• תפריט
שוקי חו"ל

דיווח שוטף

וול סטריט: המדדים ירדו עד 0.6%, GE איבדה 6%

ג'נרל אלקטריק ירדה לשפל של ארבע וחצי שנים עקב הורדת המלצה; הכלכלן הראשי של IBI על המרוץ לראשות הפד: "השווקים יקבלו בחיוב את פאוול וילן ופחות יתלהבו מטיילור"

כתבי שוק ההון 23:0223.10.17
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וארה"ב: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל במגמה שלילית: דאו ג'ונס איבד 0.2%, נאסד"ק נסוג ב-0.6% ו-S&P 500 איבד 0.4% ובכך חתך רצף של שישה ימי עליות. בחלקים גדולים של יום המסחר נרשמו עליות והמדדים אף נגעו בשיאים חדשים, אך המגמה דעכה לקראת סיומו. ג'נרל אלקטריק איבדה 6.4% מערכה. מניית יצרנית הצעצועים הסברו איבדה 8.5% לאחר שהזהירה מפני מכירות חלשות בתקופת החגים עקב פשיטת הרגל של הלקוחה העיקרית שלה, טויס אר אס. 

 

22:00 - המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות של עד 0.3%. דאו ג'ונס נגע בשיא אך נחלש עתה בכ-0.1%. מניית ג'נרל אלקטריק בולטת בירידות של 7%. זאת לאחר ש-UBS חתך את מחיר היעד למניה מ-31 דולר ל-24 דולר והוריד את המלצתו מ"קנייה" ל"נייטרלי". 

 

 

מה דעתך על מניית GENERAL ELEC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בתוך כך הנפט (WTI) עלה ב-0.1% וננעל ברמה של 51.9 דולר לחבית על קרע חששות לאספקת הנפט בעיראק. הברנט נחלש ב-0.7% וננעל ברמה של 57.4 דולר לחבית. הזהב רשם עלייה קלה וננעל ברמה של 1,280.9 דולר לאונקיה, זאת בעקבות הירידות במסחר בוול סטריט.

 

20:45 - דיווח: משקפי סנאפ התגלו כפלופ, החברה מצמצמת פיתוחי חומרה. מנכ"ל סנאפ אמנם טען שהמשקפיים המצלמים היו הצלחה, אך גורמים המקורבים לנושא מספרים שמאות אלפי יחידות נותרו במחסנים, בשל שילוב בין תכנון לקוי וחוסר עניין מצד הציבור. בינתיים, הומלץ לעובדי חטיבת החומרה לחפש עבודה אחרת. מניית החברה מגיבה בירידה של 3.7% בבורסה ניו יורק.

 

19:45 - אופנהיימר בסקירה נרחבת על פריון הישראלית הנסחרת בנאסד"ק: "פריון נמצאת בעיצומו של שינוי אסטרטגיה ומודל עסקי, המלווה בשינויי אנשי מפתח בהנהלה. תהליך זה אינו ליניארי ועשוי להוביל להמשך בתנודתיות במניה, אך בסופו של דבר מהווה פוטנציאל להצפת ערך מרמת השפל הנוכחית. חברת פריון נסחרת בשווי שוק של פחות מ-100 מיליון דולר ובשווי עסקי (Enterprise Value) של כ-140 מיליון דולר, שווי המשקף מכפיל מכירות של פחות מ-0.5, ומכפילי רווח ו-EBITDA חד-ספרתיים נמוכים. תמחור נמוך זה עשוי לספק כרית ביטחון גם בתרחיש שלילי של המשך דעיכה בפעילות החיפוש, ובכך מהווה הזדמנות השקעה ספקולטיבית עבור המשקיעים בעלי רגישות בסיכון".

 

דורון גרסטל מנכ"ל פריון דורון גרסטל מנכ"ל פריון

 

18:40 - הבורסות באירופה חתמו את יום המסחר בעליות שערים מותנות: פרנקפורט עלתה ב-0.1%, פריז התחזקה ב-0.4% ולונדון שמרה על יציבות. במקביל, המדדים בוול סטריט עוברים למגמה מעורבת כאשר בצד השלילי נמצאים נאסד"ק שיורד ב-0.3% ו-S&P 500 שנחלש ב-0.1%, ובצד החיובי נמצא מדד דאו ג'ונס שעולה ב-0.1%.

 

16:40 - רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של IBI מתייחס בסקירתו למרוץ לראשות הפדרל ריזרב: "אם ניתן לדרג כיום את תגובת השווקים לבחירתו של יו"ר הפד הבא מרשימה זו ניראה כי השווקים יקבלו בברכה את פאוול, לאחר מכן את ילן ובתחתית הרשימה נמצא טיילור. הסיבה לכך נעוצה בכך שפונקציית ההתנהגות של בנקים מרכזיים הקרויה על שמו (Taylor rule) גוזרת מדיניות מוניטרית מרסנת באופן ניכר מזו שננקטת כיום. בבסיס כלל זה נמצאת מידת הסטייה של שיעור האינפלציה מהיעד ושל האבטלה מתעסוקה מלאה. לכך נוספת הנחה לגבי הריבית הריאלית של שיווי משקל. קל להבחין כי הכלל מכיל לא מעט הנחות, בפרט לגבי הריבית הריאלית של שיווי משקל (וגם לגבי שיעור האבטלה המהווה תעסוקה מלאה וליתר דיוק, שיעור האבטלה שאינו מוביל להאצה באינפלציה), ומשכך הוא נתון לפרשנות רחבה".

