$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הנפקת 'המכון לחקר האינטרנט' נכשלה - לאחר ביקושים של 19 מיליון שקל בלבד

החברה היפנית לא עמדה במינימום הנדרש לפי תקנון הבורסה, של גיוס 20 מיליון שקל - לאחר שכיוונה בהנפקה לגיוס של 25 מיליון שקל לפי שווי של 80 מיליון שקל

גולן חזני 16:0501.03.18

הנפקת המניות של 'המכון לחקר האינטרנט'. ל"כלכליסט" נודע כי הביקושים בהנפקה שבוצעה אתמול עמדו על כ-19 מיליון שקל בלבד, בשעה שהיקף המינימום הנדרש להשלמת ההנפקה לפי תקנון הבורסה עמד על 20 מיליון שקל.  

החברה שבבעלות יפנית ביקשה להנפיק מניות בסכום של 25 מיליון שקל, לפי שווי של 80 מיליון שקל לפני הכסף. מתוך סכום זה אמורה היתה החברה לשלם 62% למלווי ההנפקה ויועציה. חברת החתמרות דיסקונט קפיטל היתה אמורה לקבל כמיליון שקל ויתר הסכום אמור היה להיות מועבר למשרדי רואי החשבון ועורכי הדין היפניים והישראלים.

 

החברה ביקשה במקור לגייס לפי שווי גבוה בהרבה של 250 מיליון שקל אבל נתקלה בתגובה צוננת של השוק ברוד שואו לפני שבועיים, בימי הירידות בבורסה. החברה עשויה לצאת לניסיון הנפקה נוסף שייעשה על בסיס הדוחות השנתיים של 2017, בעוד שלושה חודשים.

 

חברת המכון לחקר האינטרנט הוקמה בישראל באוגוסט האחרון למטרת ההנפקה ומצויה בבעלות יפנית. הבעלים הוא ד"ר הירושי פוג'יווארה (63) שמחזיק בכ-77.2% מההון ומשמש כיו"ר ומנכ"ל.  החברה פועלת באמצעות חברת IRI יפן שהיא חברה בת, וחברות בנות נוספות, ומתמקדת בטכנולוגיות הקשורות לאינטרנט. פעילותה כוללת ייעוץ, מחקר, השקעות והפקת כנסים ואירועים בתחומים אלה. בתשקיף נכתב שמטרת גיוס ההון היא לממש את חזון החברה - ניצול היכרותה וניסיונה רב השנים בתחום האינטרנט ביפן - על מנת לנסות וליישם בשוק היפני טכנולוגיות שיפותחו בישראל.

  

בסך הכל מעסיקה הקבוצה 183 עובדים, ובמחצית הראשונה של 2017 הכנסותיה הסתכמו ב-7.2 מיליון דולר, עלייה של 14.5% לעומת התקופה המקבילה, והרווח לפני מס הגיע ל-2.7 מיליון דולר, עלייה של 4.9%. בשנת 2016 החברה רשמה רווח נטו של כ-1.4 מיליון דולר, על הכנסות של כ-8 מיליון דולר.

 

 

הירושי פוג'יווארה הירושי פוג'יווארה צילום: bbtower

בטל שלח
    לכל התגובות
    x