם גרעין שליטה - ואז נתוני האחזקות של אלו שאינם בעלי עניין אינם פומביים.

 

שגיא רכש את המניות באמצעות חברת Norisha holdings שהוא הנהנה היחיד בה. Norisha היא חברה פרטית שהתאגדה באיי הבתולה. אתמול (ג') גם נודע כי שגיא רכש בניין משרדים בלב לונדון תמורת מיליארד דולר. חברת LabTech של קבוצת שגיא תרכז את כל פעילות הנדל"ן שרכשה הקבוצה בשנים האחרונות.

 

לצידו של שגיא מחזיקים נוספים במניות דקסיה הם קרן נוקד של רועי ורמוס ושלומי ברכה - 4.87%, ילין לפידות - 4.3%, הפניקס - 4.36% ואנליסט - 3.9%.

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: אוראל כהן

 

שמו של בנק דקסיה, המתמחה בהעמדת אשראי לרשויות מוניציפאליות, עלה לכותרות בחודש שעבר לפני פסח, כאשר בעלות השליטה בו , ממשלות בלגיה וצרפת מכרו למוסדיים את מניות השליטה שהחזיקו (59%) ובכך הפך בנק דקסיה לבנק השלישי במערכת הבנקאית שהוא בנק ללא גרעין שליטה, לצד בנק לאומי ובנק דיסקונט.

 

כמה ימים ספורים לאחר מכן שיגר בנק ירושלים מכתב לדירקטוריון בנק דקסיה בהצעה לקיים עימו שיחות בכדי לרכוש את בנק דקסיה ולמזגו אל בנק ירושלים. אין זו הפעם הראשונה שבה בנק ירושלים מבקש לרכוש את דקסיה. בפעם הקודמת שזה קרה, בדקסיה סרבו להצעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x