$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

המסחר בת"א ננעל בירידות; בי-קום קפצה ב-7%

ת"א 35 ו-125 נחלשו ב-0.4% כ"א; ההסכם העקרוני על מכירת יורוקום הקפיץ את מניות פירמידת בזק: אינטרנט זהב קפצה ב-6.1% ובזק טיפסה ב-1.7%; שופרסל נחלשה ב-2.4% על רקע מימוש מניות של בעלת השליטה דסק"ש

כתבי שוק ההון 17:3525.12.17
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

השווקים באירופה ובארה"ב שובתים היום מפעילות בשל חג המולד: הבורסות בניו יורק ישובו לפעילות מחר, המסחר באירופה יתחדש ביום רביעי.

 

17:30 - הבורסה סגרה את יום המסחר בירידות שערים במדדים המובילים; ת"א 35 ו-125 נחלשו ב-0.4% כ"א. ההסכם העקרוני על מכירת יורוקום לנתי סיידוף הקפיץ את מניות פירמידת בזק: בי-קום זינקה ב-7%, אינטרנט זהב קפצה ב-6.1% ובזק טיפסה ב-1.7%. שופרסל בלטה לשלילה עם ירידה של 2.4%, על רקע מימוש מניות של בעלת השליטה דסק"ש.

 

יו"ר רשות ני"ע הצהיר היום כי יוציא חברות שעוסקות בביטקוין מהמסחר בתל אביב; פנטזי ואפליי שהודיעו בשבועות האחרונים על כניסתן לתחום הבלוקצ'יין קפצו ב-19.1% ו-17.7% בהתאמה, בלוקצ'יין כריה ואלגומייזר - שהודיעו גם הן על כניסה לתחום - נפלו ב-4.1% ו-6.5% בהתאמה.

 

16:30 - מגמה מעורבת במניות הבלוקצ'יין לאחר הצהרת יו"ר רשות ני"ע כי יוציא חברות שעוסקות בביטקוין מהמסחר בתל אביב: אפליי ופנטזי מזנקות ב-17.7% ו-13.6% בהתאמה, בלוקצ'יין כריה נחלשת ב-1.3%, אלגומייזר נופלת ב-5% ואפולו פאוור רושמת עלייה קלה של 0.1%.

ביטקוין ביטקוין צילום: ALTCOINTODAY

 

 

15:15 - ועד העובדים של בזק ביקש מההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה, בעקבות הידיעות על העברת השליטה בחברה מידי שאול אלוביץ׳. על רקע הבקשה עולה מניית בזק ב-1.1%, בי-קום מוסיפה לערכה 4.1% ואינטרנט זהב קופצת ב-5.8%.

 

איירפורט סיטי מטפסת ב-1.4% בפסגת ת"א 35, דלק קידוחים בתחתית המדד עם ירידה של 2.1%.

 

14:10 - אמיר כהנוביץ, כלכלן ראשי באקסלנס: "מרווחי האג"ח הקונצרני המשיכו לרדת בשבוע החולף, והם סביב רמות השפל שלהם של השנים האחרונות. זאת בשל הוזלת עלויות המימון וההקלה ביכולת למחזר את החוב. בשל הערכתנו להמשך ירידת סביבת התשואות חסרות הסיכון, אנו לא רואים מניעה להמשך סגירת מרווחי האשראי לרמות שפל היסטוריות חדשות, גם נמוכות מאלה של 2007, מה שאומר שיש עוד לא מעט 'בשר' באפיק".

 

בלוקצ'יין כריה (לשעבר משאבי טבע) נופלת ב-5.8% לאחר הצהרת יו"ר רשות ני"ע כי יוציא חברות שעוסקות בביטקוין מהמסחר בתל אביב.

 

יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר צילום: עמית שעל

 

 

13:25 - בית המשפט אישר את בקשת בזק להצטרף כצד לבקשת התאגידים הבנקאיים לפירוק יורוקום, כך על פי דיווח של החברה. מניית בזק עולה ב-2.4%, בי-קום קופצת ב-9.4% ואינטרנט זהב מטפסת ב-8.7%.

 

12:45 - הראל פיננסים: תיק המניות המקומי ממשיך להיות מרכז הכובד של החשיפה המנייתית במבט ל-2018. אנו מקצים לישראל כשני שליש מהחשיפה המנייתית והיתר בחו"ל. במבט קדימה אנו ממשיכים להמליץ לגוון את החשיפה המנייתית גם מחוץ לארה"ב, לשווקים כמו אירופה (בעיקר גרמניה) ומזרח אסיה, שזוכים לתמחור זול יותר מהשוק האמריקאי. לנוכח התשואות הממשלתיות הנמוכות מאוד בטווח הקצר והבינוני וההבנה כי הריבית לא בדרך למעלה לפחות בשנה הקרובה, אנו ממליצים להגדיל חשיפה לאג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים (AA) גם על חשבון חלק מהחשיפה לאג"ח הממשלתי".

 

12:20 - מדד ניקיי שעלה ב-0.2% נסגר בשיא של 26 שנה, 22,939.18 נק'. שנגחאי ירד ב-0.5%. המחזורים היו נמוכים, לנוכח החופשה בהונג קונג, באירופה ובניו יורק, לרגל חג המולד.

