$
שוק ההון

בצל המאבק מול סטארבורד: וולדמן מקבל גיבוי מ־ISS

חברת הייעוץ האמריקאית למוסדיים תומכת בשני מהלכים שמקדמת הנהלת מלאנוקס לגבי שינוי השיטה לבחירת הדירקטוריון

דרור רייך 07:3303.04.18

איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, מקבל חיזוק חיובי מחברת הייעוץ האמריקאית למוסדיים ISS. בצל מאבק השליטה בחברת השבבים מול בעלת המניות קרן סטארבורד, פרסמה ISS דו"ח התומך במהלך של וולדמן.

 

 

בדו"ח של ISS, המתמחה בממשל תאגידי ובאסיפות בעלי מניות, היא ניתחה את שני השינויים שמובילה הנהלת מלאנוקס בנוגע לשיטת ההצבעה בבחירת הדירקטוריון. ISS רואה בכוונה של מלאנוקס לעבור לשימוש בכרטיס בחירות אוניברסלי ולשיטת "מרב הקולות" התפתחות חיובית.

 

במכתב ששלחה לבעלי המניות לפני כשבועיים התמקדה מלאנוקס באסיפה המיוחדת המתוכננת למאי, טרם האסיפה השנתית ל־2018 ביולי. ההנהלה פירטה כי בכוונתה לשנות את שיטת הבחירה לדירקטוריון. ראשית, החברה תאמץ את עקרון "מרב הקולות". עד היום נבחרו הדירקטורים ברוב של 50% מבעלי המניות, ואם לא היו מגיעים לרף הזה, מי שנבחר היה מצביע לגבי יתר הנבחרת. לפי העיקרון החדש, כל המועמדים יעמדו לבחירה.

 

איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס צילום: תומי הרפז

 

במלאנוקס יש 20 מועמדים (תשעה שהציגה קרן סטארבורד ועוד 11 שהציעה מלאנוקס). הדירקטוריון החדש יורכב מהמועמדים שזכו למספר הקולות הגדול ביותר, כך שכל הדירקטורים המכהנים יהיו כאלו שבעלי המניות בחרו ישירות.

 

השינוי השני הוא שימוש בכרטיסי הצבעה אוניברסליים. היום מוגשים לבעלי המניות שני כרטיסי הצבעה - אחד עם שמות הדירקטורים של מלאנוקס ואחד עם השמות מטעם סטארבורד. השינוי המוצע הוא איחוד כל השמות המוצעים לכרטיס הצבעה אחד.

 

מאז נובמבר האחרון, אז רכשה הקרן האקטיביסטית מניו יורק 10.6% ממלאנוקס, הוויכוחים ביניהן לא פוסקים. במכתב מתחילת מרץ הציגה מלאנוקס את עמדתה למשקיעים: "ב־17 בינואר, ללא אזהרה, ועל אף מה שנראו לנו כדיונים בונים, סטארבורד העמידה לבחירה מערך שלם של דירקטורים לדירקטוריון מלאנוקס, בכוונה להחליף את כל הדירקטורים המכהנים וליטול שליטה בחברה - מבלי לשלם לבעלי המניות פרמיה בתמורה לשליטה זו". קודם לכן טענה הקרן כי החברה מעכבת את קיום האסיפה השנתית וכי מדיניות מכירת המניות שלה מביעה אי אמון בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x