 

הפדרל ריזרב הפדרל ריזרב

 

16:30 - פתיחה ירוקה בוול סטריט כאשר כל המדדים המובילים נסחרים בשיא: דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים ב-0.1%, נאסד"ק מתחזק ב-0.2%. קימברלי קלארק עולה ב-1% לאחר הדוחות (ראו הרחבה מטה).

 

16:15 - הלמן אלדובי: "המשקיעים בעולם מתמקדים בתקופה זו במספר גורמים שעשויים להשפיע על כיוון השווקים: מדיניות הכלכלית של הנשיא טראמפ (רפורמת המיסוי המתוכננת) והאם הוא יצליח ליישם אותה, המשבר עם צפון קוריאה, סאגת קטלוניה - ספרד, בחירות באיטליה, והמדיניות המוניטארית בגוש היורו וארה"ב".

 

14:40 - קימברלי קלארק (Kimberly-Clark) יורדת קלות במסחר המוקדם לאחר שפספה את תחזית ההכנסות לרבעון השלישי של 2017. ענקית מוצרי הצריכה האמריקאית דיווחה כי ההכנסות במהלך הרבעון הסתכמו ב-4.64 מיליון דולר - נמוך מתחזיות האנליסטים שציפו להכנסות של 4.66 מיליארד דולר. הרווח הסתכם ב567 מיליון דולר (1.6 דולר למניה) - גבוה ב-2 סנט מעל תחזיות האנליסטים.  

 

13:00 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים נסחרים בעליות שערים של עד 0.3%. רגע לפני שהבורסות בוול סטריט פותחות שבוע מסחר חדש, בהראל פיננסים מתייחסים לשבוע המסחר שחלף: "העליות בשוק האמריקאי בשבוע האחרון באו על רקע דו"חות כספיים חיוביים ואישור התקציב בסנאט. הסקטורים שבלטו השבוע היו הפיננסים עם עלייה של כ-1%, הטכנולוגיה והתעשייה. העליות האלה ממשיכות את המגמה שאנו רואים מתחילת החודש, כאשר כל אחד מהסקטורים האלה השלים עלייה של מעל 3% מתחילת אוקטובר. גם באירופה אלו הסקטורים שבלטו בעליות בשבוע החולף. במסגרת עונת הדו"חות בוול סטריט, עד כה דיווחו 88 מתוך חברות ה-S&P500, ונראה כי ההפתעות החיוביות נמשכות. ההכנסות המצרפיות עלו ב-6.7% והרווחים ב-8.5%. הסקטורים שבולטים ביותר בצמיחה הם הטכנולוגיה, התעשייה וחומרי הגלם הבסיסיים".

 

עוד על הפרק - המשקיעים ממתינים להודעת הנשיא טראמפ על שמו של יו"ר הפד הבא, בהנחה הסבירה שכהונתה של ילן לא תוארך. המועמדים העיקריים על פי הדיווחים הם ג'רום פאוול, ג'ון טיילור וקווין וורש. ההערכה היא שבשבועיים-שלושה הקרובים יפרסם טראמפ את החלטתו בעניין, אך בהינתן שזהו הנשיא טראמפ, הוא בהחלט יכול לצאת בהודעה מוקדם מהצפוי.

 

 צילום: רויטרס

 

12:15 - ירידות במרבית הבנקים המובילים באירופה, בהובלת דויטשה בנק שיורד ב-0.9% בפרנקפורט וברקליס שמאבד גם הוא 0.9% בלונדון.  

 

 

11:30 - עדכון סחורות: הנפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-57.8 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.6% ל-52.1 דולר לחבית; הזהב יורד ב-0.3% ל-1,276.60 דולר לאונקיה.

 

10:45 - מניית חברת התעופה אייר פראנס KLM עולה ב-1% בפריז לאחר שהגיע להסכם על תנאי הפנסיה עם איגוד הטייסים שלה.

 

 

10:30 - פתיחת שבוע מסחר באירופה: דאקס ופוטסי יורדים ב-0.1%, קאק יציב, מדריד יורדת ב-0.6%. היורו יורד עתה ב-0.3% ל-1.175 דולר. דאקס ופוטסי יורדים ב-0.1%, קאק יציב, מדריד יורדת ב-0.6%.

 

בנעילה באסיה: מדד ניקיי עלה ב-1.1% לרמה של 21,696.65, שיא של 21 שנה וסגירה חיובית 15 ברציפות (ראו הרחבה בעדכון מוקדם), שנגחאי עלה ב-0.1%, האנג סאנג ירד ב-0.6%; הדולר עולה מול הין ב-0.3% ל-113.81 ין. 

