$
בורסת ת"א

בתוך שבוע: משפחת אלוביץ' מכרה מניות ב־18 מיליון שקל

ביום שני מכרו האחים יוסף ושאול אלוביץ' מניות של בזק ב־5.2 מיליון שקל ובכך נפרדו מאחזקותיהם הישירות בחברה. כמה ימים קודם לכן מכרו מניות של חברה נוספת בקבוצת יורוקום - אנלייט - בשווי שמסתכם בכ־13 מיליון שקל

יניב רחימי 06:5022.02.18

שאול אלוביץ' ואחיו יוסף נפרדים מאחזקותיהם הישירות בבזק. לפי ההודעה שהעבירה החברה לבורסה, מיליון מניות בזק שהוחזקו על ידי שאול אלוביץ' נמכרו ביום שני במהלך המסחר בבורסה לפי מחיר של 5.17 שקל למניה, ובתמורה כוללת של 5.17 מיליון שקל. המניות שנמכרו הוחזקו בחשבון משותף על שם שאול אלוביץ' ואחיו יוסף.

 

המניות שהאחים אלוביץ' מחזיקים ישירות בבזק מהוות חלק זעיר מאחזקותיהם בחברה, ולמכירתן אין השפעה על מעמדם כבעלי השליטה בה. האחים מחזיקים את בזק בשרשור ארוך, דרך החברות יורוקום אחזקות, יורוקום תקשורת, אינטרנט זהב ובי קום. מיליון המניות שנמכרו עתה מייצגות 0.04% בלבד מהבעלות על בזק.

 

שאול אלוביץ' נמצא במעצר החל מיום ראשון, ולכן נראה שמי שהחליט בפועל על מכירת מניות בזק מהחשבון המשותף הוא האח, יוסף אלוביץ'. אף שההשפעה הכלכלית של המכירה זניחה, נראה שהיא מסמלת את רצונם של האחים לנתק את הקשר מחברת התקשורת, על רקע ההסתבכות של אלוביץ' בחשד לפלילים.

 

יתרת מניות בזק בחשבון המשותף של האחים מתסכמת, לאחר המכירה, בכ־72 אלף מניות. שווי השוק של מניות אלה הוא כ־380 אלף שקל. המניות מוחזקות בעקיפין בידי רעייתו של בעל השליטה, איריס אלוביץ', שרכשה אותן במהלך שנת 2006, לפני שהשליטה בבזק נמכרה לשאול אלוביץ' באפריל 2010.

 

אף שאלוביץ' עדיין שולט בבזק באמצעות אחזקותיו בחברות בי קום ואינטרנט זהב, הוא כנראה ייאלץ להיפרד מהשליטה בקרוב. השבוע אישרו רוב הבנקים הנושים של יורוקום תקשורת את הצעת הסדר החוב של האחים סיידוף, שעתידה להביא להחלפתו של אלוביץ' כבעל השליטה ביורוקום ובבזק.

 

בתחילת השבוע מכרו האחים אלוביץ' מניות של חברה אחרת מקבוצת יורוקום, אנלייט אנרגיה, שעוסקת בתחום האנרגיה המתחדשת. המכירה של 7.3 מיליון מניות אנלייט בוצעה בעסקה מחוץ לבורסה בשער שלא דווח, אך לפי שווי המניה בשוק ניתן להעריך שהתמורה שקיבלו האחים אלוביץ' ממכירת מניות אנלייט מסתכמת בכ־13 מיליון שקל. עסקה זאת מצטרפת למכירת מניות אנלייט שבוצעה שבוע קודם לכן, לפני ששאול אלוביץ' נעצר, בתמורה לסכום מוערך של כ־1.9 מיליון שקל.

 

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x