שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דרור מלונות לביהמ"ש: להורות לאפריקה ישראל לאפשר לנו לרכוש את לה פלאיה ו-be city

לטענתה, יש לה זכות סירוב בכל עסקה מול צד שלישי בנוגע למלונות אלו - זכות אליה מתכחשת לדבריה מלונות אפריקה ישראל בטענות שווא ובחוסר תום לב עקב עסקת המכירה למשפחת דיין

גולן חזני 15:4228.11.17

דרור מלונות מבקשת מבית המשפט המחוזי בת"א להורות למלונות אפריקה ישראל להוציא את מלונות לה פלאיה ו-be city מעסקת המכירה למשפחת דיין ולאפשר לה לרכוש את המלונות הללו לאור זכות הסירוב שקיימת לה בכל עסקה מול צד שלישי בנוגע למלונות אלו - זכות אליה מתכחשת מלונות אפריקה ישראל בטענות שווא ובחוסר תום לב, לטענת דרור ניהול מלונות.

 

אפריקה ישראל, שנמצאת בימים אלו תחת הסדר חוב והליך מימוש נכסים, ניהלה בינואר האחרון מו"מ מול משפחת דיין למכירת השליטה בחלק מהמלונות שבבעלותה. תחילה דובר בין הצדדים על מכירת מלוא האחזקות של שתי החברות במלונות קראון פלאזה בתל אביב, באילת ובירושלים בסכום של כ-714 מיליון שקל. אולם לאחר מכן הודיעה אפריקה ישראלכי היא מוסיפה לעסקת המכירה את שני המלונות באילת (לה פלאיה ו-be city) תמורת 70 מיליון שקל נוספים.

 

עו"ד עופר צור עו"ד עופר צור צילום: קובי מהגר

 

 

זאת, למרות שחברת דרור ניהול מלונות הציעה לדבריה לרכוש את שני המלונות בכ-74 מיליון שקל (מה שיותיר לבעלי האג"ח כ-4 מיליון שקל מעבר להצעתה של משפחת דיין על שני המלונות הללו) ועל אף העובדה שדרור ניהול מלונות זכאית לדבריה לזכות סירוב בכל עסקה של אפריקה ישראל עם צד ג' בקשר עם מלונות לה פלאיה ו-be city.

 

בעקבות ההודעה, פנתה חברת דרור ניהול מלונות, לאפריקה ישראל והודיעה כי היא עומדת על זכות הסירוב שעומדת לה בקשר עם שני המלונות. אולם, לדבריה, אפריקה ישראל התחמקה מזכות הסירוב ודחתה את טענות דרור ניהול בתואנות שווא.

 

בעקבות כך כאמור, פנתה חברת דרור ניהול מלונות, באמצעות עוה"ד עופר צור, יצחק לזר ואלכס פלדשר ממשרד גורניצקי ושות', בתביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה שבית המשפט יורה לאפריקה ישראל לקיים את זכות הסירוב ולאפשר לדרור ניהול לרכוש את שני המלונות המדוברים בעצמה.

 

 

"מן המתואר לעיל עולה בבירור, כי הנתבעות פעלו שלא כדין ובחוסר תום לב, בניסיון להתנער מזכות הסירוב של חברת דרור ניהול ומההסכמות בין הצדדים" טענה דרור ניהול מלונות, והוסיפה  כי קיוותה שניתן יהיה לנסות להסדיר את המחלוקות מחוץ לכותלי בית המשפט, "אך גם פנייתה זו נתקלה בסירוב גורף ומזלזל".

 

עוד טוענת החברה כי מלונות לה פלאיה ו-be city, ואיציק דיין (משפחת דיין) עושים הכל על מנת לעכב את ההליכים ולמנוע בכל דרך את האפשרות לקיים דיון בקדם המשפט אשר קבוע לחודש ינואר הקרוב. לדברי דרור ניהול מלונות, כתבי ההגנה מטעמם הוגשו ארבעה חודשים לאחר הגשת כתב התביעה ולאחר מספר רב של אורכות שביקשו. רק לאחר מכן, בחלוף 130 ימים נזכרו הנתבעים להגיש בקשות סרק שונות לסילוק על הסף. גם המלצת בית המשפט לשקול פניה להליך גישור נדחתה על ידי משפחת דיין שאפילו לא טרחו להגיש הודעה בעניין אלא התעלמו באופן בוטה מהחלטת בית המשפט.

 

עורכי הדין של דרור טוענים עוד: "כעת שוב גוררים הנתבעים רגליים, ובחלוף כמעט ארבעה חודשים מהמועד שבו הופנו אליהם דרישות המסמכים והשאלונים מטעם התובעת, טרם התקבל מענה ענייני כלשהו מטעמם, וכל שנמסר על ידם הינו "תצהיר" בן עמוד שלא אומר דבר וחצי דבר".

 

דרור ניהול מלונות מבקשת מבית המשפט לקבוע לוחות זמנים מיידים לביצוע הצווים ולהטיל על אפריקה ומשפחת דיין סנקציות מתאימות בהתאם לפקודת ביזיון בית משפט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x