$
בורסת ת"א

נעמן נפרדת ממעמד החברה הציבורית עם עלייה של 14% בהכנסות

הקבוצה שהפכה לפרטית מפרסמת את הדוח האחרון שלה: ההכנסות הסתכמו ב-90.8 מיליון שקל - מכירות החנויות הזהות בנעמן ירדו ב-1%, בורדינון נרשמה ירידה של 1.5% בחנויות הזהות

אורנה יפת 14:4013.11.17

לאחר שהפכה לחברה פרטית, מפרסמת היום (ב') נעמן גרופ שבשליטת רבוע כחול את הדו"ח האחרון שלה, המסכם את תוצאות הרבעון השלישי. הקבוצה הפועלת בתחום כלי הבית והטקסטיל רשמה בתקופת הדוח עלייה של 14.3% בהכנסות ל-90.8 מיליון שקל, בזכות עיתוי חגי תשרי - שחל השנה ברבעון השלישי, לעומת רבעון רביעי בשנה שעברה.  

העלייה בהכנסות מיוחסת לצמיחה של 32.3% במכירות חטיבת הטקסטיל ורדינון, אשר קוזזה חלקית בירידה של 0.7% במכירות חטיבת כלי הבית נעמן. הקיטון במכירות נעמן נרשם בעיקר בערוץ המכירות הסיטונאיות, לצד ירידה של 1% במכירות למ"ר בחנויות הזהות. המכירות למ"ר בחנויות הזהות בורדינון ירדו ב-1.5%.

 

 

 

לצד התרומה של עיתוי החג למכירות כאמור, הוא גרר עלייה של 7.6% בהוצאות המכירה והשיווק של הקבוצה ל-39 מיליון שקל (תקופת החגים מאופיינת בגידול בפעילות בתחום הירידים הזמניים והגדלת שטחי מסחר). לעלייה בהוצאות זה תרמו גם העלייה בשכר המינימום של העובדים והגידול בהוצאות האחסנה והלוגיסטיקה.

 

הרווח התפעולי של הקבוצה עלה ברבעון השלישי ב-28.6% ל-4.3 מיליון שקל, שיעור של 4.8% מהמכירות. הגידול נבע בעיקר מעיתוי החג ומעסקת ועדים גדולה שביצעה חטיבת ורדינון. בשורה תחתונה סיימה הקבוצה את הרבעון עם עלייה של 91% ברווח הנקי, שהסתכם ב-2.8 מיליון שקל.

 

במהלך תקופת הדו"ח מינה דירקטוריון החברה את דודי כהן, מנהל חטיבת נעמן בחברה, למנכ"ל הקבוצה. כמו כן מנהלת חטיבת ורדינון, אסנת רוזנברג הודיעה על פרישתה. בשנתיים האחרונות ניהל את החברה רז שורץ סמנכ"ל הכספים ששימש במקביל כממלא מקום מנכ"ל.

 

 

נעמן נעמן צילום: שירה רז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x