$
מט"ח וסחורות

הביטקוין מתאושש: נסחר מעל 9,000 דולר - עלייה של 6%

בינואר איבד המטבע הדיגיטלי 29% מערכו ורשם את החודש הגרוע ביותר בשלוש השנים האחרונות. אתמול צנח מתחת לרמה של 8,000 דולר

שירות כלכליסט 23:0303.02.18

המטבע הווירטואלי ביטקוין נסחר בשעה זו ברמה של 9,380 דולר - עלייה של כ-6.3%. כך על פי Coindesk. זאת לאחר שבשבוע האחרון ירד בכ-18%, מרמה של 11,500 דולר בשבוע שעבר.

 

 

 

הבוקר דווח כי הבנקים ג'יי.פי מורגן ובנק אוף אמריקה אוסרים על רכישת ביטקוין ומטבעות אחרים מסוגו בכרטיס אשראי. ההצהרה מצד ג'יי.פי מורגן נמסרה לאחר שרק בשבוע שעבר הודיע שיאפשר רכישה של מטבעות אלה באשראי, ובנק אוף אמריקה וסיטיגרופ מסרו אז כי הם בוחנים את הנושא.

 

"נכון לעכשיו אנחנו לא מטפלים ברכישות של מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות כרטיסי אשראי, עקב חוסר היציבות והסיכון הקשורים בכך", אמר אתמול (ו') דובר ג'יי.פי מורגן ל-CNBC, "נחשוב ונדון בנושא בהמשך". מטעם בנק אוף אמריקה נמסרה אתמול הצהרה דומה.

 

 

ביטקוין ביטקוין צילום: שאטרסטוק

 

 

החדשות מצדם של שני הבנקים מגיעות לאחר שהביטקוין ירד אתמול מתחת ל-8,000 דולר - פחות מהשיא שקבע באמצע דצמבר - 19 אלף דולר - לאחר עלייה של כ-2,000% בתוך שנה. מטבעות קריפטוגרפיים נוספים נפלו גם כן בשבועות האחרונים, חלקם בשיעורים גדולים משל הביטקוין.

 

חברת האשראי Capital One Financial הודיעה בחודש שעבר שהחליטה לאסור על קניית מטבעות קריפטוגרפיים עם כרטיסיה, וחברת Discover Financial Services אוסרת למעשה על רכישת מטבעות קריפטוגרפיים בכרטיסי האשראי שלה מאז 2015.

 

עם זאת, מספר חברות הקלו על לקוחותיהן לרכוש ביטקוין בחודשים האחרונים. ביום רביעי השבוע הודיעה חברת התשלומים Square של ג'ק דורסי שרוב לקוחות אפליקציית המזומן שלה יכולים לסחור בביטקוין. אך בינתיים אפליקציית הסחר במניות Robinhood מפסיקה לאפשר סחר בביטקוין ואת'ריום בחמש מדינות.

 

החודש הגרוע בשלוש השנים האחרונות

 

בחודש ינואר ירד המטבע הקריפטוגרפי המוביל ב-29% - הירידה הגדולה ביותר בחודש אחד מזה שלוש שנים. צעדים רגולטוריים מחמירים שננקטים ברחבי העולם מהווים גורם חשוב בחולשה שמפגינים הביטקוין ודומיו מאז תחילת השנה.

 

צעד אחד הגיע מכיוונה של דרום קוריאה, שסגרה את האפשרות למסחר אנונימי במטבעות דיגיטליים. על פי התקנות החדשות שנקבעו השבוע בסיאול, ייאסר המסחר במטבעות דיגיטליים באמצעות חשבונות תחת שם בדוי - בניסיון לצמצם את הפעילות הבלתי חוקית שעשתה בהם שימוש.

 

דוגמא נוספת היא פייסבוק, שהודיעה בשבוע שעבר שהיא תאסור על הופעת פרסומות למטבעות קריפטוגרפיים ולהצעות מטבע ראשוניות. "הסיכוי היחיד של המטבעות הדיגיטליים לחוות תחיה מחודשת, היא הזרמה של כספים בעיקר על ידי שכבת המילניאלז של אוכלוסיית המשקיעים בהם", כך אמר ג'ון קיקלייטר, אסטרטג מטבע ראשי ב-Daily FX.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x