 

12:00 - יום שמיני של ירידות באל על, שמאבדת 2% בשעה זו. מרבית הירידות בשבעת הימים האחרונים היו בשיעורים לא מהותיים, ובסך הכול נסוגה החברה בתקופה זו בכ-8.5%.

 צילום: אל על

 

 

11:30 - האוזר שוב מכה במניות הבלוקצ'יין, הפעם עם הודעה על צעד אופרטיבי של הוצאה מהבורסה. יו"ר רשות ני"ע אמר לפני שעה קלה בוועידת התחזית של "כלכליסט": "בשבוע הבא אנחנו הולכים להעלות למליאת הרשות הצעה לפיה כל זמן שאין מסגרת רגולטורית, חברה שהשירותים שלה בעיקרם מטבעות דיגיטליים לא תוכל להיסחר בבורסה. חברה שכבר קיימת ורב פעילותה מופנית לביטקוין נוציא אותה מהבורסה עד אשר נמצא מסגרת רגולטורית מתאימה".

 

וזה מה שעושות כרגע מניות הבלוקצ'יין: חברת בלוקצ'יין כרייה(לשעבר משאבי טבע) יורדת ב-1.6%, אפולו פאואר יורדת ב-0.9%. אפליי עולה ב-10.3%, פנטזי נטוורק מטפסת ב-13%,

 

10:40 - קצוות ת"א 35: מניית בזק עולה עתה ב-2.6% במחזור גבוה בשלב מוקדם זה של המסחר, 19 מיליון שקל (הממוצע היומי במניה עמד בחודש האחרון על 41.5 מיליון שקל), הגבוה בבורסה כמובן. דלק קידוחים סוגרת את המדד עם ירידה של 1.2%, בעלת השליטה קבוצת דלק יורדת ב-1%.

 

שאול אלוביץ' ונתי סיידוף, יורוקום בדרך להחלפת בעלות שאול אלוביץ' ונתי סיידוף, יורוקום בדרך להחלפת בעלות צילום: יובל חן, מתוך אתר IAC

 

 

9:45 - המסחר נפתח: מדדי ת"א 35 ו-125 שומרים על יציבות; בזק ללא תנועה מהותית, פרטנר עולה ב-1.6% בפסגת ת"א 35 בשלב מוקדם זה של היום.

 

9:40 - דסק"ש מכרה מניות שופרסל ב-169.5 מיליון שקל. כך מדווחת הבוקר לבורסה חברת האחזקות שבשליטת אי.די.בי פתוח של אדוארדו אלשטיין. המכירה הורידה את האחזקה של דסק"ש בקמעונאית הגדולה בישראל מ-53.30% ל-50.12%.

 

9:10 - ביטוח ישיר דיווחה אתמול בערב על הסכם עם לאומי פרטנס שירכוש לצד משקיעים נוספים 20% ממניותיה לפי שווי של 1.56 מיליארד שקל לחברה.

 

9:00 - שפיר הנדסה מרחיבה את מעורבותה בתחום חיפושי הנפט: לאחר שרכשה בחודש אוגוסט 10% מגבעות עולם - השותף הכללי בשותפות גבעות עולם חיפושי נפט - רוכשת החברה 13.3% נוספים. התמורה בעסקה תעמוד על 2 מיליון דולר.

 

7:50 - קבוצת בזק תרכז את מרבית תשומת הלב הבוקר, לאחר הסיכום העקרוני על מכירת יורוקום לקבוצת סיידוף. יורוקום שולטת בפירמידת התקשורת בשרשור: החברה הפרטית של אלוביץ' מחזיקה באינטרנט זהב, השולטת בבי-קום - החברה האם של בזק.

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניית בזק איבדה 21% מתחילת השנה על רקע החקירה נגד בעל השליטה ובעלי משרה בקבוצה, אינטרנט זהב ובי-קום ירדו ב-38% וב-30% בהתאמה (אתמול טיפסה בזק ב-2.2%, אינטרנט זהב וביקום קפצו ב-7% וב-6.7% בהתאמה, על רקע הצטרפותה של בזק לבקשה שהגישו הבנקים לבית המשפט למינוי מנהל לנכסי יורוקום - העסקה עם סיידוף צפויה לייתר את התהליך).

 

עדכון נוסף מאתמול, בעניינה של קבוצה אחרת: מוטי בן-משה זכה במכרז לרכישת אפריקה ישראל. בן משה, בעל השליטה באלון רבוע כחול, זכה ביותר מ-50% מכל אחת משלוש סדרות האג"ח, וירכוש את אפריקה ישראל תמורת כ-2.37 מיליארד שקל, חלקם במזומן וחלקם באגרות חוב.

 

7:40 - בורסת ת"א תיכנס הבוקר ליום מסחר חדש, הפעם מבלי לקבל קריאת כיוון מהשווקים הבינלאומיים השובתים מפעילות בשל חג המולד: הבורסות בניו יורק, באירופה ובהונג קונג בחופשה. הבורסה בטוקיו ובסין פעילות - ניקיי עולה ב-0.2%, שנגחאי יורד ב-0.4%. אתמול ננעלה הבורסה המקומית בעליות חזקות: מדד ת"א 35 עלה ב-1.9% ות"א 125 עלה ב-1.5%. טבע רשמה עלייה חדה של 6.8% במחזור הגבוה בבורסה.

 

ברכת חג שמח ושנה טובה לכל החוגגים...  

 

  צילום: נועה גוטמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x