$
בורסת ת"א

משפחת ורטהיים עושה סדר בירושה: אלוני חץ עוברת לידיו של דודי ורטהיים

האחים דרורית ודודי ורטהיים חתמו על הסכם חלוקת רכוש במניות שהעניק להם אביהם מוזי ורטהיים המנוח בחברות קוקה ישראל וחברת הנדל"ן אלוני חץ; סכום העסקה לא ידוע אולם ככל הנראה מדובר במאות מיליוני שקלים

אורן פרוינד 17:0930.01.18

משפחת ורטהיים עושה סדר בירושה שהעניק להם אב המשפחה מוזי ורטהיים המנוח. האחים דרורית ורטהיים ודודי ורטהיים חתמו היום (ג') על הסכם חלוקת רכוש במניות שלהם בחברות קוקה ישראל וחברת הנדל"ן אלוני חץ.

במסגרת חלוקת הרכוש, מכרה היום דרורית ורטהיים לאחיה דודי ורטהיים את האחזקה שלה במניות החברה הפרטית ורטהיים אחזקות בע"מ, שמחזיקה בין היתר ב-19.2% מחברת הנדל"ן אלוני חץ בשווי של 1.2 מיליארד שקל וחברות פרטיות נוספות.

דודי ודרורית ורטהיים דודי ודרורית ורטהיים

סכום העסקה לא ידוע אולם ככל הנראה מדובר במאות מיליוני שקלים. שווי האחזקה של דרורית ורטהיים באלוני חץ עומד נכון להיום על 345 מיליון שקל. אלוני חץ היא האחזקה העיקרית של חברת ורטהיים אחזקות הפרטית אולם יש לה אחזקות פרטיות נוספות, כך שככל הנראה מדובר בסכום גבוה יותר במכירה.

 

המכירה נעשית כחלק ממהלך רחב של הסדרה משפטית של חלוקת הרכוש של המשפחה. החלוקה עצמה נקבעה עוד ב־2011, בזמן שמוזי עוד היה בחיים. בחלוקה ניתנו 37% מהיקף כלל הנכסים לבת הבכורה דרורית, ו־63% מהנכסים לבן דודי - חלוקה שנעשתה כדי למנוע מאבקי ירושה. החלוקת כוללת נכסים בשווי של כ־10 מיליארד שקל, ובכלל זה האחזקות בחברת קוקה קולה, בנק מזרחי טפחות, וכן כספים שנצברו לאורך השנים מדיבידנדים וחברות

 

החלוקה כוללת נכסים בשווי של של כ-10 מיליארד שקל שכוללים בין היתר את האחזקות בחברת קוקה קולה, כספים שנצברו לאורך השנים מדיבידנדים וחברות פרטיות נוספות.

 

משפחת ורטהיים נמצאת בגרעין שליטה משותף עם מנכ"ל החברה נתן חץ. הצדדים ציינו כי מדובר ב"עניינים פרטיים של חלוקה בתוך המשפחה". דרורית החזיקה עד היום ב-31% מהמניות של החברה הפרטית בעוד שאחיה דודי החזיק ב-69% מהמניות.

 

משפחת ורטהיים נדרשת למכור אחת מהחברות שברשותה, בהתאם לדרישות חוק הריכוזיות שקובע כי יש להפריד אחזקות ריאליות מפיננסיות. המשפחה היא מבעלי השליטה בבנק מזרחי טפחות ובחברת הנדל"ן אלוני וחץ וחברת קוקה קולה ולכן נדרשת מכירה. עם זאת, במשפחה הכחישו שהמכירה קשורה לחוק הריכוזיות ומסרו כי: "דודי ודרורית ורטהיים מודיעים כי הגיעו היום, 30 בינואר 2018, להבנות כוללות ביניהם ביחס למכלול החזקותיהם בחברה המרכזית לייצור משקאות קלים ("קוקה קולה - ישראל") ובחברת מ. ורטהיים (השותפה, בין היתר, בגרעין השליטה של חברת "אלוני חץ")".

 

עוד נכתב כי "ההבנות אליהן הגיעו דודי ודרורית, מצטרפות להסכם אליו הגיעו לפני מספר שנים ביחס להחזקותיהם בגרעין השליטה בבנק מזרחי - טפחות. דודי ודרורית ימשיכו להחזיק בקוקה קולה – ישראל ובבנק מזרחי - טפחות. כחלק מההבנות האמורות, רכש דודי ורטהיים מדרורית ורטהיים, את מלוא החזקותיה בחברת מ. ורטהיים. ההבנות שהושגו יאפשרו את המשך שגשוגה והצלחתה של קוקה קולה ישראל ויתר תאגידי הקבוצה" .

 

אלוני חץ מסרה למשקיעים בבורסה כי "ביום 30 בינואר 2018, רכשה חברה פרטית, בבעלות מלאה של דוד ורטהיים, את מלוא אחזקותיה של דרורית ורטהיים בוורטהיים אחזקות בע"מ. כתוצאה מכך, מחזיק דוד ורטהיים במלוא הון המניות של מ. ורטהיים החזקות, המחזיקה ב-19.32% מהון המניות של אלוני חץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x