 

10:25 - היצוא מסין לצפון קוריאה זינק ב-20.9% בשלושת הרבעונים הראשונים של 2017, לנכסים בשווי של כ-2.55 מיליארד דולר. כך על פי נתוני המכס בסין, שעליהן מדווח היום ברויטרס. היבוא מדרום קוריאה בתשעת החודשים האמורים ירד ב-16.7%.

 

9:40 - דיווחי פארמה:

 

נוברטיס (Novartis): ה-FDA הכיר בתוצאות ניסוי שלב 3 לטיפול משולב בשתי תרופות של החברה השוויצרית לחולים בסרטן העור (מלנומה בשלב 3). על פי תוצאות הניסוי, שיעור ההישרדות של חולים שקיבלו את הטיפול המשולב עמד על 58%, לעומת 39% מהחולים שקיבלו את תרופת הדמה (פלצבו). 

 

אסטרהזנקה (AstraZeneca): החברה הבריטית עדכנה שה-FDA אישר לשיווק את הגרסה החדשה שפיתחה לתרופה שלה לסכרת מסוג 2.

  

 צילום: בלומברג

 

9:20 - חברת פיליפס ההולנדית (Koninklijke Philips) סיימה את הרבעון השלישי עם ירידה של 15% ברווח הנקי ל-315 מיליון יורו, לעומת 370 מיליון יורו ברבעון המקביל. הכנסות החברה המתמחה בפתרונות טכנולוגיים לחברות רפואיות הסתכמו ב-4.15 מיליארד דולר, בהשוואה ל-4.16 מיליארד דולר ברבעון המקביל. החברה הותירה ללא שינוי את תחזית הרווח וההכנסות שלה לשנה כולה.  

 

8:45 - מדד ניקיי מטפס עתה ב-1.2% ונסחר ב-21,710 נק', ובכך ושובר פעם נוספת רמת שיא של 21 שנה (השיא נשבר גם בשבוע שעבר ובזה שלפניו), כאשר בנובמבר 1996 נסחר המדד במעט מעל 22,700 נק'.

 

המדד עדיין רחוק מאד מרמת השיא ההיסטורי שלו - בשנת 1989 התקרב מדד ניקיי ל-39,140 נק', על רקע הריביות הנמוכות ובועת הנדל"ן שדחפה את שוק המניות היפני לגבהים. להתפוצצות הבועה היתה השפעה הרסנית על יפן, שנכנסה לתקופה ממושכת של למעלה משני עשורים של קיפאון כלכלי.

 

 

הבורסה בטוקיו הבורסה בטוקיו צילום: בלומברג

 

8:00 - סחורות בפתיחת השבוע: הנפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-57.9 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.5% ל-52.1 דולר לחבית; הזהב יורד ב-0.2% ל-1,277.60 דולר לאונקיה.

 

7:15 - סיסקו (Cisco Systems) קרובה לסיכום עסקה לרכישת חברת תוכנות התקשורת ברודסופט (Broadsoft). כך על פי דיווח בבלומברג (שלא זכה לאישור רשמית), שלא ציין את מחיר העסקה. ברודסופט נסחרת בנאסד"ק, נכון לנעילה בשישי בשווי שוק של 1.67 מיליארד דולר.

 

7:10 - חברת האנרגיה נובל גרופ (Noble Group) הרשומה למסחר בסינגפור יורדת ב-5.3% לאחר שהודיעה על מכירת עסקי הגז הנוזלי עבור 582 מיליון דולר. הצעד מיועד להפחית את רמות החוב של החברה. נובל גרופ פרסמה במקביל אזהרת רווח לרבעון השלישי, הצפוי להסתיים בהפסד של 1.25-1.1 מיליארד דולר.

 

7:00 - בורסת טוקיו מטפסת בפתיחת שבוע המסחר, על רקע הירידה בין והניצחון שרשמה מפלגתו של ראש ממשלת יפן שינזו אבה בבחירות הבזק לפרלמנט. המפלגה זכתה ברוב מוחלט, עם 312 מושבים מתוך 465, מה שיאפשר לאבה להאיץ את המדיניות הכלכלית המרחיבה שלו ואף לדחוף לרפורמות נוספות.

 

מדד ניקיי עולה ב-1%, מול ירידה של 0.7% בהאנג סנג ויציבות בשנגחאי. הדולר עולה מול הין ב-0.2% והצמד נסחר ב-113.78 ין לדולר.

 

ההערכה ביפן היא שנצחון מפלגתו של אבה יאפשר לבנק המרכזי של יפן להמשיך במדיניות ההרחבה שלו, גם בתקופה שבה הפד מוביל מהלך של העלאת הריבית. "הניצחון צפוי להאריך את התקופה של 'אבנומיקס' (התוכנית הכלכלית של אבה. כ"ש), כולל תוכנית ההרחבה העמוקה של הבנק" נכתב היום בסקירה של Blackrock Investment Institute. להתחזקות הדולר תורמת גם התקדמות שנרשמה בארה"ב בסוף השבוע, לקראת אישור רפורמת המסים של הנשיא דונלד טראמפ. במקביל, ההערכה

 

 

ראש ממשלת יפן שינזו אבה ראש ממשלת יפן שינזו אבה צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x