• תפריט
שוק ההון

חברת התוכנה ספייאנס גייסה 235 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

הגיוס של חברת התוכנה נועד למיחזור חוב שנטלה לפני כחצי שנה - כדי לממן את רכישתה של סטון ריבר האמריקנית, הרכישה המשמעותית בתולדותיה

גולן חזני 18:5913.09.17

חברת התוכנה לחברות הביטוח והפיננסים, ספייאנס, סיימה הערב (ד') גיוס של 235 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ציבורי. לאחר שבמכרז המוסדי הגיעו ביקושים של מיליארד שקל, והחברה ניצלה מתוכם 230 מיליון שקל, במכרז הציבורי הגיעו ביקושים של 5 מיליון שקל. ספייאנס, שביקשה לגייס 280 מיליון שקל, עשויה לצאת בקרוב לגיוס נוסף כדי להשלים את היקף המבוקש.

 

 

הגיוס נועד למיחזור חוב שנטלה החברה מבנק HSBC לפני כחצי שנה כדי לממן את רכישתה של סטון ריבר האמריקנית תמורת 102 מיליון דולר, הרכישה המשמעותית בתולדותיה. האג"ח יפרעו ב-8 תשלומים שווים בין השנים 2019-2026, ויישאו ריבית דולרית שנתית של 3.37% למח"מ של 4.4 שנים, כאשר אגרות החוב קיבלו דירוג A+ עם אופק יציב. את ההנפקה הוביל ואליו בייס חיתום בניהולו של פלג פאר. 
 

גופי ההשקעה הבולטים בהנפקה היו ילין לפידות, מנורה מבטחים, הכשרה ביטוח, מיטב דש, הלמן אלדובי והראל פיא. בחודשים האחרונים הפכו מגדל ביטוח וילין לפידות לבעלי עניין בחברה לאחר שרכשו מניות במסגרת המסחר בבורסה.

 

 צילום: shutterstock

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x