$
שווקי חו"ל

איראן מצטרפת לחגיגה: בוחנת הנפקת מטבע קריפטו משלה

שר התקשורת האיראני הודיע בציוץ טוויטר כי בבנק שבבעלות הממשלה התקיימה ישיבת דירקטוריון בנושא, והחלו בבחינת האמצעים הנדרשים למהלך

שירות כלכליסט 19:4922.02.18

מצטרפת חדשה לשיגעון הבלוקצ'יין: איראן בוחנת הנפקת מטבע קריטו משלה - כך הודיע אתמול בציוץ טוויטר שר התקשורת האיראני מוחמד ג'ואד אד'רי (נשמע 'אזרי') ג'הרמי. בציוץ ציין ג'הרמי כי הבנק הממשלתי 'פוסט בנק' שוקד על פיתוח מטבע קריפטו.  

"בפגישת חברי הדירקטוריון של פוסט בנק בנושא המטבעות הדיגיטליים מבוססי בלוקצ'יין, החלו לבחון אמצעים לפיתוח מטבע דיגיטלי ראשון במדינה, מבוסס ענן", נאמר בציוץ השר. 

 

אתר החדשות הבכיר של איראן דיווח גם הוא על הצהרת השר והוסיף שבבנק המרכזי של איראן משתפים פעולה עם מוסדות פיננסים שונים על מנת לפקח על המטבעות הדיגיטליים הנסחרים במדינה.

 

איראן צועדת בעקבותיה של ונצואלה, המתמודדת עם סנקציות חריפות של ארה"ב – בחודש דצמבר הודיע הנשיא ניקולאס מדורו (שהמונים במדינה אינם רואים בו שליט לגיטימי) על הנפקת מטבע קריפטוגראפי (מגובה ברזרבות הנפט של המדינה), במטרה להתמודד עם ה"מחסום הפיננסי" שכופה עליה ארה"ב. בשבוע שעבר הודיע מדורו כי בהנפקת המטבע, שזכה לשם 'פטרו', גייסה המדינה יותר מ-735 מיליון דולר.

 

הסנקציות הבינ"ל על איראן הוסרו בשנה האחרונה כחלק מההסדרים שנקבעו בהסכם הגרעין מולה. בה בעת, לנוכח האיום של ממשל טראמפ על נסיגה מההסכם בגרסתו הנוכחית, עתידו לא ברור. מעבר לכך, המשבר הכלכלי-חברתי במדינה (בין הגורמים לגל המחאות האחרון) מעסיק ביתר שאת את ההנהגה בשנה האחרונה. עובדות אלה אינן בהכרח מסבירות את העניין שמגלים באיראן במטבע קריפטו ובטכנולוגיית הבלוקצ'יין, ולשם כך יש להמתין להתפתחויות נוספות.

 

 

 

נשיא איראן חסן רוחאני נשיא איראן חסן רוחאני צילום: איי פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x