$
שווקי חו"ל

וולמארט מרחיבה את חופשת הלידה ותומכת בהורים מאמצים

קמעונאית הענק האמריקאית מצטרף לגל החברות המדווחות על הטבות לעובדים בעקבות רפורמת המס: תעניק סיוע של 5,000 דולר להורים בהליך אימוץ; שכר המינימום יועלה מ-10 ל-11 דולר לשעה; עובדים בעלי ותק של 20 שנה יקבלו בונוס של 1,000 דולר

מיקי גרינפלד 21:3011.01.18

וולמארט (Walmart) מצטרפת לגל החברות ש"מגלגלות" את רפורמת המס להטבות לעובדים: קמעונאית הענק האמריקאית מוסיפה להעלות השכר והבונוסים שעליהן דיווחו החברות האחרות הטבות מסוג חדש - בתחום רווחת המשפחה. במסגרת זו הודיעה היום הרשת על הרחבת הטבת חופשת הלידה שסיפקה לעובדיה, וכן על סיוע כלכלי להורים המעוניינים לאמץ ילד.  

וולמארט מעניקה לעובדים בשכר חודשי ובמשרה מלאה חופשת לידה של 10 שבועות בתשלום מלא לאמהות ושל 6 שבועות בתשלום מלא לאבות. העובדים במשרה מלאה אך לפי שעות (רובם בעלי ותק קצר יותר) קיבלו עד כה חופשת לידה של 6 שבועות בלבד, בתשלום חלקי בלבד, ואך ורק לאמהות. הרשת הודיעה כי מעתה יקבלו עובדים אלה את אותה הטבה של העובדים בשכר חודשי.   בנוסף, הרשת תקים קרן שתסייע לעובדים המנהלים הליך אימוץ, שתספק תמיכה של עד 5,000 דולר לכל עובד.

 

עוד הודיעה החברה כי היא מעלה את שכר המינימום לעובדים ה"התחלתיים" המשתכרים על פי שעות עבודה, מ-10 ל-11 דולר לשעה. ההעלאה שתיכנס לתוקף בחודש פברואר תשפיע על כמיליון מעובדי הרשת ברחבי ארה"ב. בשנתיים האחרונות העלתה וולמארט פעמיים את השכר לשעה, ל-9 דולר ול-10 דולר. שכר המינימום על פי החוק הפדרלי עומד על 7.25 דולר לשעה.

 

הצעד של העלאת שכר מנומק אמנם ברפורמה במס אך יש להבין אותו גם בהקשר של התחרות בין הרשתות על המועסקים בדרג הנמוך. בחודש אוקטובר האחרון העלתה רשת טרגט (Target) את שכר המינימום ה"שעתי" ל-11 דולר, על מנת למשוך אליה עובדים צעירים על חשבונה של וולמארט (ששילמה להם כאמור 10 דולר). טרגט אף הודיעה כי היא מתכוונת להעלות את שכר המינימום בשנים הקרובות עד ל-15 דולר לשעה.

 

עוד הודיעה וולמארט שבמסגרת הצעדים החדשים תחלק בונוס חד פעמי של עד 1,000 דולר לעובדים בעלי ותק של יותר מ-20 שנה בקבוצה. העלות הכוללת שתספוג וול מארט מהעלאת שכר השעה צפויה לעמוד על 300 מיליון דולר. תוכנית הבונוסים תגרור הוצאה של 400 מיליון דולר - שתירשם בשנה הפיסקאלית 2018 (שנפתחת ב-1 בפברואר). הרשת תפרסם פרטים נוספים בדוחות הרבעוניים שיצאו ב-20 בפברואר.

 

"הרפורמה במס מאפשרת לנו להיות תחרותיים יותר בפעילות העולמית ולקדם את התוכניות שלנו לפעילות בארה"ב. אנחנו בשלבים מוקדמים של בחינת האפשרויות שרפורמת המס פותחת בפנינו, להשקעה בלקוחות ובשותפים שלנו, ולחיזוק הקבוצה", אמר מנכ"ל וולמארט דאג מקמילון (Doug McMillon).

 

 

 צילום: איי אף פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x