$
בורסת ת"א

קרנות ההשקעה סרברוס ואדוונט בוחנות רכישת פעילות של טבע אירופה

על פי דיווח בבלומברג, הנכסים העומדים על הפרק הם חטיבת האונקולוגיה והטיפול בכאב - שוויים מוערך ב-700 מיליון עד מיליארד דולר; רכישת הנכסים נבחנת גם על ידי חברות פארמה מתחרות, כולל מיילן, נובארטיס ופרסניוס

שירות כלכליסט 13:3915.08.17

קרנות ההשקעה סרברוס קפיטל מנג'נט (Cerberus Capital Management) ואדוונט אינטרנשיונל (Advent International) שוקלות להגיש הצעות לרכישת חטיבת האונקולוגיה והטיפול בכאב באירופה של טבע הישראלית. כך מדווחים בבלומברג, בהסתמך על גורמים מקורבים שלא הזדהו.

שווים של הנכסים מוערך בכ-700 מיליון דולר עד מיליארד דולר. טרם התקבלה החלטה סופית ושני קרנות האקוויטי הפרטיות יכולות עוד לבחור שלא לבצע את המהלך.

 

רכישת הנכסים נבחרת גם על ידי חברות תרופות מתחרות, ובכללן "פרסניוס" (Fresenius), מיילן (Mylan) ונובארטיס (Novartis). חברות אחרות המתעניינות במהלך כוללות את "סינבן" (Cinven) ואת "ביין קפיטל" (Bain Capital, אך הצעתן תלויה בהצעה מקבילה שהגישו לרכישת פעילות ליצרנית התרופות הגרמנית "סטאדה.

 

הצעות סופיות צפויות להתקבל בטבע בשבועות הקרובים. נציגי סרברוס, אדבנט וטבע סירבו להגיב לידיעה.

 

בניין קרן ההשקעות סרברוס קפיטל מנג'מנט בניו יורק בניין קרן ההשקעות סרברוס קפיטל מנג'מנט בניו יורק צילום: בלומברג

 

 

טבע נדרשת לקזז חוב של כ-35 מיליארד דולר לאחר רכישה לא מתוזמנת היטב אקטביס, החטיבה הגנרית של אלרגן, והיא מוכרת נכסים כדי לשמר את דירוג האשראי שלה. מכירות נוספות הצפויות לטבע כוללות את פורטפוליו בריאות הנשים של החברה ואת "מדיס" (Medis), המתבססת על יכולות הפיתוח והייצור של טבע כדי להציע מוצרים וקניין רוחני ליצרניות אחרות. טבע עשויה גם למכור כמה ממוצריה לטיפול בבעיות נשימתיות, אמרו הגורמים.

 

מכירות הנכסים צפויים להזרים לקופות טבע לפחות 2 מיליארד דולר – מעל ליעד המקורי שקבעה טבע של 1 מיליארד דולר. כך לדברי המנכ"ל הזמני של החברה יצחק פטרבורג בתחילת אוגוסט, לאחר שהחברה קיצצה את תחזיות הרווח שלה לשנה הנוכחית וחתכה את הדיבידנד שלה ב-75%. מכירת הנכסים צפויות להסתיים עד סוף השנה, והחברה גם בוחנת פעילות חוץ-ליבתית נוספת, אמר פטרבורג.

 

מוקדם יותר החודש, התריעה טבע בפני משקיעיה שייתכן שתיאלץ לפתוח דיון מחדש בכמה מהתנאים המגבילים בהסכמי החוב שלה אם מצב תזרים המזומנים שלה יחמיר. התרעה זו הציתה תבהלת מכירה של אג"ח החברה והורדת דירוג אג"ח שלה מצד מודיס לרמה אחת מעל זבל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x