$
בורסת ת"א

דיווח: טבע שוקלת לפטר 10,000 עובדים; מנייתה עלתה ב-7%

על פי בלומברג, המנכ"ל החדש קאר שולץ שוקל להגדיל את מספר המפוטרים ולקצץ לפחות 15% מכוח האדם בחברה. המטרה: לחסוך הוצאות בהיקף של עד 2 מיליארד דולר בשנתיים הקרובות. לאחרונה חשף כלכליסט את כוונת טבע לפטר 1,700 עובדים בישראל

שירות כלכליסט 21:5708.12.17

טבעשוקלת לפטר 10,000 עובדים, זאת על רקע ניסיונו של המנכ"ל החדש קאר שולץ לחתוך בהוצאות חברת התרופות הישראלית - כך מדווחת כעת סוכנות בלומברג, המצטטת גורמים המקורבים לנושא.

 

מניית טבע עלתה היום בניו יורק ב-7%. עם זאת, יש לציין כי כלל מניות הפארמה התחזקו היום בוול סטריט: מיילן עלתה ב-3.5% ופריגו הוסיפה לערכה 3.3%.

 

על פי הדיווח, טבע מעוניינת לקצץ בשנתיים הקרובות בהוצאות בהיקף של 2-1.5 מיליארד דולר, כאשר כמחצית מהסכום יקוצץ מהוצאות החברה על מחקר ופיתוח, טענו אותם גורמים.

 

 

מפעל טבע ברמת חובב מפעל טבע ברמת חובב צילום: חיים הורנשטיין

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בחברה הישראלית אין עדיין הכרעה סופית ביחס למספר המפוטרים הסופי, כאשר המספר עשוי לנוע בין 5,000 מפוטרים ל-10,000, על פי הדיווח בבלומברג. מדובר ביותר מ-15% מכלל העובדים של החברה. 

 

דובר מטעם טבע סירב להגיב לדיווח בבלומברג.

 

לפני כשבועיים חשף כלכליסט את כוונת טבע לפטר 1,700 עובדים בישראל - כ-25% מבין 6,860 עובדי החברה בארץ. באותו דיווח צוין כי במסגרת מהלך ההתייעלות הדרמטי צפויה טבע להכריז על פיטורי עשרות אחוזים מהעובדים גם בארה"ב, כאשר ככל הנראה הפיטורים באירופה יהיו במתכונת מצומצמת יותר. במקביל לדיווחים אלה הזדרז שולץ להודיע על שינוי ארגוני ענק בטבע ועל שורת מינויים בכירים בהנהלת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x