$
שווקי חו"ל

קווין דוראנט זילזל באנדר ארמור – מניית החברה ירדה ב-3%

כוכב ה-NBA אמר אתמול בראיון כי נעלי אנדר ארמור - המותג שמוביל חברו לקבוצה סטפן קארי – אינן אהודות על שחקני הכדורסל בארה"ב. "כולם יודעים את זה אבל הם לא רוצים לדבר על העניין"

שירות כלכליסט 08:3530.08.17

קווין דוראנט הפיל אתמול (ג') את מניית אנדר ארמור (Under Armour), חברת הנעליים שמייצג עמיתו לקבוצה, סטפן קארי. בפודקאסט הפופולארי של ביל סימונס התייחס דוראנט לחוסר הפופולאריות של אנדר ארמור בקרב שחקני הכדורסל, התבטאות שהובילה מיידית לירידה במניית אנדר ארמור, שננעלה בנסיגה של 3%.  

באופן לא מפתיע, דוראנט חתום על עסקת חסות ענקית עם המתחרה נייקי, בעוד שסטפן קארי חתום על חוזה חסות לא פחות גדול עם אנדר ארמור. השניים הם הכוכבים הגדולים של אלופת ה-NBA גולדן סטייט ווריוורס, שמפרגנים זה לזה, על המגרש ומחוצה לו. לפחות עד עתה.

 

העניין החל כאשר סימונס שאל את דוראנט מדוע אוניברסיטת מרילנד, בעבר אחת הקבוצות החזקות בכדורסל הקולג'ים, לא מצליח לגייס לשורותיה את השחקנים הטובים ביותר שיוצאים מהתיכונים (המאבק על הגיוס בקולג'ים האמריקאים זוכה למעקב צמוד בארה"ב, עם כותרות ראשיות באתרי הספורט על כל גיוס חשוב). דוראנט ענה שהסכם החסות שיש למרילנד עם אנדר ארמור הוא אחד הגורמים – וששחקנים לא רוצים לשחק בנעליים של החברה.

 

"בכנות, אני חושב שהרבה ילדים לא בוחרים במרילנד, אם הם לא חלק מתוכנית כדורסל של אנדר ארמור. ליצרניות הנעליים יש באמת השפעה גדולה מאד על להיכן הילדים בוחרים ללכת", אמר דוראנט. כאשר שאל אותו סימונס האם דיבר עם סטפן קארי על כך שהנעליים שהוא מייצג אינן פופולאריות בקרב שחקני NBA ענה דוראנט: "לא, אבל בחייך, כולם יודעים את זה. הם רק לא רוצים לדבר על העניין".

 

 

מניית אנדר ארמור איבדה מתחילת השנה 43%, נייקי רשמה בתקופה זו עלייה קלה מאד של 3.7%, שתיהן בבורסה של ניו יורק, ומול עלייה של 9.3% במדד S&P 500 מתחילת 2017. המתחרה אדידס זינקה בפרנקפורט ב-22% מתחילת השנה.

 

 

סטפן קארי וקווין דוראנט סטפן קארי וקווין דוראנט צילום: רויטרס

 

אנדר ארמור הודיעה בתחילת החודש על יציאה למהלך התייעלות שיכלול פיטורי 280 עובדים, 2% מכוח האדם העולמי של החברה. החלק המהותי בקיצוץ המשרות, סביב 50% מהעובדים, יתבצע במטה החברה בבולטימור. מהלך הפיטורים נעשה במסגרת תוכנית התייעלות כוללת שעליה הודיעה היום אנדר ארמור, שצפויה לגרור הוצאה של בין 130 ל-110 מיליון דולר.

 

במקביל להודעה על תוכנית ההתייעלות הורידה בחודש שעבר אנדר ארמור את תחזית ההכנסות והרווח שלה לשנת 2017. על פי התחזית השנתית המעודכנת, שורת ההכנסות בסוף 2017 צפויה להציג עלייה של 9%-11%, מול תחזית קודמת לעלייה של 11%-12%, הרווח המתואם צפוי לעמוד על 40-37 סנט למניה, מתחת לציפיות האנליסטים העומדות על 42 סנט למניה.

 

את הרבעון השני סיימה אנדר ארמור עם הפסד של 12.3 מיליון דולר, או של 3 סנט למניה, לעומת הפסד של 52.7 מיליון דולר או 12 סנט למניה ברבעון המקביל בשנת 2016. האנליסטים צפו להפסד רחב יותר של 6 סנט למניה. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-1.09 מיליארד דולר, לעומת מיליארד דולר ברבעון המקביל ומול צפי אנליסטים ל-1.08 מיליארד דולר.

 

 

 

לשם השוואה, נייקי סיימה את הרבעון האחרון שלה (פיסקאלי רביעי) עם הכנסות של 8.7 מיליארד דולר (מעל צפי האנליסטים להכנסות של 8.6 מיליארד דולר). הרווח למניה עמד על 60 סנט (האנליסטים ציפו ל-50 סנט למניה).

 

 

חנות אנדר ארמור בשיקגו חנות אנדר ארמור בשיקגו צילום: designretailonline

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x