$
בורסת ת"א

סולאראדג': רווח של 28 מיליון דולר ברבעון השלישי, מעל תחזית האנליסטים

ההכנסות עמדו על 166.6 מיליון דולר, שוב מעל תחזית האנליסטים שעמדה על 158.4 מיליון דולר. האנליסט עמית ביליה: "לסולאראד'ג יש טכנולוגיה מובילה בשוק שצומח מהר, בשלב זה היא בשוק ללא מתחרים משמעותים"

דרור רייך 12:0509.11.17

סולאראדג' הישראלית דיווחה הלילה בוול סטריט על רווח של 28 מיליון דולר ברבעון השלישי, עם רווח למניה של 61 סנט, גבוה מתחזית האנליסטים לרווח של 55 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 166.6 מיליון דולר, שוב מעל תחזית האנליסטים שעמדה על 158.4 מיליון דולר.

 

מניית סולאראדג' יותר מהכפילה את שוויה מתחילת השנה ונסחרת היום לפי שווי שוק של 1.36 מיליארד דולר.

 

גיא סלע, מנכ"ל ויו"ר סולאראדג' גיא סלע, מנכ"ל ויו"ר סולאראדג' צילום: עמית שעל

 

סולאראדג' היא המוח שמאחורי המערכות הסולאריות. היא הספקית הגדולה ביותר בעולם של יחידות מיצוי הספק (PowerOptimizer) שמגדילות את תפוקת החשמל של הפאנלים הסולאריים - ממירים (Solar Inverters) שהופכים את האנרגיה המופקת מהפאנלים הסולאריים לזרם חשמל לשימוש ביתי ומערכות שליטה (PVMonitoring).

 

עמית ביליה, אנליסט ומנהל השקעות בבית השקעות יצירה: "הדו"חות של סולאראדג' לרבעון השלישי מרשימים, החברה דיווחה על הכנסות שיא של 166.6 מיליון דולר, גידול של 22% מהרבעון הקודם כמו כן הציגה החברה רווח של 66 סנט למניה מול 55 סנט ברבעון הקודם ועליה בשיעור הרווח הגולמי מי 34.6% ל34.9% וכמו כן החברה צופה שגם הרבעון הבא יהיה חזק עם הכנסות צפויות של 175 ל185 מיליון דולר".

 

לדבריו, "החברה ממשיכה להציג גידול מרשים רבעון אחר רבעון, לסולאראד'ג יש טכנולוגיה מובילה בשוק שצומח מהר, בשלב זה היא בשוק ללא מתחרים משמעותים. כאשר המתחרה וואווי Huawei צפויה להוציא לשוק Power Optimizer(יחידת מיצוי הספק) לקראת סוף 2018.

 

"בנוסף החברה ממשיכה בהשקעה המסיבית במחקר ופיתוח בכדי לשמר את היתרון הטכנולוגי וכמו כן הכריזה השנה על מספר פיתוחים חדשים בהן ה-S-Series Power Optimizer, Three Phase Inverters שמיועד לתחום המסחרי, מטען לרכב החשמלי שמשולב במערכת הביתית עם יכולת טעינה של פי 6 בדור הקודם, וה- HD-Wave inverter - ממיר שמגיעה ל99% יעילות וקטן משמעותית מהממירים הקודמים הודות לטכנולוגיה המשתמשת בפחות מגנטים ומרכיבי קירור.

 

"בהינתן קצב הגדילה הגבוה גם של החברה וגם של שוק הסולאר העולמי והגדלת תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי של השנה, סולאראדג' צפויה להמשיך במומנטום החיובי גם ברבעונים הבאים ומהווה הזדמנות קנייה", סיכם ביליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x