$
בורסת ת"א

שנה לאחר שהאג"ח החלו להיסחר בתשואה דו־ספרתית: מידרוג הורידה את דירוג האשראי של אקסטל

חברת דירוג האשראי הורידה את הדירוג של חברת הנדל"ן בדרגה אחת ל־A3: "סביבת מימון מאתגרת הערימה קשיים בהשלמת המקורות הנדרשים לבניית הפרויקטים המרכזיים של החברה"

אורן פרוינד 19:0128.08.17

שנה עברה מאז שאיגרות החוב של אקסטל של גארי בארנט החלו להיסחר בתשואה דו־ספרתית, ורק היום (ב') הורידה מידרוג את דירוג האשראי של החברה בדרגה אחת, ל־A3. למרות זאת, אגרות החוב של החברה, אג"ח א' ואג"ח ב', הגיבו ביציבות והן נסחרות בתשואה לפדיון של 12.5% ו-11.5% בהתאמה.

 

בחברת הדירוג תלו את הורדת דירוג החוב של אקסטל ב"חשיפה לסיכונים הקשורים לענף ייזום הנדל"ן במנהטן, בדגש על פלח האולטרה יוקרה וריכוזיות הפעילות במספר פרויקטים מהותיים לצד עומס פירעונות אג"ח משמעותי, בעיקר בשנים 2019-2018. עם זאת, לאור ההתקדמות במימון פרויקט 'Square Manhattan One' וקבלת הלוואה מ-RXR חל שיפור משמעותי בנזילות החברה בחודשים האחרונים... סביבת מימון מאתגרת הערימה קשיים בהשלמת המקורות הנדרשים לבניית הפרויקטים המרכזיים של אקסטל באופן אשר משליך לשלילה על פרופיל הסיכון; בשנה האחרונה חלה התקדמות משמעותית במימון הפרויקטים באופן המשפר את נראות מקורות התזרים".

 

 

 

החוב של אקסטל כלפי מחזיקי אג"ח א' עומד כיום (קרן + ריבית) על כ־1.15 מיליארד שקל, כאשר עיקר עומס הפירעונות עבור חוב זה מתרכז ב־2018 וב־2019 – מועד פירעונה הסופי של האג"ח – עם תשלומים של 549 מיליון שקל ו־537 מיליון שקל בהתאמה. החוב כלפי אג"ח ב', שמועד פירעונה הסופי הוא דצמבר 2021, עומד על 744 מיליון שקל, כאשר עומס הפירעונות הכבד עבור אג"ח אלה צפוי בסוף 2020 ובסוף 2021.

 

בתגובה למהלך האשימה אקסטל כי "במהלך החודשים האחרונים נערכת מתקפה על ידי משקיעים אופורטוניסטיים נגד החברה, תוך שימוש בטיעונים שהם לכל הפחות לא מדויקים ולעיתים גובלים בדיבה", כאשר הכוונה היא לנסיונות לכינוס אסיפת מחזיקים לצורך דרישת הסברים מהחברה.

 

"מצער שמידרוג נכנעה ללחץ חיצוני והורידה את הדירוג כמה שבועות ספורים לפני שמה שתואר על ידיה כ"אירוע סיכון" (event risk), נפתר: המימון הבכיר ב־CPT (סנטרל פארק טאואר) נמצא בשלבי עבודה והחברה מאמינה כי היא קרובה להשגתו. המאזן החזק של החברה, הנזילות הגבוהה וההתקדמות בפרויקטים ממצבת את אקסטל בעמדה נוחה לקראת השנים הקרובות".

 

גארי בארנט בעלי אקסטל גארי בארנט בעלי אקסטל צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x