$
בורסת ת"א

ירידה קלה ברווחי דלק קידוחים - תחלק דיבידנד של 300 מיליון דולר

שותפות הגז של קבוצת דלק סיימה את הרבעון עם רווח של 59 מיליון דולר - ירידה של 5 מיליון דולר בהשוואה לרבעון מקביל. ההכנסות נטו עלו ב-14% ל-124 מיליון דולר

ליאור גוטמן 13:3815.08.17

שותפות דלק קידוחים,זרוע פעילות הפקת הגז של קבוצת דלק, סיימה את הרבעון השני של 2017 ברווח נקי של כ-59 מיליון דולר - בהשוואה ל-64 מיליון דולר ברבעון המקביל. כך לפי דו"חות שותפות הגז שפורסמו היום (ב').

 

הירידה בשורה התחתונה מיוחסת בין היתר לגידול בהוצאות הפחת על רמה גבוהה של הפקת גז. גורם נוסף  כמו גם על הלאמת מאגר דולפין על ידי המדינה, שבגינה רשמה השותפות הוצאה של 24.5 מיליון דולר ברבעון השני.  

בהשוואה חצי שנתית, הרווח הנקי של דלק קידוחים (שהתמזגה במהלך המחצית עם אבנר) הסתכם בכ-138 מיליון דולר, עליה של כ-8% ביחס לרווח הנקי החצי שנתי שנרשם בשנה שעברה (כ-128 מיליון דולר). התוצאות הכספיות מובילות את דלק קידוחים להכריז על חלוקת דיבידנד של כ-300 מיליון דולר - לאחר שביוני האחרון חילקה השותפות כ-180 מיליון דולר.

 

בשבועות האחרונים השלימה דלק קידוחים מהלך של הנפקת 9.25% ממאגר תמר באמצעות הקמת חברה חדשה ויעודית, תמר פטרוליום. לאחר ההנפקה ירדה ההחזקה של דלק קידוחים במאגר ל-22%.

 

הכנסות השותפות ממכירת גז וקונדסנט (תוצר לוואי של הפקת הגז שמשמש כחומר גלם לייצור דלקים בבתי הזיקוק) הסתכמו בכ-146.6 מיליון דולר, סכום הכולל תשלום תמלוגים למדינה ולשותף הכללי בהיקף של כ-23 מיליון דולר.

 

ההכנסות נטו (בניכוי תמלוגים) הסתכמו בכ-124 מיליון דולר, לעומת 109 מיליון דולר ברבעון המקביל - גידול של 14%. העלייה מיוחסת לצמיחה בביקוש לגז. הוצאות המימון של השותפות ברבעון השני של שנת 2017 הסתכמו בכ-18.9 מיליון דולר, כמעט ללא שינוי מהרבעון השני של 2016.

 

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים, אמר לאחר פרסום הדוחות: "תכנית הפיתוח של מאגר לוויתן מתקדמת בהתאם ללוחות הזמנים ולתקציב שאושר, ואנו צפויים להזרים גז לפני סוף שנת 2019 מתוך מטרה לענות על הביקושים הגוברים במשק הישראלי ולייצא גז לשווקים אזוריים. יתרונותיו הכלכליים והסביבתיים של הגז הטבעי הביאו לגידול של כ- 33% בביקושים לגז טבעי במשק הישראלי בארבע השנים האחרונות, ואלו צפויים להמשיך ולעלות גם בשנים הקרובות".

 

 

יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים צילום: דניאל בר-און

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x