שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שיכון ובינוי מכניסה שותף לבניין בוורשה: תרשום רווח של 55 מיליון שקל

RED, פעילות ייזום הנדל"ן באירופה של שיכון ובינוי, מכרה 50% מאחזקותיה בבניין משרדים לצד שלישי; בשלוש השנים האחרונות RED השקיעה 150 מיליון יורו ברכישת קרקעות לפיתוח פרויקטים

אורן פרוינד 11:4910.12.17

שיכון ובינוי הודיעה היום (א') כי RED, פעילות ייזום הנדל"ן באירופה של שיכון ובינוי, מכרה 50% מאחזקותיה בבניין משרדים בעיר ורשה שבפולין (KBP) לצד שלישי. בעקבות העסקה תרשום הקבוצה רווח לפני מס של 55 מיליון שקל. במסגרת העסקה סוכם שגם לאחר המכירה תמשיך RED לנהל את בניין המשרדים.

עסקה זו היא חלק מתהליך צמיחה מואץ של פעילות RED במרכז אירופה בשנים האחרונות. היקפי מכירת הדירות של RED של הגיעו לכ-1,000 יחידות דיור במונחים שנתיים (מ-241 יחידות שנמכרו ב 2014, ל-570 יחידות ב- 2015, 743 יחידות שנמכרו ב- 2016 ו-767 בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2017). פעילות החברה מתרכזת בערים ורשה - שם עיקר פעילותה, בוקרשט, פראג ובלגרד.

 

גיא דבורין מנכ"ל RED גיא דבורין מנכ"ל RED צילום: יח"צ
 

בשלוש השנים האחרונות ביצעה RED השקעות של כ-150 מיליון יורו ברכישת קרקעות לפיתוח פרויקטים, וכיום היא מנהלת 10 פרויקטים בשלבי בנייה שונים. הפעילות של RED נהנית מהצמיחה המואצת של שווקים אלה.

 

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי הסביר כי "הכנסת השותף ב-KBP הינה המחשה נוספת לתפיסה האסטרטגית בשיכון ובינוי בנושא ה-project cycle – ייזום, הקמה, הפעלה והשבחה של נכסים, ולאחר מכן מימוש חלקי, בתזמון נכון, תוך שחרור הון ושמירה על פעילות ההפעלה".

 

גיא דבורין, מנכ"ל RED אמר "אנו חיים ונושמים את המדינות בהן אנו פועלים, והמגע המתמיד עם השטח והפרויקטים מוביל אותנו להזדמנויות צמיחה נוספות במדינות שבהן אנו כבר נמצאים ובמדינות חדשות. כך נמשיך לעשות גם בהמשך הדרך".

 

עורכי הדין אורן הרפז וניר אסידו ממשרד מדנטון ייצגו את הרוכשת. עורכי הדין גל אורן ודניאל לורבר ממשרד ברנע ושות' ייצגו את שיכון ובינוי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x