שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חברה מהונג קונג משקיעה 20 מיליון דולר בריווק הישראלית

ההשקעה תיעשה בשלוש פעימות והיא משקפת לחברה שווי של 45 מיליון דולר - 40% מעל שווייה בנאסד"ק; החברות מתכוונות להקים מפעל משותף בסין

דרור רייך 15:1608.03.18

סימני חיים בריווק (Rewalk Robotics), החברה הישראלית מדווחת על הסכם השקעה של תאגיד Timwell מהונג קונג, בהיקף של 20 מיליון דולר. מחיר העסקה נקבע על 1.25 דולר למנייה שמשקף ל-Rewalk שווי של כ-45 מיליון דולר – החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של 31.8 מיליון דולר, לאחר נפילה של 47% בערכה ב-12 החודשים האחרונים.

 

Rewalk מפתחת שלדים רובוטיים חיצוניים לבישים לאנשים הסובלים מפציעה של חוט השדרה. ההשקעה של החברה ההולנדית תתבצע בשלוש פעימות. 5 מיליון דולר עם קבלת אישור בעלי המניות לעסקה, 10 מיליון דולר עם הקמת מיזם משותף בסין ו-5 מיליון דולר באפריל 2019 שבסופה Timwell תחזיק כ-35% ממניות Rewalk.

 

כחלק מההסכם, Timwell תמנה נציג מטעמה למועצת המנהלים ותיבחן האפשרות למנות דירקטורים נוספים מטעמה. ההסכם צפוי להיחתם ביולי 2018.

 

"הגירסה הזולה והקומפקטית יותר"

"אנחנו מכוונים מוצר שונה לשוק הסיני" מסביר ל"כלכליסט"ר ג'ף דייקן יו"ר Rewalk. "המוצר הראשון שלנו היה לבעלי שיתוק בגפיים התחתונות, המוצר השני שאנחנו רוצים לשווק בסין בעזרת ההשקעה האסטרטגית הוא מוצר לאנשים שעברו שבץ מוחי, והם צריכים תמיכה ועזרה בהליכה. מדובר על מוצר יותר קומפקטי ויותר זול".

 

החברות מתכננות להקים בסין מיזם משותף לפיתוח, ייצור ושיווק מוצרי Rewalk בסין. המפעל ייצר את חליפת השלד הרכה לחולי שבץ במוסדות שיקום ולאחר מכן יחל מסחור לשימוש בקהילה. כל המימון ההוני של המיזם המשותף יסופק על-ידי Timwell ו-Rewalk תתרום רק את הטכנולוגיה.

 

לפי הודעת Rewalk, ההתרחבות לסין מעניקה גישה לשוק של 11 מיליון בני אדם שעברו שבץ ו-2.4 מיליון בני אדם הלוקים בשבץ מדי שנה. "בכדי לשרת אוכלוסייה בסדר גודל כזה, מספר מרכזי השיקום משבץ בסין צפוי לעלות עד 2021 על מספר מרכזי השיקום בארה"ב ואירופה יחדיו," אמר לארי ג'סינסקי, מנכ"ל Rewalk.

 

ריווק ריווק צילום: איי פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x